DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-posta pazarlamasında Pokemon GO’dan nasıl faydalanılabilir?

E-posta pazarlamasında Pokemon GO’dan nasıl faydalanılabilir?

2016 yılının yaz dönemine hızlı bir giriş yapan Pokemon GO, tüm dünyada yeni bir dönemi de beraberinde getirdi. GPS ve sanal gerçeklik tabanlı bir oyun uygulaması olan Pokemon GO, kullanıcılarını şehrin farklı bölgelerine sürüklemesi ve tüm dünyada kabul görmesiyle birlikte oyuncu olmayanların bile dikkatini çekmeyi başardı.

Uygulama mağazalarında yerini aldığı ilk aydan itibaren hızla artan kullanıcı sayısıyla rekor üstüne rekor kıran Pokemon GO, şimdiden bir fenomen haline gelmiş durumda. E-ticaret firmaları da bu kadar popüler bir uygulamanın pazarlama stratejilerinden faydalanarak kendi pazarlarının ilgisini çekmeye çalışıyor.

Pokemon GO, özellikle e-posta pazarlama stratejileri açısından e-ticaret firmalarının oldukça işine yarıyor. İşte e-posta pazarlaması kapsamında Pokemon GO’dan alınabilecek ders niteliğinde taktikler…

Fiziksel mağaza tanıtımı

Pokemon GO, fiziksel mağazaların müşteri kazanabilmesi için fırsatlar sunduğu gibi konum odaklı e-posta kullanımı için de yeni yollar yaratıyor. Örneğin, abone listenizde bulunan kullanıcılarınıza mağazanızın çevresinde Pokemon’ların yoğunlukla bulunduğu noktaları bildirebilir, böylece ilginin markanızda yoğunlaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu gibi oyun içi gelişmelerden haberdar olmak isteyen e-ticaret kullanıcılarınızı abone listesine dahil olmaları için teşvik edebilirsiniz.

İçeriğe yönelik e-posta pazarlaması

Fiziksel mağaza dışında, e-ticaret sitenizin içeriklerini tanıtmak için de Pokemon GO uygulamasından faydalanabilirsiniz. E-posta listenize dahil olan kullanıcılarınızın mağazanızda Pokemon yakalarken çekilmiş görüntülerini haber kaynaklarında yayınlayabilirsiniz. Bu sayede e-posta listenizi de hızla artırabilirsiniz. Ayrıca, Pokemon GO uygulamasının GPS altyapısını, konum odaklı e-posta gönderimleriniz için de kullanabilmeniz mümkün.

Pokemon GO ile kısa süreli ortaklık

Pokemon GO uygulamasını, kullanıcılar için bir teşvik kaynağı olarak kullanabilirsiniz. Belirli bir gün ve saatte mağazanıza gelecek kullanıcılarınıza, hangi Pokemon’ları yakalayabileceklerini bildiren bir e-posta gönderebilir ya da sadece abonelerinize göndereceğiniz bir e-posta kuponuyla onları mağazanızdaki Pokemon’ları yakalamaya davet edebilirsiniz. Belli bir zaman aralığında gerçekleşecek bu etkinlik, süreli olacağından müşterilerinizde aciliyet duygusu yaratabilir ve satışlarını artırmanıza katkıda bulunabilir.

Özellikle fiziksel mağazanıza odaklanacak şekilde planlayacağınız bir e-posta pazarlaması stratejisi için Pokemon GO uygulaması çok işinize yarayabilir. Ancak henüz e-ticaret dünyasına adım atmadıysanız, IdeaSoft’un sizin için en uygun paketlerinden birini seçerek sağlam bir giriş yapabilirsiniz. Hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun, IdeaSoft ile kazanmaya başlayın.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: abone listesiabonelike-postaE-posta Pazarlamae-ticarete-ticaret kullanıcısıe-ticaret mağazasıfiziksel mağaza tanıtımıiçeriğe yönelik pazarlamaiçerikPazarlamapazarlama stratejisiPokemon Go
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!