DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticarete başlarken bilmeniz gerekenler

E-ticarete başlarken bilmeniz gerekenler

​E-ticaret tüm dünyada hızla büyüyor ama ülkemizdeki gelişme hızı daha da dikkat çekici. Her geçen gün sayıları hızla artan online tüketicilerin internet üzerinde gerçekleştirdikleri harcamalar artarken internet giderek daha büyük bir pazar yeri haline geliyor.

Özellikle küçük işletmelerin çok ilgisini çeken e-ticarete sunduğu sınırsız büyüme imkanı ile işe ufak başlayarak çok geçmeden sektörün dev firmaları ile rekabet edebilir hale gelmek mümkün. Peki e-ticarete ilk adımını atmaya hazırlananların işe başlarken neleri bilmeleri gerekiyor?

İşte IdeaSoft olarak bu yazıda e-ticarete başlarken bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik…

E-ticaret size göre mi?

İlk olarak karar vermeniz gereken konu e-ticaretin size göre olup olmadığı. Her şeyden önce e-ticaretin bir iş alanı olduğunu hatırlamak gerekiyor. Yani e-ticaret ile uğraşabilmek bir şirket sahibi olmanız gerekiyor. Bunun için oldukça düşük maliyet ile bir şahıs şirketi kurmak mümkün. Eğer kendi işinizi yapmak, büyütmek ve belki de bir gün alanınızdaki en büyük e-ticaret sitelerinden birinin sahibi olmak kulağa cazip geliyorsa e-ticarete ilk adımınızı atacak motivasyona da sahipsiniz demektir.

Satacağınız ürünü nasıl bulabilirsiniz?

Tabi ki bunun için e-ticaret sitenizden satacağınız ürününüze karar vermeniz gerekiyor. Fiziksel mağazalarda satılan hemen her türlü ürünü internet satmak mümkün. Sizin ürün seçiminde dikkat etmeniz gereken konuların başında seçtiğiniz ürüne ne kadar talep olduğu ve her satıştan ne kadar kar edebileceğiniz olacak. Bu konuda satılacak doğru ürünü nasıl seçeceğinize dair yazımıza da göz atmanızda fayda var.

E-ticaret sitenizi nasıl tanıtırsınız?

İnternet sadece ürün satışı konusunda değil, kendi işinizi tanıtmak için de sayısız seçenek sunuyor. Sosyal medya, online reklamlar ve daha pek çok şekilde e-ticaret sitenizi potansiyel müşterilerinize duyurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tüm bilgileri E-ticaret Bilgi Bankası’nda bulabilirsiniz.

E-ticarette başarılı olmanın kuralı

E-ticaret ile uğraşmayı düşünüyorsanız eminiz ki siz de bu işte başarılı olmayı ve ileride kendi işinizi yaparak önemli gelirlere ulaşmayı hedefliyorsunuzdur. Bunun için daha işe başlamadan önce bilmeniz gereken en önemli kural ise; müşteri memnuniyeti. Sattığınız ürün ne olursa olsun eğer müşterilerinizi sadece ürünle değil, gerekli olduğu durumlarda satış sonrası vereceğiniz destek ile de memnuniyeti sağlayabilmeniz gerekiyor. Bunun içinde tek yapmanız gereken kendinizi müşterinizin yerine koyarak, kendi almak isteyeceğiniz hizmet kalitesini müşterinize sunabilmek.

E-ticaret altyapısı ve ödeme kabul etmek

Yukarıda saydığımız maddelerin hepsi önemli ama günün sonunda karlı ve uzun soluklu bir e-ticaret için kullanacağınız e-ticaret altyapısı büyük önem taşıyor. Tabi ki bu sırada sanal POS ile ödeme kabul edebilmeniz de işin bu kısmının vazgeçilmez bir parçası. IdeaSoft sizlere uygun koşullarda son gerece gelişmiş ve her çaptan e-ticaret işi için kullanabileceğiniz bir altyapı sunar. Üstelik IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini kullanmaya başladığınızda 6 bankanın otomatik aktif sanal POS’una da sahip olursunuz.

2012 yılından sonra bazı sektörler gözle görülür bir şekilde öne çıkmaya başladı. Birçok fiziki mağaza sahibi işletme ellerindeki ürünleri farklılaştırarak veya sınırlayarak dikey eticaret siteleri ile başarılı olmayı hedefledi ve birçok sektörde başarı elde etti. Baktığımızda internetten hırdavat malzemeleri satmak, internetten parfüm satmak, internetten saat satmak isteyen bir çok işletme bugün ve 2014 yılı içerisinde iyi sonuçlar elde ediyor ve edecek gibi gözüküyor.

E-ticarete başlamaya karar verdiğinizde IdeaSoft olarak sizlere bir altyapı sunmanın ötesinde, her konuda destek olmaktan büyük mutluluk duyarız. Bu konudaki soru ve talepleriniz için 0216 326 04 77 numaralı telefonumuz üzerinden bizimle irtibat kurabilirsiniz veya ücretsiz demo talebinde bulunarak yazılımımızı 15 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.


İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret GirişimciliğiE-ticaret İşletmeciliği
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!