DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizin trafiğini artırmanızı sağlayacak 3 önemli ipucu

E-ticaret sitenizin trafiğini artırmanızı sağlayacak 3 önemli ipucu

E-ticaret sektöründeki varlığını sağlamlaştırmak ve markasının bilinirliğini artırmak isteyen şirketler, e-ticaret sitelerine daha fazla trafik sağlamak için çeşitli yollar deniyor. Özellikle sektörde artan rekabet nedeniyle bir adım öne geçerek internet kullanıcılarının tercih ettiği bir site haline gelmek için izlenen birbirinden farklı stratejiler var.

Rakiplerinin arasından sıyrılmak isteyen ve e-ticaret sitesinin trafiğini arttıracak çözüm önerileri arayışına giren firmalar, dijital dünyada yer almanın avantajlarından yararlanma olanağına sahip. Peki, kampanya ve promosyonları için internetin iletişim gücünü kullanan e-ticaret siteleri, farklılaşmak adına neler yapabilir. İşte e-ticaret sitenize daha fazla trafik kazandırmanızı sağlayacak öneriler…

1. Yarışma düzenlemek

Yarışmalar, sosyal ağlar ve diğer dijital platformlarda etkinliğini artırmak isteyen hedef kitlesini etkileşim oluşturmaya yönlendiren firmaların vazgeçilmez araçlarından biri. İnternet kullanıcılarını bir faaliyete yönlendirmenin en kolay yolu da onlara bir ödül sunmak. Özellikle ücretsiz bir eylem gerçekleştirerek sonunda hediye kazanma olasılığı kullanıcıları cezbedebiliyor. Bu ödül ne kadar büyük olursa katılım oranı da o kadar artıyor.

Siz de e-ticaret sitenizin trafiğini ve bilinirliğini artırmak için bu tarz çalışmalar düzenleyebilirsiniz. Bu yarışmalardaki en önemli detaylardan biri de, yarışmaya e-posta veya sosyal medya hesapları üzerinden katılma şartı konulması. Bu ayrıntı, e-posta pazarlaması çalışmaları sırasında elinizde adres listesi bulunmasını sağlayabilir.

2. Günlük ürün önerileri

Hepimiz pazar mantığına aşinayız. Kültürümüzün bir getirisi olarak pazarlarda bulunan tezgahlara, ürün çeşitliliğinin ve öneriler sunulmasının karar vermemize kolaylık sağladığı düşüncesiyle yaklaşırız. Pazarcılar ellerinde tezgahlarındaki bir ürünü havaya kaldırarak satış yaparlar. Bu, güvendiği bir ürünü daha fazla kişiye gösterebilmek için uygulanan bir satış şekli olarak değerlendirilebilir.

E-ticaret stratejinizi oluştururken de bu geleneksel satış yönteminden ilham alabilirsiniz. Siz de sattığınız ürünler arasından her gün birini havaya kaldırabilirsiniz. Böylece kullanıcıların bugünün indirimli ürününü merak etmesini ve her gün bu merakla e-ticaret sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

3. Kampanyalar

Bir üründe veya mağazada indirim olması, başta kadın müşteriler olmak üzere herkesin ilgisini çeker. Bu durumu e-ticaret sitenize daha fazla trafik sağlamak için gerçekleştirebilirsiniz. Sitenizin ana sayfasından pop-up reklam şeklinde dönem dönem oluşturacağınız kampanya ve indirim bilgileri hem trafiğinizi hem de satışlarınızı artırabilir. Ürün satın almakta kararsız olan potansiyel müşterileri küçük bir indirimle bu kararsızlıktan kurtarmanız mümkün olabilir.

Bu kampanya bilgilerini e-posta pazarlaması, sosyal medya paylaşımları yoluyla daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Bu sayede, e-ticaret sitenizdeki trafiği kolayca artırabilirsiniz.

E-ticaret sitenizi rakiplerinden bir adım öne geçebilmesini sağlamak için siz de bu ipuçlarını değerlendirebilirsiniz. IdeaSoft, e-ticaretten daha fazla kazanmanız için ihtiyacınız olan her konuda size özel çözümler sunuyor. IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinin sunduğu avantajlardan yararlanarak satışlarınızı artırmak için, hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret sitesi trafiği
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!