DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizin satışlarını artıracak “hakkımızda” sayfaları için ipuçları

E-ticaret sitenizin satışlarını artıracak “hakkımızda” sayfaları için ipuçları

​Ne yazık ki pek çok kişi sitenin “hakkımızda” sayfasını bir formaliteden ibaret olarak görür. Ama sitenizin her bir öğesi gibi bu sayfa da işinizdeki toplam başarınızı doğrudan etkileme gücüne sahiptir. Doğru bir strateji ile oluşturulmuş hakkımızda sayfaları müşterilerinizin duyduğu güveni artırmak ve nihayetinde satışların artmasına da katkıda bulunabilir.

Peki hakkımızda sayfasını bir formalitenin ötesine taşımak için neler yapmak gerekir. İşte tüm e-ticaret sitesi sahipleri için IdeaSoft’un derlediği hakkımızda sayfaları için satışı artıracak ipuçları

Sayfanın amacına karar verin:

Büyük firmaların sitelerindeki hakkımızda sayfalarını incelediğinizde genellikle son derece resmi ifadelerle hazırlanmış ve vizyon, misyon, değerler gibi bölümleri olduğunu göreceksiniz. Eğer borsaya açılmayı düşünüyor ya da uluslararası yatırım fonları ile yakın ilişkiler içerisinde olmayı hedefliyorsanız siz de bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Ama eğer amacınız bu sayfa üzerinden müşterileriniz ile iletişim kurmaksa bu resmi yaklaşım yerine, daha samimi bir dil ile kim olduğunuzu ve hedeflerinizi paylaşmanız yeterli olacaktır.

Markanızı insanlaştırın:

Piyasada pek çok e-ticaret sitesi var ve sizin neden herhangi biri olmadığınızı göstermek için hakkımızda sayfası çok işinize yarayabilir. Bu sayfayı e-ticaret sitenize bir kimlik, bir kişilik vererek, onu kullanıcıların gözünde insanlaştırmak için kullanabilirsiniz. Eğer sitenizin ilginç bir hikayesi varsa onu paylaşmak için bu doğru bir sayfa olabilir. Unutmayın, tüketiciler duygusal bağ kurabilecekleri markalara daha çok sempati besleyeceklerdir.

Ekibi tanıtın:

Markanızı insanlaştırmanın ötesinde e-ticaret sitesinin sadece bir web sitesinden ibaret olmadığını göstermek, arkasında çalışan ekibi tanıtmakla mümkün olabilir. Müşteriler siparişlerin kimin aldığını, kimin faturaları kestiğini, kimin paketlemeyi yaptığını, kimlerin gerektiğinde onlara çağrı merkezi veya e-posta ile destek verdiğini görme imkanına sahip olmaktan büyük memnuniyet duyacaklardır. Ekibe dair fotoğraflar kullanmak bu noktada fark yaratabilir. Kullanacağınız fotoğrafların sıkıcı vesikalık fotoğraflar yerine, kişilerin işlerinin başında gülümserken çekilmiş fotoğraflar olması büyük fark yaratabilir.

İletişime davet edin:

Bu bilgilerin ardından müşterilerinize sizinle nasıl iletişim kurabileceklerine dair bilgiler paylaşın. Hatta onları sizinle iletişim kurmaya davet edin. Merak ettikleri konuları sormaya, fikirlerini almaya teşvik edin. Bu, eğer varsa sizle ilgili şüpheleri ve endişelerini ortadan kaldırmak açısından çok etkili olacaktır.

Yaratıcı olun:

Bugüne kadar eminiz ki birbirine çok benzeyen sayısız hakkımızda sayfası görmüşsünüzdür ama bu sayfaların herhangi birinin aklınızda kaldığını sanmıyoruz. Akılda kalması için herkesin yapmadığını yapmanız, yaratıcılığını kullanmanız diğerleri ile farkınızı göstermek açısından çok faydalı olacaktır. Örneğin eğer bir videonuz varsa paylaşmak için hakkımızda sayfası güzel bir yer olacaktır. Şimdi vakit ayırıp farklı internet sitelerin hakkımızda sayfalarını ziyaret ederek, ne kadar farklı şeyler yapılabileceğine dair fikirler edinmeye başlayabilirsiniz.

Peki şimdi?

Müşterilerinizi memnun edecek bir hakkımızda sayfası hazırladınız ve sayfayı inceleyen ziyaretçi sayfanın sonuna ulaştı. Onlara buradan ana sayfaya dönmek, iletişim sayfasına yönlenmek veya kategori sayfalarına devam etmek için seçenekler sunmak iyi bir fikir olabilir. Hatta onları şanslarını denemeye davet ederek, bir tıklama ile rastgele bir ürün sayfasını görmeye de davet edebilirsiniz.

15 Gün Ücretsiz Deneyin!

Ürünleriniz var fakat henüz e-ticaret’e başlamadıysanız, e-ticaret paketlerimizi ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Benzer sektörel referanslarımızı da inceleyebilir, kendi sektörünüz ile kıyaslayabilirsiniz.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticarete girişSite bölümleri
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!