DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

İçerik pazarlaması için yeni konuları nasıl bulabilirsiniz?

İçerik pazarlaması için yeni konuları nasıl bulabilirsiniz?

Dijital pazarlama dünyasında, kullanıcıya ulaşmak ve hedef kitleyi genişletmek için arama motorları üzerinden trafiği yoğunlaştırmak gerekiyor. Bunun için de özellikle e-ticaret siteleri için olmazsa olmaz çalışmaların başında SEO geliyor. Anahtar kelime aramaları sayesinde e-ticaret markanızı keşfeden ve böylece sitenize organik bir trafik sağlayan kullanıcıları artırmak, onların sektörünüze olan ilgisini satın almaya yönlendirmek için e-ticaret sitenizde mutlaka bir blog oluşturmanızda fayda var. Ancak, bunun için cazip konular belirlemeniz ve onları en etkili şekilde hedef kitlenize sunmanız da kuşkusuz ki profesyonellik gerektiriyor.

Eğer blog içeriği oluşturmak için dili etkili bir şekilde kullanabilecek, sektöre dair cazip ve orijinal içerik üretebilecek bir ekibiniz yoksa, bu noktada elbette profesyonel içerik firmalarıyla anlaşabilir, onların teknik altyapı ve SEO konusundaki tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Ancak, bu konuyu içerde çözmek ve e-ticaret siteniz için blog içeriğini kendiniz üretmek istiyorsanız, SEO kadar kullanıcı trafiğini blog’a çekebilecek konular bulmanız da sizin için zor olabilir. Pek, bu noktada blog içeriği oluştururken konu bulmakta zorlanmamak adına neler yapabilirsiniz? Blog konularını nasıl belirleyebilirsiniz? İşte kullanıcıların hem ilgisini artıracak hem de onları satın almaya yönlendirecek konular bulmanızı sağlayacak bazı ipuçları…

Sektörünüz hakkında SSS’ı araştırın

Kurumsal web siteleri ve e-ticaret sitelerinde SSS (Sıkça Sorulan Sorular) kısmı, özellikle ticari faaliyet gösteren işletmeler için son derece önemli. Bu kısımda, kullanıcılardan, sektörü merak eden ve araştıranlardan gelen sorular, markaların satış stratejilerini belirlemede büyük önem taşıyor.

Ürünlerin yapı malzemeleri, kullanıcı beklentileri ve ürünlerde aradıkları özelliklere dair çokça bilgiye ulaşmanızı sağlayacak bu sorulardan siz de yazı konuları belirleyebilir, bu sorulara yönelik anahtar kelime aramalarında hedef kitlenizin karşısına çıkabilirsiniz. Yalnızca kendi e-ticaret siteniz üzerinden değil, dilerseniz sektördeki rakiplerinizin e-ticaret ve web siteleri üzerinden de SSS kısmını tıklayarak, daha fazla blog yazısı konusu toplama imkanı bulabilirsiniz.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

Ürünlerinizin kullanım alanlarına yönelik dönemsel bilgiler verin

Bazı sektörlerde ürünler için iklim koşulları, muhafaza şekilleri ve daha pek çok detay hakkında bilgiye ulaşılması gerekebiliyor. Örneğin, eğer e-ticaret siteniz üzerinden kamp malzemeleri satışı yapıyorsanız, blog’unuzda kış şartlarında hangi malzemelerin nasıl yarar sağladığını, hangi ürünlerin nasıl dayanıklı olduğunu ve ne kadar süre kullanılabildiğini anlatabilir, bulunduğunuz mevsime göre kamp rotaları hakkında bilgiler paylaşabilirsiniz.

Özellikle bayramlar, sömestr, özel günler ve hafta sonları için ideal kamp alanları, bu rotalar üzerinde gezilip görülmesi gereken yerler ve iklim şartları karşısında hangi ürünlerin kampçılara ne tür avantajlar sağladığına dair detaylar verebilirsiniz.

İpuçları, doğru bilinen yanlışlar ve faydalı bilgiler paylaşın

Her sektör için bu sektörlerle ilgilenen ve ürünlerine dair araştırmalar yapan hedef kitlelerinin oldukça dikkatini çekecek bazı noktalar var. Bazı konularla ilgili ipuçları ve faydalı bilgiler, blog’unuz üzerinden aynı zamanda sosyal medya paylaşımlarını yükseltebilir; blog yazılarınızın ve dolayısıyla markanızın bu platformlar üzerinden yayılımını sağlayarak marka bilinirliğinizi artırabilir. Bunun yanı sıra, yine her sektörde doğru bilinen yanlışlar olabilir ve bu yanlışlar, sektöre karşı önyargılar oluşturabilir. Yine bu bilgilerin doğrularını paylaşarak sektöre olan ilginin artmasını sağlayabilir ve ürünlerinizin satışlarını yükseltme fırsatı bulabilirsiniz.

E-ticaret dünyasında SEO ile ilgili daha fazla çözüm ve diğer pek çok konu hakkında yeni teknolojiler için siz de IdeaSoft ile tanışın. IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerini inceleyin; uzman görüşlerden yararlanmak için teknik ekiplerle hemen irtibata geçin. Dilerseniz, ücretsiz demo hesabınızı hemen oluşturabilirsiniz. Böylece e-ticaretin çok kazandıran dünyasına ilk adımı atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: İçerik pazarlamaPazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!