DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizin tasarımıyla dönüşüm oranınızı artırmanın ipuçları

E-ticaret sitenizin tasarımıyla dönüşüm oranınızı artırmanın ipuçları

Gelişen e-ticaret nedeniyle, e-ticaret sitesi sahiplerinin dönüşümü artırmak adına; genellikle vakitlerinin büyük bir kısmını ayırmaları gerekiyor. Bu anlamda, dönüşüm sağlamak amacıyla e-ticaret sitelerinin her sayfasının optimize edilebilmesi için; SEO, sosyal medya ve inbound pazarlama gibi, dijital pazarlamanın sunduğu tüm olanaklardan yararlanmaları son derece önemli.

Diğer taraftan, e-ticaret sitenizin; iyi bir tasarıma sahip olması ve potansiyel müşterileriniz tarafından benzersiz, profesyonel ve güven verici olarak algılanması da dönüşüm oranınızı artırabilir. Çünkü bu sayede daha fazla sayıda potansiyel müşteriniz, sitenize bir marka olarak güvendiği için müşterinize dönüşebilir; sitenizden daha sık ürün satın alabilir ve onu arkadaşlarına da önererek e-ticaret markanızın büyümesini sağlayabilir.

IdeaSoft olarak; e-ticaret sitenizin tasarımı ile dönüşüm oranınızı artırmanızın önemli ipuçlarını sunuyoruz.

Site tasarımınızla dönüşüm oranınızı artırın

Online satış yapmak, fiziksel bir mağaza sahibi olmaktan çok da farklı değil. Çünkü her ikisinde de süreç, mağazaya giren bir potansiyel müşteri ile başlıyor. Bu anlamda, site tasarımınızla iyi bir izlenim yaratarak onların alışveriş deneyimini daha verimli hale dönüştürmeye çalışmanız ve bu amaçla onlara özel teklifler sunarak e-ticaret sitenizi ve yaptığınız işi tanımalarını sağlamanız son derece önemli. Çünkü eğer bunu gerçekleştiremezseniz, potansiyel müşterileriniz; rakiplerinizin online mağazalarına yönelerek oradan alışveriş yapmayı tercih edebilir. Bu nedenle, dönüşüm için online mağazanızın tasarımını optimize ederek başlamanızda büyük yarar var.

IdeaSoft’un, akıllı e-ticaret paketleri içerisindeki şablonlar ve tasarım seçenekleri ile orjinal bir siteye sahip olabilir; konsept tasarım hizmetinden yararlanarak, kurumsal kimliğinizi yansıtan, benzersiz bir site tasarımıyla öne çıkabilirsiniz.

Ürün sayfalarınızda dönüşüm sağlayın

Sitenizdeki en önemli sayfaların başında ‘ürün sayfalarınız’ gelir. Çünkü potansiyel müşterileriniz sitenizin ürün sayfasına girdiklerinde; yaşadıkları deneyime bağlı olarak, ürününüzü satın almaya karar verebilirler. Aslında tam da bu aşamada; yani potansiyel müşterilerinizin ürün sayfanızı ziyaret ettiği sırada, ürün sayfanızdaki ürün başlıkları, görseller ve açıklamalar ile onların işini kolaylaştırabilirseniz; onları müşterilerinize dönüştürme olasılığınız da artabilir.

Sakin ve markanızla tutarlı bir biçimde ilerleyin

“Tutarlılık”, bir marka oluşturmanın ve geliştirmenin en etkili unsurlarından biri olduğu için; e-ticaret sitenizin bir marka olarak tutarlı olması son derece önemli. E-ticaret siteniz büyük bir olasılıkla; bir gün, bir marka olarak evrimleşecek olsa da, bunun gerçekleşmesi için haftalar yerine yıllar gerekebilir. Bu nedenle; markanız konusunda verdiğiniz kararlarınızın her zaman arkasında durarak, markanızın kimliği ile birlikte sabırlı ve tutarlı bir biçimde ilerlemeniz iyi bir fikir olabilir.

Paylaştığımız ipuçlarından yararlanarak, siz de e-ticaret sitenizin marka kimliğini yansıtan benzersiz bir tasarıma sahip olabilir; bu sayede, güvenilirliğinizi ve dönüşüm oranınızı artırabilirsiniz. IdeaSoft, satışlarınızı ve kârlılığınızı artıracak her konuda size özel ve akıllı çözümleriyle her zaman yanınızda. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: TasarımWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!