DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

YouTube ile satışları artırmak için 3 etkili yol

YouTube ile satışları artırmak için 3 etkili yol

Ürünlerinizin etrafında sadık takipçiler oluşturabildiniz mi? Peki, sosyal medyada sürekli takipçi kazanabiliyor musunuz? Eğer cevaplarınız “hayır” ise, video pazarlamadan bir an önce yararlanmaya başlamanız gerekiyor.

Doğru şekilde hazırlanmış bir video; pazarlama çalışmalarınıza, ürün özelliklerinize ve hikayenize derinlik katabilir. Videolar aynı zamanda şirketinizin bugünlere nasıl geldiğini ya da ürünün nasıl kullanılabileceğini pratik bir şekilde anlatmanıza yarıyor. En önemlisi de, yapılan araştırmalara göre satın alma oranlarını artırabiliyor. Bu konudaki bir araştırmaya göre tüketiciler; bir ürünün videosunu izledikten sonra, o ürünü satın almaya yüzde 64 daha fazla yakın oluyorlar.

İşte IdeaSoft’tan, video paylaşım sitesi YouTube ile e-ticaret satışlarınızı artırmanız için 3 etkili yol…

1 . İçerik üretimi konusunda kararlı olun

Tasarımı iyi de olsa, eğer içeriği yoksa bir kanal fazla kullanılmıyor. Eğer ‘YouTube pazarlaması’ yapmayı seçiyorsanız, içerik konusunda uzun vadede kararlı olmanız çok önemli. Bu nedenle en başta, düzenli içerik göndermeye özen gösterip gösteremeyeceğinizi düşünmenizi ve takipçilerinizin dikkatini çekecek çok yönlü bir strateji oluşturmanızı salık veriyoruz.

YouTube’un, bir sosyal medya kanalı olması; sosyal medyanın diğer formları gibi, YouTube’da da uzun süre sessiz kalmanın doğru olmaması nedeniyle, düzenli sıklıkta içerik paylaşmaya özen göstermeniz gerekiyor. Gönderi sıklığınız konusunda gerçekçi bir karar vermeniz önemli; ayda bir ya da (üstesinden gelebilirseniz) 2 haftada bir video paylaşmanız harika olur.

2. Kısa ve öz videolar üretin

En son yapılan analize göre; uzunluğu 2 dakikanın altındaki YouTube videoları, neredeyse bütün videoların yüzde 50’sini oluşturuyor. Yani hiç kimse, mağazanızın nasıl ve nerede kurulduğuyla ya da ürünün kaynağıyla ilgili bütün ayrıntıları görmek istemiyor. Bu nedenle, söylemeniz gerekeni aceleyet getirmeden fakat mümkün olduğu kadar kısa ve öz bir şekilde ifade etmeniz gerekiyor.

Hikayenizi kısa ve öz anlatmanızın gerekmesinin başka büyük bir sebebi daha var: YouTube geçenlerde, izleyicilerinin dikkatini çeken favori videoların lehine, kendi sıralama algoritmasını değiştirdi. Yani artık, sonuna kadar ve sık izlenen videolara; bir süre izlenip kapatılan videolardan daha fazla görünürlük hakkı veriliyor. Bu arada; dikkat çeken videoların özelliklerinin, onun kaç kere izlendiğinden daha önemli olduğunu hatırlatalım.

3 . Videolarınızı yaymaları için izleyicilerinizi teşvik edin

Videolarınızı aynı anda, sanki bir blog yazısı paylaşıyormuş gibi Facebook’ta, Twitter’da ve bloğunuzda paylaşarak yayabilirsiniz. Viral olarak yayılmasını beklemeyin ama yine de aktif olarak buna teşvik edebilirsiniz. Örneğin sosyal medyada videoyu paylaşabilir ve blog yazarlarının size ulaşması için bağlantı verebilirsiniz.

YouTube’un aynı zamanda, bir “arama motoru” olduğunu da unutmadan videonuzun, blog gönderilerinizdeki gibi, arama motoru optimizasyonunu yapmanız önemli. Ve ‘çarpıcı bir başlık’, ‘tam bir açıklama’, ‘doğru anahtar kelimeler’ sizi bu mecrada başarıya götürecek bazı ipuçları. Son olarak; tam bir SEO çalışmasının, insanların paylaşmak isteyebilecekleri kadar ilgi çekici içerikler oluşturarak yapıldığını da bir kez daha hatırlatalım.

YouTube ve diğer paylaşım platformlarında en etkin stratejilerle yer alarak satışlarınızı artırmak için, ihtiyacınız olan tüm özellikler IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinde mevcut. Fırsatlardan yararlanmak için hemen web sitemizi ziyaret ederek, ücretsiz demo hesabınızı oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret Sektörüİpuçları
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!