DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticarette en sık yapılan arama motoru optimizasyonu (SEO) hataları

E-ticarette en sık yapılan arama motoru optimizasyonu (SEO) hataları

​E-ticaret sitesi sahiplerinin pek çoğu, ürünlerini siteye girdikten sonra organik trafiğin ekstra bir çaba harcamadan gelmeye başlayacağını düşünür. Fakat ne yazık ki durum tam olarak böyle değildir. Organik trafik sağlayabilmek için web sitenizde arama motoru optimizasyonu konularına özel önem göstermeniz gerekir.

 

Bu konuda kendinizi geliştirmeniz ve e-ticarette SEO konusuna hakim olmanız, sitenize ücretsiz trafik sağlamanızı mümkün kılar. Bu sayede de daha düşük bir reklam bütçesiyle bile e-ticaret işinizi sürdürmeniz ve karlılığa ulaşmanız mümkün olur.

 

Fakat özellikle de arama motoru optimizasyonu konusuna çok hakim olmayan e-ticaret işletmecilerinin bazı sık yaptıkları hatalarla karşılıyoruz. Biz de IdeaSoft olarak bu en sık tekrarlanan hataları bir araya getirdik ve böylece nelerin eksik ve hatta daha kötüsü siteniz için zararlı olduğunu kolaylıkla görebileceksiniz.

 

Özgün ürün açıklaması olmaması

En basit SEO kurallarından biri arama motorlarının özgün içerikleri daha değerli bulduğudur. Siz eğer e-ticaret sitenizde sunduğunuz ürünlerin açıklamalarını tedarikçiden aldığınız hali ile kullanıyorsanız, en temel SEO hatalarından birini yapıyorsunuz demektir.

 

Kullanıcı yorumları olmaması

Sitenizde özgün içeriğin tamamını kendiniz oluşturmak yerine, bir kısmını da müşterilerinizin oluşturmasına izin vermeniz çok faydalı olacaktır. Sitenizin kullanıcılarının ürünlere yorum yazabilmeleri sadece sitenizde SEO’ya yönelik özgün içerik oluşmasını sağlamakla kalmaz, diğer ziyaretçiler için satın alma kararını vermeyi de kolaylaştırır.

 

Diğer sitelerde yer almamak

Arama motoru optimizasyonu sizin kendi e-ticaret sitenizde başlar ama farklı sitelerden sizin sitenize bağlantılar verilmesi de çok önemli bir kriterdir. Bu yüzden farklı sitelerden kendi sitenize bağlantı verilmesi için çaba sarf edin. Farklı blog’lar ve içerik sitelerinde sitenizden bahsedilmesini sağlamak için çaba sarf etmeyi unutmayın.

 

E-ticaret paketinizi tanımamak

IdeaSoft akıllı ticaret paketlerini tasarlarken arama motoru optimizasyonuna özel bir önem verdik. IdeaSoft ürünlerini kullanırken sadece e-ticarete özgü süreçleri değil, arama motoru optimizasyonuna yönelik pek çok seçenek de sunuyoruz. Sizlere sunduğumuz bu özellikleri ne kadar yakından tanırsanız, sitenize organik trafik sağlamak için o kadar avantaj elde edebilirsiniz.

 

O yüzden size önerimiz şimdi biraz vakit ayırıp size sunduğumuz zengin SEO özelliklerine bir göz atmanız. Eğer IdeaSoft akıllı ticaret paketlerinden birini kullanmıyorsanız sorun yok, şu adresi ziyaret ederek siz de ücretsiz demo hesabı için başvuruda bulunabilir ve SEO konusunda sizlere neler sunduğumuzu inceleyebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Arama Motoru OptimizasyonuWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!