DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Bayram tatilinde dönüşümlerinizi artırmanın 3 yolu

Bayram tatilinde dönüşümlerinizi artırmanın 3 yolu

Bayram tatilleri gibi özel dönemleri, e-ticaret işletmeniz için dönüşümlerinizi artıracak ve marka imajınızı geliştirecek avantajlı dönemlere dönüştürebilirsiniz. Çünkü böyle zamanlarda tüketiciler, belirli bir bütçe ayırarak, yaklaşan tatil için ihtiyaçlarını karşılamak ya da akraba ziyaretleri için hediyeler almak gibi yoğun bir alışveriş dönemine girebiliyorlar.

Yaklaşan Ramazan Bayramı için siz de hemen yeni kampanyalar ve stratejiler oluşturarak bu özel zamanları dönüşüm oranlarınızı artırmak için değerlendirebilirsiniz.

IdeaSoft olarak siz e-ticaret işletmecilerine bu bayramda satışlarınızı artırmak için yararlanabileceğiniz önemli ipuçlarını açıklıyoruz…

İhtiyaçlara yönelik pazarlama stratejileri geliştirebilirsiniz

Tüketiciler geleneksel olarak, bayram dönemleri için farklı farklı amaçlarla da olsa, belli bir bütçe ayırıyorlar. Siz de bu yoğun tüketim dönemini en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız çeşitli pazarlama araçlarını kullanarak hedef kitlenizin ihtiyaçlarına yönelik özel bayram kampanyaları oluşturabilirsiniz. Daha önceki yıllara ait satış grafiklerinizi değerlendirmeniz bu konuda size büyük kolaylık sağlayabilir.

Bu grafiklerin verileri ışığında bayramlarda hangi ürünlerinizin daha çok sattığını görebilir ve bu ürünler için yeni kampanya çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Sitenizde de bu ürünleri öne çıkaracak şekilde bayrama özel bannerlar oluşturmanız da oldukça etkileyici sonuçlar verebilir. IdeaSoft’un ürün yönetim özellikleri bu konuda her türlü çalışmayı kolaylıkla yapmanızı sağlayacak şekilde geliştirildiğinden istediğiniz sonuçlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında hedef kitenizin ihtiyaçlarını belirleyerek oluşturacağınız kampanyaların ‘bayrama özel’ olduğunu da vurgulamanızda büyük yarar var. Bu sayede tüketicileri, bayram için ihtiyaçları olmasa bile bu özel fırsatları değerlendirmek için satın almaya yönlendirebilirsiniz.

Bayrama özel içerikler oluşturabilirsiniz

Bazıları, bayram tatillerini günlük rutinlerinden uzaklaştıracak bir kaçış alanı olarak görürken, bazıları da sevdikleriyle ve akrabalarıyla bir araya gelip özlem giderecekleri özel günler olarak değerlendirebiliyor.

Siz de hitap ettiğiniz kitlenin özelliklerini, sosyo-ekonomik durumunu, yaş aralıklarını göz önünde bulundurarak bayramdan beklentilerinin tatil mi yoksa sevdiklerini mutlu emek için bir fırsat mı olduğunu belirleyebilirsiniz. Bunun sonucunda hedef kitlenizin dikkatini çekecek güçlü içerikler hazırlamanız da oldukça kolaylaşır.

Örneğin orta sınıfa ve orta yaşa hitap ediyorsanız bayramın manevi değerini vurgulayıcı görsellerle desteklenmiş duygusal bir içerik işinize yarayabilir. Bayramı, tatile gitmek, günlük rutinden uzaklaşmak için bir fırsat olarak gören daha genç bir hedef kitleniz varsa, içeriğinizi tatil fotoğraflarıyla geliştirip kampanyanızı da tatil ihtiyaçları çerçevesinde oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz bu içerikleri sosyal medya platformlarında, reklam bannerlarında, sitenizde ve e-posta listeniz ile yoğun olarak paylaşmanız hedefinize ulaşmak açısından büyük önem taşıyor.

Özgün bir bayram tebriği hazırlayabilirsiniz

Sosyal medya üzerinden kullanıcıların ilgisini çekecek geleneksel motiferle süslü, manevi değerlere hitap eden bir bayram mesajı yayınlayarak paylaşılmasını sağlamanız marka bilinirliğinizi artırmak ve müşteri saadakati oluşturmak için oldukça işinize yarayabilir.

Bu dönemlerde internet kullanıcıları, sevdikleriyle sosyal medya hesapları üzerinden yoğun olarak, tebrik mesajları paylaşıyorlar. Özgün bir bayram mesajı veren şık bir içerik oluşturarak bu alanı en verimli bir şekilde değerlendirmeniz mümkün.

Bayramlar bazen sadece tatil olarak algılansa bile geleneklerimizde oldukça önemli bir yere sahip. Günden güne eski bayram alışkanlıkları değişmiş olsa da bayramlar, tüketicilerin yoğun olarak alışveriş yaptıkları dönemler arasında. Verdiğimiz ipuçlarıyla siz de bu tüketim dönemini e-ticaretinizin kazançlı bir şekilde geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Türkiye’nin en çok tercih edilen atyapı sağlayıcısı IdeaSoft olarak, e-ticaretinizin başarısı için her zaman yanınızdayız. Siz de hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun; tatil, bayram, yaz, kış demeden, e-ticaretinizde hedeflediğiniz başarıya doğru, her zaman emin adımlarla ilerleyin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiE-ticaret Sektörü
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!