DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizin tanıtımda kullanabileceğiniz 6 ücretsiz görsel kaynağı

E-ticaret sitenizin tanıtımda kullanabileceğiniz 6 ücretsiz görsel kaynağı

Günümüzde; dijital medya araçlarında etkileşimin büyük önem kazanması nedeniyle, e-ticaret sitelerinin kendilerini tanıtmak için kullanıcıları cezbedecek, onların dikkatini ve ilgisini çekebilecek görsellerden yararlanmaları gerekiyor.

Bilindiği gibi, “görsel iletişim” duygulara kolaylıkla hitap ediyor ve kullanıcıların içlerindeki bir nokta ile anında duygusal bir ilişki kurulmasını sağlıyor. Bu nedenle, e-ticaret sitenizdeki ‘yazılı içerikleriniz’ muazzam dahi olsa; blog’unuz ve sosyal etkileşimleriniz için, fark yaratan ‘görsel içeriklere’ mutlaka ihtiyacınız var.

Ayrıca; kullanıcıların e-ticaret sitenizi ziyaret etmelerini sağlamanız için, blog’unuzda ve sosyal medyada kullanacağınız görsellerin, sunacağınız ana konsept ile mutlaka ilişkili olması da son derece önemli.

IdeaSoft olarak, e-ticaret sitenizin tanıtımında kullanabileceğiniz ücretsiz 6 görsel kaynağı ve görsellerin telif haklarına uygun davranmanız için önemli ipuçlarını sunuyoruz.

E-ticaret sitenizin tanıtımında kullanabileceğiniz ücretsiz 6 görsel kaynak

1.Gratisography

Kullanıcıların ücretsiz ve her hafta yeni fotoğraflar indirmesine olanak sağlayan bir kaynak. Yeni olması nedeni ile arşivi çok geniş değil; fakat eklenen fotoğrafların kalitesinin, onu şimdiden harika bir fotoğraf kaynağına dönüştürdüğünü de vurgulamakta yarar var.

Gratisography, temiz ve ‘kullanıcı dostu’ ara yüzü; sunduğu ‘yüksek çözünürlüklü’ ve kaliteli görseller ile dikkat çekiyor. Bu nedenle, Gratisography’den; e-ticaret sitenizin tanıtımında ihtiyacınız olan yüzlerce görsele gönül rahatlığı ile ulaşabilirsiniz.

2.IM Free

IM Free, çok geniş bir fotoğraf arşivine sahip olmasa da; kaliteli görselleri ile öne çıkan ve insanlar, teknoloji, moda, arka planlar gibi birçok kategoriye ait ücretsiz görsel bulabileceğiniz bir kaynak.

Ücretsiz bir site oluşturma servisi olan “IM Creator”ın bir hizmeti olan IM Free’den bilgisayarınıza, yüksek kaliteli ve ücretsiz fotoğraflar indirebilirsiniz.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.
3.Little Visuals

Yüksek kaliteli fotoğrafların paylaşıldığı ve paylaşılan her görselin altında ilgili etiketlerini de bulabileceğiniz bir kaynak. Little Visuals’a üye olduğunuzda her hafta; yüksek kaliteli, 7 adet fotoğraftan oluşan zip’li bir dosya da e-posta adresinize gönderiliyor.

4.Unsplash

Unsplash de, Little Visuals’da olduğu gibi, yüksek kaliteli fotoğrafların paylaşıldığı bir Tumblr blog’u. Unsplash’e üye olduğunuzda, 10 günde bir, 10 adet kaliteli fotoğrafa e-postanızdan ulaşabilirsiniz.

5.Superfamous

Çoğunlukla doğa fotoğraflarının yer aldığı; görüntü kalitesi yüksek, birçok çok güzel kareye ulaşabileceğiniz bir kaynak.

6.Pexels

Her gün, yüksek kaliteli ve yeni 10 adet fotoğraf paylaşıldığı için, birçok siteden daha fazla görsel seçenek sunan bir kaynak.

Kullanacağınız görsellerin telif haklarına uygun davranmanız için önemli ipuçları

Öncelikle, e-ticaret sitenizin tanıtımında kullanmayı istediğiniz internetteki her görselin bir telif ücreti olabileceği bilinciyle hareket etmeniz son derece önemli.

E-ticaret sitenizin tanıtımda kullanabileceğiniz görsellere karar verirken; her görselin izin ve yetki belgesine (lisansına) dikkat etmenizde büyük yarar var. Kuşkusuz, tamamen ücretsiz ve herkesin kullanımına açık görsellerin yer aldığı sitelerden arzu ettiğiniz görüntüleri kullanabilirsiniz. Fakat telif ücreti ödemenizi, kaynak göstermenizi veya ticari kullanım nedeniyle ödeme yapmanızı gerektiren site ya da görseller de olduğu için; indirmek istediğiniz her görselin “ücretsiz” olup olmadığını kontrol ederek kullanmanızda yarar var.

Ayrıca, bu konuda yalnızca güvenilir olduğundan emin olduğunuz kaynaklardan yararlanmanızı; hiçbir zaman, “Google görsel arama özelliği” veya koşullarını tamamen bilmediğiniz diğer kaynaklar aracılığıyla görsel kullanmamanızı öneririz.

Paylaştığımız ipuçlarından yararlanarak, siz de e-ticaret sitenizin tanıtımı için en doğru ve uygun ücretsiz görsel kaynakları kullanabilir ve dönüşüm oranını artırabilirsiniz. IdeaSoft, satışlarınızı ve karlılığınızı artıracak her konuda size özel ve akıllı çözümleriyle her zaman yanınızda. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: TasarımWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!