seyhun
27 Ekim 2016

E-ticaret sitelerinin içerik pazarlaması ile ziyaretçilerinin ilgisini çekmeleri ve dolayısıyla trafik yaratmaları, sonrasında ise müşteri sadakati kazanmaları mümkün olabiliyor. Okuyuculara bir değer sunan içerikler, etkileşim sağlamada da oldukça etkili olabiliyor. Pek çok e-ticaret firması, daha fazla kullanıcıya ulaşabilmeyi kolaylaştıran içerik fikirleri üreterek satın alma oranlarını da artırabiliyor. İçerik pazarlamasında firmalar çoğu zaman hangi konularda içerik…(Continue Reading)

seyhun
20 Eylül 2016

E-ticaret sitelerinde önemli bir yere sahip olan içerikleri oluştururken, anahtar kelimeleri doğru belirlemek önem taşıyor. E-ticaret sitelerinin arama motoru optimizasyonunu (SEO) çalışmaları için anahtar kelimelerin önemi tartışılmaz derecede yüksek. Bu anlamda doğru anahtar kelimeleri bulmak, arama sonucu sayfalarında üst sıralarda yer alabilmek için önem taşıyor. Ancak anahtar kelime belirleme süreci, e-ticaret siteleri için bazen düşünüldüğünden…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
9 Mayıs 2016

İnternet üzerinde içerik hazırlamak zorlu bir iş olabiliyor ve iyi bir iş çıkartabilmek için de hazırlanan bu içeriklerin bazı özelliklerinin olması gerekiyor. Hazırlanan her içerik, okuyucuların ilgisini çekmeyebiliyor ve bu nedenle de istenilen sonucu getirmeyebiliyor. Bunun nedeni sadece hazırlanan yazının içeriği olmuyor. Birçok farklı sebep içeriklerin yeteri kadar ilgi görmemesine neden olabilir. Ancak bu rehberde…(Continue Reading)

seyhun
2 Mayıs 2016

Online alışveriş müşterileri, yeni e-ticaret markalarını keşfetmekten ve onların kendilerine yalnızca ürün değil, farklı hizmetler de sunabiliyor olmasından memnuniyet duyuyor. Bu da müşteri sadakatini kuşkusuz ki beraberinde getiriyor. Kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerin yanı sıra, müşterileri için bu ürünlere yönelik bilgiler veren, onların kullanım alanları ve günlük hayatta sağladıkları faydaya yönelik içerikler hazırlayan e-ticaret siteleri,…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
29 Nisan 2016

İçerik pazarlama çalışmalarınızı yaparken, blog yazılarından yararlanmak isteyebilirsiniz. Gün içinde yüzlerce bilgi ve blog yazısıyla karşılaşan kullanıcıların dikkatini çekmek ve yazdığınız içeriklerin tamamını okutmak için, metinlerinizi oluşturmanın dışına çıkarak, okuyucuları yazıda tutacak bazı taktiklerden de yararlanmanız gerekiyor. İnternet kullanıcıları, artık uzun metinler okumak istemiyorlar bu nedenle de görsel içeriklere daha fazla dikkat ediyorlar; ancak bu…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
21 Nisan 2016

İnternet üzerinde viral olan içerik çalışmalarının birçoğunda duygusal içerik (emotional content) formatından yararlanıldığını görebilirsiniz. Son birkaç yıldır blog ve video içeriklerde bu formattan sıkça yararlanılıyor. E-ticaret firmaları tüketicilerle olan etkileşimlerini artırmak ve içeriklerinin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak için bu içerik formatından yararlanabilirler. Özellikle dijital yayıncıların sıkça başvurduğu bu format, tüketicilere bir mesaj vermenin yanı…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
20 Nisan 2016

E-ticaret işi ile ilgilenenlerin en çok sorun yaşadıkları konulardan biri de hem blog, hem sosyal medya hem de site üzerindeki içerikler oluyor. Bu içerik metinlerinde farklılaşabilmek ve ilgi çekici olabilmek her zaman kolay bir iş olmuyor. Doğru içerik formatını ve dilini bulmak biraz zaman alabilir ve bunu zaman içerisinde farklı stratejiler uygulayarak testler yapmanız gerekebilir.…(Continue Reading)

seyhun
18 Nisan 2016

Dijital pazarlama dünyasında, kullanıcıya ulaşmak ve hedef kitleyi genişletmek için arama motorları üzerinden trafiği yoğunlaştırmak gerekiyor. Bunun için de özellikle e-ticaret siteleri için olmazsa olmaz çalışmaların başında SEO geliyor. Anahtar kelime aramaları sayesinde e-ticaret markanızı keşfeden ve böylece sitenize organik bir trafik sağlayan kullanıcıları artırmak, onların sektörünüze olan ilgisini satın almaya yönlendirmek için e-ticaret sitenizde…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
17 Nisan 2016

Özellikle küçük ölcekli e-ticaret firmaları için dijital pazarlama çalışmalarına bütçe ayırmak oldukça zor olabiliyor. Yeni kurulan girişimler masraflarını azaltmak için ya da az olan sermayelerini iyi bir şekilde yönetebilmek için dijital pazarlamaya çok fazla bütçe ayıramıyorlar. Tabii ki reklam ve pazarlama çalışmalarının yapılamaması da marka bilinirliğinin artırılamamasına neden oluyor. Ancak dijital pazarlama çalışmalarında düşük bütçe…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
23 Mart 2016

İçerik pazarlamanın son göz bebeği video içerikler oldu. Artık markalar bir şekilde video içeriklere yatırım yapmaya çalışıyor. Bunun sebebi ise kullanıcıların artık video içeriklere daha fazla ilgi gösteriyor olmaları. Düz blog yazıları okumak artık genel internet kullanıcılarının tercih ettiği bir şey değil. Bunun yanı sıra video ile, karşı tarafa yazı ile verebileceğinizden çok daha fazla…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
18 Mart 2016

Son birkaç yıldır içerik pazarlamada en çok kullanılan ve en çok etkileşim getiren formatlardan biri şüphesiz listeler. Önceleri yurtdışında kullanılmaya başlanan ve orada başarısını kanıtladıktan sonra Türkiye’deki yayıncılar tarafından da kullanılmaya başlanan liste içerikleri, internet kullanıcılarının da bir o kadar ilgisini çekiyor. İçerik pazarlamanın göz bebeği liste içerikleri, birçok farklı konuda birçok farklı duyguyu yansıtmak…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
17 Mart 2016

Blogunuzda yayınladığınız ve sosyal medyada paylaştığınız içeriklere daha fazla kişinin dikkatini çekmek ve bu paylaşımlardan etkileşim elde etmek kimi zaman zor oluyor. Birçok markanın içerik ve sosyal medya pazarlamada en sık yaşadıkları durumlardan biri de bu oluyor. Takipçilerinizin ve internetteki diğer kullanıcıların dikkatini çekebilmek için, içeriklerinizde bazı taktiklerden faydalanabilir ve bu şekilde, takipçilerinizin dikkatini daha…(Continue Reading)