DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Yüksek dönüşüm sağlayacak görseller hazırlamanız için özel 5 araç

Yüksek dönüşüm sağlayacak görseller hazırlamanız için özel 5 araç

Sosyal medyada görsel pazarlama, altın çağını yaşıyor. Ve bu dönemde, e-ticaret sitelerinin marka hikayelerini ve iletmek istedikleri mesajları; onlara uygun görsel öğelerle destekleyerek potansiyel müşterilerine sunmaları son derece önemli.

Instagram, Vine ve Snapchat gibi platformlar aracılığıyla; her gün, sosyal ağlara milyonlarca görsel yükleniyor ve giderek daha fazla sayıda grafik, fotoğraf ve video sosyal medyada paylaşılıyor. Bu anlamda, e-ticaret siteleri de paylaştıkları görseller sayesinde takipçileriyle daha fazla etkileşim ve daha yakın bir bağ kurarak dönüşüm oranlarını artırabiliyor.

IdeaSoft olarak, daha iyi grafik ve görseller hazırlamanıza yardımcı olacak beş önemli aracı sizler için değerlendirdik.

1.PicCollage

PicCollage, e-ticaret siteniz için kolay fotoğraf düzenlemeleri (kolajları) yapmanızı amaçlayan ve iPhone, iPad ve Android cihazlarda kullanılabilen bir uygulama. PicCollage ile fotoğraflarınıza arka planlar seçebilir; metinler, fotoğraflar ekleyebilir ve onları kırpıp, yeniden boyutlandırarak biçimlendirebilirsiniz. Ayrıca, PicCollage’da kolaj yapabilmek için; Facebook hesapınızdaki veya fotoğraf makinenizdeki fotoğraflarınızı da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2.Piktochart

Web tabanlı bir görselleştirme ve infografik uygulaması olarak öne çıkan Piktochart; tasarımcı olmayanların da rahatlıkla kullanabilecekleri, hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları olan bir uygulama. Piktochart uygulaması, e-ticaret sitenizin fotoğraflarını farklı tasarım şablonları üzerinde sürükleyerek kolayca yerleştirebilme; çizgiler, barlar ve yuvarlak diagram şeklindeki csv dosyalarından çekilen verileri grafik olarak ekleme olanağı sunar. Ayrıca, görsellerinizi; PNG, JPG ya da farklı baskı kalitelerine uygun bir biçimde kaydedebilirsiniz.

3.Pixlr

Üç farklı kullanım seçeneği sunan Pixlr, herkesin kolaylıkla kullanabileceği bir uygulama programı. Bu seçeneklerden ilki; Pixlr Editor, bir fotoğraf düzenleme, tasarım platformu ve Photoshop’a çok benzer özellikler taşıyor. Seçeneklerden ikincisi olan Pixlr Express’in; PicMonkey’e çok benzer bir şekilde taslak düzenleme formatları, filtre, çerçeve ve yazı fontları bulunuyor. Son seçenek Pixlr O-Matic’te ise arka planlar, efekt ve çerçeveler hızla düzenlenebiliyor ve bu seçenek, Express versiyonundan daha kolay kullanılabiliyor.

4.Canva

Canva, sosyal medya için hızla düzenlenebilecek görsel tasarımlar için geliştirilmiş ve Photoshop gibi ileri düzeydeki programları kullanmaya alışık olan web sitesi sahiplerine yönelik, ücretsiz bir ‘sürükle bırak’ grafik tasarımı uygulaması. Profesyonel kalitede infografik, poster ve kapak fotoğrafları oluşturmayı sağlayan Canva; geniş bir şablon, arka plan, yazı tipi ve stok resim arşivine sahip. Ayrıca Canva uygulamasında; Pinterest, Facebook, Twitter ve blogların grafik çalışmaları için gereken birçok tasarımı, önceden “taslak” olarak kaydedilmiş ebat ve boyutlarına dönüştürebilirsiniz.

5.PicMonkey

Facebook ve Google Chrome üzerinden kullanılabilinen uygulamaları da olan PicMonkey ile e-ticaret sitenizin fotoğraflarını düzenleyebilir, onları kolaj yapabilir veya onlara filtre ve görsel ekleyebilirsiniz. Kendi fotoğraf editörü sayesinde, görsel düzenlemenizi tarayıcı üzerinden de kolayca yapabileceğiniz PicMonkey’in ücretsiz versiyonunda; fotoğraf çerçeveleri, özel efektler ve font çeşitlerini de bulmanız mümkün. Ayrıca, PicMonkey; herhangi bir uygulamayı indirerek kaydetmenize gerek kalmadan, Facebook, Dropbox ve Flickr gibi sosyal medya sitelerinden veya bilgisayarınızdan yüklediğiniz fotoğrafları kolayca kırpmanıza ve farklı ebatlara getirebilmenize de olanak sağlıyor.

Paylaştığımız ipuçlarından yararlanarak, siz de daha iyi grafik ve görseller hazırlayabilir; e-ticaret sitenizin dönüşüm oranını artırabilirsiniz. IdeaSoft, satışlarınızı ve kârlılığınızı artıracak her konuda size özel ve akıllı çözümleriyle her zaman yanınızda. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiTasarım
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!