DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticarette bir vlog sahibi olmak size ne sağlar?

E-ticarette bir vlog sahibi olmak size ne sağlar?

E-ticaret firmaları, artık kullanıcı davranışlarının değişmesi ve internet üzerinden paylaşmayı, görmeyi umdukları verilerin farklılaşması nedeniyle çok daha büyük düşünüyor; onlar için en cazip platformlarda yer alarak stratejilerini sürdürüyor. Sosyal medyanın da kullanıcılar üzerindeki etkisiyle e-ticaret markaları yer aldıkları kanalları en etkili şekilde kullanmaya yönelik çalışmalar yapıyor. Bu kanallar arasında da son dönemde video paylaşım siteleri ve bu sitelerde yer alan vlog’lar dikkati çekiyor.

YouTube, Vimeo ve benzeri video paylaşım siteleri, online alışveriş müşterilerinin yeni gözdelerinden. Özellikle de ünlü vlogger’larla yapılan iş birlikleri, kullanıcıların daha da ilgisini çekiyor. Burada ürünlerin sağladığı fayda, oluşturduğu kombinler, ürünün kullanım alanları ve daha pek çok konuda sektöre yönelik vlogger’larla yapılan sunumlar, kullanıcıları ürünleri satın almaya yönlendirebiliyor. Peki, vlog oluşturmak başka hangi konularda e-ticaret markalarına ne tür faydalar sağlıyor? İşte bununla ilgili birkaç ipucu…

Marka bilinirliğini artırır

Son yıllarda sosyal paylaşımların önemli bir kısmını videolar oluşturmaya başladı. Özellikle kullanıcıların duygularını harekete geçiren, yani onları şaşırtan, duygusallaştıran ya da onlara pratik çözümler sunan videolar, kullanıcılar tarafından sosyal medyada çok fazla etkileşim alıyor. Böylece, videonun kaynağı olan markalar, daha fazla kişi tarafından fark edilerek, marka bilinirliklerini artırıyorlar.

Marka bilinirliğinin artması kuşkusuz ki e-ticaret markaları için oldukça avantajlı. Çünkü kullanıcıların bazıları, henüz markayla tanışmamış olabilir. Dolayısıyla, bu durum onların e-ticaret sitesini ziyaret ederek, ürünleri incelemesine ve müşteri olarak kazanılmasına aracı olabilir.

Sosyal medya etkileşimini yükseltir

E-ticaret siteleri, sosyal medya hesaplarını hareketlendirmek adına ürünleri için oluşturdukları vlog’lardan bazı videoları zaman zaman bu platformlarda paylaşarak etkileşimi artırabilir. Elbette, yalnızca video paylaşımı yapmak da her zaman doğru bir yaklaşım olmayabilir. Ancak, video paylaşımları ve video yüklemelerinin özellikle Facebook üzerinden daha fazla görünürlük sağlaması ve böylece bu paylaşımların takipçilerin haber kaynağında görüntülenebilmesi, beğeni, paylaşım ve yorumların artmasını sağlarken, aynı zamanda takipçilerinizin arkadaş listeleri tarafından da keşfedilmenize yardımcı olur.

Hazırladığınız videolarla vlog’unuz üzerinden hedef kitlenizi genişletin. Daha karlı bir iş ve daha popüler bir marka oluşturmak için ilk adımlarınızı atarken doğru e-ticaret paketini seçtiğinizden de emin olun. Dilerseniz, teknik alt yapısı ve e-ticaret konusunda en gelişmiş çözümleriyle hemen IdeaSoft’a başvurabilirsiniz. IdeaSoft sunduğu avantajlarla e-ticarete 1-0 önde başlayabilir, dilerseniz ücretsiz demo hesabınızla e-ticaret dünyasını keşfe çıkabilirsiniz.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaVideo pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!