DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret müşterilerinizi yılbaşı döneminde rakiplerinize kaptırmayın!

E-ticaret müşterilerinizi yılbaşı döneminde rakiplerinize kaptırmayın!

​​E-ticaret siteleri için yılbaşı öncesi, potansiyel müşterilerin alışverişlerinin en üst seviyeye ulaştığı karlı bir dönemdir. Bu dönemde rakiplerden sıyrılarak, alışveriş için tercih edilen e- ticaret sitesi olmak ve satışları artırmak çok değerli bir başarıdır.

 

Yılbaşı alışverişlerinde öne çıkmanız için, üzerinde dikkatle durmanız gereken üç temel başlığı IdeaSoft olarak sizler için seçtik. Bu üç konunun yılın en hareketli dönemlerinden biri olan yılbaşı alışverişlerinde müşterilerin rakiplerinizin değil, sizin e-ticaret sitenizi tercih etmelerini sağlamak açısından çok işinize yarayacağına inanıyoruz…

 

Rakiplerinizi iyi araştırın

 

Sizi diğer e-ticaret sitelerinden ileri taşıyacak stratejiyi belirlemeden önce, rakiplerinizi doğru analiz etmeniz ve onların stratejilerini iyi anlamanız gerekir. Sektörde yapılan diğer pazarlama çalışmalarını araştırmanız size, kendinize özgü strateji geliştirme olanağı verir. Rakipleriniz hangi hedef kitleye hangi strateji ile hitap ediyor ve stratejilerini nasıl gerçekleştiriyor? Arama motorlarında, hangi anahtar kelime altında çıkıyorlar? Bunun dışında sosyal medya ve web denetlemelerini, yalnızca kendi markanız için değil rakipleriniz için de gerçekleştirmeniz faydalı olabilir.

 

Muhteşem bir ana sayfa hazırlayın

 

Diğer sayfalarınızdan daha fazla trafik olmasından dolayı, online alışveriş sitenizin ana sayfası sizin için hayati öneme sahiptir. Bu nedenle onu daha cezbedici, dikkat çekici, aktif ve hatırlanır bir biçimde tasarlamalısınız.

 

Ana sayfanız ziyaretçinizin, sitenize girdikten sonra rakip sitelere girmeye gerek duymayacağı kadar cazip ve ziyaretçilerinizi müşterinize dönüştürebilecek niteliklerde olmalı. Rakiplerinize göre size fark yaratacak benzersiz satış vaadiniz nedir? Sadece sizin sattığınız özel bir ürününüz var mı? Ücretsiz kargo hizmeti veriyor musunuz? Özel hediye ambalajı yapıyor musunuz?

 

Araştırmalar, insanların yeni bir şey deneyimlerken ilk izlenimlerinin 7 saniyede şekillenmeye yatkın olduğunu gösteriyor. Bu nedenle benzersiz satış vaadinizi, sitenizi ziyaret edenler için hızlı ve kolay anlaşılır bir biçimde ifade edin. Görsel temelli mesajlar bunu başarmak için en etkili yollardan biridir.

.

Ürün sayfalarınızı iyileştirin

 

Her ürün sayfanızın başlığında ve URL’sinde ürün adınızın bulunmasına özen gösterin. Ürün sayfalarınızı oluştururken, benzer ürünler için tekrarlanan içerikler sunmak yerine bu açıklamaları farklı şekillerde ifade etmeyi deneyin. Her ürününün başlığı, açıklaması, görseli kendine özgü ve biricik olmalıdır. Böylelikle müşterilerinizin dikkatini daha çok ürününüze yönlendirebilirsiniz.

 

Her zaman daha fazla içerikli ürün sayfaları, arama motoru sayfalarında daha üst sıralarda yer alır. Ürün sayfalarında artırdığınız ürün açıklamalarını, üründen memnun olan müşterilerin yorumlarının olduğu linkler ile destekleyerek; arama motoru sıralamasında en üst sıralara çıkmanız mümkündür.


Yılbaşı gibi yılın en kazançlı dönemlerinden birini kaçırmak istemiyorsanız hemen ücretsiz IdeaSoft demo hesabına başvurun ve e-ticarete ilk adımınızı en kârlı dönemde gerçekleştirin…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret GirişimciliğiE-ticaret İşletmeciliği
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!