DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Pinterest Nedir?

İnternet ortamında kullanıcıların beğendikleri resimleri, kendi panolarına yerleştirmelerini, iliştirmelerini sağlayan bir sosyal medya platformudur. İsmi İngilizce’de “pin” (iğnelemek) ve “interest” (ilgi alanı) kelimelerinin birleşiminden gelmektedir.

Pinterest ne işe yarar?

Pinterest sosyal platformu, üyelerine Facebook ve Twitter’da olduğu gibi kendine ait bir sayfa (kendi tabirleri ile pano) sağlar. Browsera indirebilen basit bir uygulaması ile kullanıcılarına, beğendikleri veya kendi yüklemek istedikleri resimleri sayfalarındaki panolara iliştirme şansı verir. Böylece kişiler hem kaybetmek istemedikleri resimleri saklayabilir ve tutabilirler, hem de bu resimleri başkaları ile paylaşabilirler. E-ticaret firmaları için de bu platform, ürünlerinin resimlerini paylaşabilecekleri ve ilgilenenleri kendi sitelerine çekebilecekleri, trafik sağlayacakları önemli bir sosyal medya mecrasıdır.

Pinterest, Pin it uygulaması nedir?

Pin it (iğnelemek), Pinterest’in, web sitelerini gezerken sevdiğiniz ve beğendiğiniz resimleri kendi profilinize yüklemenize yardımcı olan uygulamasıdır. Böylece hem arşivlemiş olursunuz, hem de sizi takip eden çevreniz bu görsellerden faydalanabilmektedir.

İlgili Yazılar:

Ücretsiz E-ticaret Danışma Hattı

Lütfen aşağıdaki kısa formu doldurun. Uzman danışmanlarımız sizinle irtibata geçsin.

Sizin de bir E-ticaret Siteniz Olsun!

IdeaSoft ile İşinizi E-ticarete Taşıyın. Satışlarınızı Artırın!

Uzman E-ticaret Danışma Hattı : 0850 532 0 333