DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret işiniz için kendi fotoğraflarınızı çekerken bilmeniz gerekenler

E-ticaret işiniz için kendi fotoğraflarınızı çekerken bilmeniz gerekenler

Eğer e-ticaret sitenizi daha başarılı bir hale getirmek istiyorsanız sizi rakiplerinizden bir adım ileriye nelerin götüreceğini iyi düşünmeli, planlamalı ve buna göre de sitenizi sürekli yenilemeli, geliştirmelisiniz. Müşterilerinize rakiplerinizden daha iyi olduğunuzu en doğru şekilde anlatmanızın en iyi yolu bu.

Rekabette öne geçmek için de en büyük yardımcınız ufak görünen ama büyük önem taşıyan detayları kullanmak. Şu bir gerçek ki sizin ürünleri algılayış ve sunuş şekliniz hem işinizin değerini, hem de web sitenizin kalitesini belirleyecek önemli faktörler arasında yer alıyor. Mesela siteniz de kullandığınız görsellerin çözünürlüğünün yüksek olması, fotoğraflamanın belirli bir konsepte göre yapılmış olması da sitenizi olumlu bir şekilde etkileyecektir. Unutmayın sitenizde bulunan görseller sizin vitrininiz.

Peki, bu görselleri en doğru şekilde kendiniz çekmek isterseniz nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte sizi hem ekonomik olarak rahatlatacak hem de diğer e-ticaret sitelerinden bir adım öne geçirebilecek fotoğraf çekimi için ipuçları…

Akıllı telefonları sonuna kadar kullanın

Kısa sürede hızlı ilerlemenizi sağlayacak bir öneri akıllı telefonunuzu kullanmanız. Pek çoğu artık profesyonel fotoğraf çekebilecek kadar gelişmiş dijital merceklere sahip olan akıllı telefonlar ilk etapta ihtiyacınızı karşılayabilir.

Bunun için biraz araştırma yapmak ve biraz da deneyim kazanmak yeterli. Tabii akıllı telefonunuzun teknik özellikleri bu noktada çok önemli olacaktır. Bu sırada ürün fotoğrafları için kullanabileceğiniz mobil uygulamalara da göz atmanızda fayda var.

Organize olun

İster fotoğraf çekimi için akıllı telefonunuzu, ister bir fotoğraf makinesi kullanın her şeyden önce kendinize bir plan yapmalısınız. Bu şekilde iş yükünüzü neredeyse yarı yarıya azaltmış olacaksınız.

Çekim yapılacak ürünleri kategorilere ayırabilir, çekim için iç ya da dış mekânı hazırlayabilir, ürünler üzerine ürün bilgilerinin olduğu etiketler yapıştırarak, ürünleri temizleyebilirsiniz; temizleme işlemini gerçekleştirerek fotoğraflarda görünebilecek en ufak bir lekenin bile önüne geçebilirsiniz.

Ayrıca bilgisayarınıza fotoğrafları depolamak ya da fotoğraflar üzerlerinde gerekli oynamaları yapabilmek için programlar yükleyebilirsiniz. Örneğin Adobe Lightroom programı ile ürünleri kataloglayabilir ve aynı anda toplu değişiklikler yapmak mümkün olabilir. Ürünleri sergilemek için bir model kullanacaksanız model ile ürünlerin ve sizin konseptinizin birbirine uyumlu olmasına önem göstermelisiniz.

Doğru kamera ve lens seçimi

Temel ürün fotoğrafçılığı için değişik ürün aralıklarında birçok marka bulabilirsiniz. Bu nokta da profesyonellerin önerisi genellikle PowerShot SX510 veya Canon Nikon D53000 oluyor. İşinizi rahatlıkla görebilecek bu makineler aynı zamanda çok pahalı da değil.

Daha önce, ürün fotoğrafı çekerken dikkat etmeniz gerekenleri de sizinle paylaşmıştık. Kaliteli fotoğraflar için profesyonel lensler almak daha doğru olacaktır. Aslında kaliteden öte seçilen lensler sizin fotoğraflarınızın ihtiyacı olan detayları yakalamanıza yardımcı oluyor mu onu anlamalısınız. Eğer canlı model ya da çok geniş bir ürün çeşitliliğiniz varsa esnek bir zum objektif sizin için en verimli seçim olabilir.

Siz de daha iyi fotoğraflarla kullanarak e-ticaret sitenizi renklendirmek ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız tek ihtiyacınız olan tüm beklentilerinizi karşılayacak bir e-ticaret alt yapısı. Gelin IdeaSoft’un son teknoloji ile hazırlanmış akıllı e-ticaret paketleri için demo başvurunuzu bugünden yapın, kazanmaya başlamak için geç kalmayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: ürün sayfalarıWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!