DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Dikey E-ticaret nedir?

Belirli bir kategoride ürün veya hizmet satışı yapan e-ticaret sitelerine dikey e-ticaret sitesi denir. Dikey e-ticaret sitelerine örnek vermek gerekirse www.e-hirdavat.com, www.lidyana.com, www.ciceksepeti.com, www.bonnyfood.com dikey e-ticaret sitelerine örneklerdir.

 

Bir başka deyiş ile dikey e-ticaret, niş e-ticaret olarak da adlandırılmaktadır. Dikey e-ticaret sitelerinin özelliği, kendi kategorilerinde çok farklı alternatifler ve seçenekler sunabilirler. Yukarıda verdiğimiz örneklere ek olarak, tekstil kategorisi yerine sadece kravat veya kol düğmesi satışı yapan dikey e-ticaret sitesi olarak da tanımlanabilir.

 

Genel bir e-ticaret sitesi yerine, kendi uzmanlık alanınız veya hizmet alanınız olan bir pazarı tercih ettiğinizde, başarı şansınız daha fazla olacaktır. Kendi alanınızın internette en iyi örneği olabilirsiniz ve sadece kendi local müşterileriniz yerine tüm türkiyeye hizmet sunabilirsiniz. IdeaSoft E-ticaret Yazılım özelliklerimizi inceleyerek, siz de dikey e-ticaret mağazanızı oluşturabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Ücretsiz E-ticaret Danışma Hattı

Lütfen aşağıdaki kısa formu doldurun. Uzman danışmanlarımız sizinle irtibata geçsin.

Sizin de bir E-ticaret Siteniz Olsun!

IdeaSoft ile İşinizi E-ticarete Taşıyın. Satışlarınızı Artırın!

Uzman E-ticaret Danışma Hattı : 0850 532 0 333