DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

6 adımda drop shipping ile kendi e-ticaret işinizi kurun

6 adımda drop shipping ile kendi e-ticaret işinizi kurun

​E-ticaretten önce, ‘evden çalışmayı’ tercih edebilecekler için çok fazla seçenek yoktu. Sözgelimi; yeni anne olmuş ve çalışan bir çok kadın, çocuğundan ayrı kalmak istemese de onu bir bakıcıya emanet ederek ‘işe gitmek’ zorunda kalıyordu. Yılların yorgunluğunu üzerinde taşıyan fakat ağırlaşan hayat şartları yüzünden yeniden çalışmak durumunda kalan emekliler ve özel durumlarından dolayı iş bulmaları hiç kolay olmayan engelliler için ise ‘evden çalışmak’ hayalden öteye gitmiyordu.

Günümüzde e-ticaret bir çok yaşamı olumlu yönde değiştiriyor. Artık, sayıları gittikçe artan bir çok kişi evden çalışarak ‘drop shipping yöntemi‘ ile kendi e-ticaret işini yapıyor ve gelirini internetten elde edebiliyorlar.

IdeaSoft, drop shipping ile kendi e-ticaret işinizi evden çalışarak yapmanız için 6 önemli ipucunu sizler için derledi.

1. Niş alanınızı seçin

Trafik elde etmek ve satış yapmak için yeterince talep göreceğine inandığınız, niş alanlardan birisine karar vererek başlayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta mümkün olduğu kadar yüksek satış komisyonu elde edebileceğiniz ve aynı zamanda talebin de yüksek olduğu alanlardan birini seçebilmek.

2. Tedarikçinizi seçin

Gerçek toptan fiyatları verdiğinden emin olduğunuz, ‘itibarlı bir toptancı’ bulmanız çok önemli. Bulduğunuz toptancının yüksek kalitede ürünleri olduğundan; acele sevkiyat ve düşük stok bildirimi yapabilme gibi önemli iş pratiklerini yerine getireceğinden emin olmanız bu konularda sorun yaşamanızı engeller. Tedarikçiniz yerli veya yabancı olabilir ama yabancı tedarikçilerde gümrük gibi konularda sorun yaşamamak için detaylara önem verin.

3. Ürünlerinizi seçin

Tedarikçinizi seçtikten sonra sıra tedarikçinin size sunduğu ürünlerden hangilerini e-ticaret siteniz üzerinizden müşterilerinize satacağınıza karar vermeye geliyor. Ürünleri seçerken mümkün olduğu kadar kargo sürecinde en az sorun çıkartabilecekler arasından tercih etmeniz faydalı olacaktır. Özellikle drop shipping işinine yeni başlıyorsanız iade oranı düşük ve kırılabilecek/hasar görebilecek ürünlerden uzak durmak iyi bir fikir olabilir.

4. İşinizi tanıtın

Online ya da değil her işte olması gerektiği gibi, drop shipping işinizi pazarlamanız çok önemli. Sosyal medya pazarlama, e-posta pazarlama, içerik pazarlama, video pazarlama ve daha fazlasını web sitenize ya da listelerinize trafik sağlamak için kullanabilirsiniz. Bu konularda IdeaSoft’un E-ticaret Bilgi Bankası’nda çok sayıda faydalı makale bulabilirsiniz.

5. Kaliteli hizmet ile fark yaratın

Herhangi bir satış girişiminin kurumsal belkemiği; müşterilerinize çok iyi bir hizmet sunmaktan geçiyor. Satış öncesinde ve sonrasında müşterileriniz ile iletişimize özen göstermeniz gerekiyor. Müşterileriniz sizin en iyi ‘satış elemanlarınız’ olduğu için onların diğer insanlara markanızdan ve sizden övgü ile söz etmesi, tavsiye etmesi size yeni müşteriler kazandıracakları anlamına geliyor. Bunu da ancak kaliteli bir hizmet ile mümkün kılabilirsiniz.

6. Profesyonel yaklaşım

Drop shipping işinize gerçek bir profesyonel gibi, sorumluluk ve özen ile yaklaşmalısınız. Özellikle de evden çalışıyorsanız fazla rahat davranmak düşebileceğiniz en büyük tuzak. Disiplinli bir iş programı oluşturarak bunun da üstesinden gelebilirsiniz.

Drop shipping yöntemiyle, kendi e-ticaret işinizi kurmak için ihtiyacınız olan tüm çözümler IdeaSoft’ta. IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerini, 15 gün boyunca ücretsiz bir şekilde kullanabilmek için demo hesabınızı siz de hemen oluşturun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret GirişimciliğiE-ticaret İşletmeciliği
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!