DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Yılbaşı satışlarını artırmak için kullanabileceğiniz e-posta pazarlama ipuçları

Yılbaşı satışlarını artırmak için kullanabileceğiniz e-posta pazarlama ipuçları

Ticarette, özellikle de perakende sektöründe özel tatil günlerinin önemi uzun zamandır bilinen bir gerçek. Bu durum e-ticaret ve e-posta pazarlamasında da farklılık göstermiyor. Firmalar özel günler öncesinde mevcut kampanyalarının dışında bu günlere özel hazırlıklar yapıyorlar. Hemen hemen her alanda, özellikle yılbaşına yönelik bir çalışma yapılıyor.

Yaklaşan yılbaşı öncesi genel olarak artan potansiyel satışlardan pay alabilmek ve mevcut satışları arttırabilmek için neler yapılabilir? E-posta pazarlamasında yılbaşı satışlarını arttırmada işinize yarayabilecek ipuçlarını sizin için inceledik.

Pazarlama verilerini araştırın, analiz edin

E-posta pazarlamanız ancak veriler doğru kullanıldığında tam başarıya ulaşabilir. Kullanıcılarınızın tüketim alışkanlıkları, hangi ürünlere yöneldiği, ilgi alanları ve bölgesel özellikleri gibi verileri iyi araştırıp analiz için kullanmanız stratejinizi ve kampanyanızı hazırlarken size büyük faydalar sağlayabilir.

E-posta içeriğinizi genişletin

Gönderilen e-postalarda, yılbaşı dönemi için kullanabileceğiniz içerikleri mümkün olduğunca geniş tutmaya çalışın. Gerekiyorsa bütün bir ana sayfanızı e-posta içeriğine ekleyebilirsiniz. Bu stratejinin iki yararı vardır. Birincisi, kullanıcıların herhangi bir bağlantıya tıklamadan da ilgisini çekebilecek bir ürünü görebilmesini sağlar aynı zamanda da bu sayede dönüşüm oranlarını arttırıp arttırmadığınızı görmüş olursunuz.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

Tetiklenmiş e-postalar kullanın

Tetiklenmiş e-postalar, örneğin satış sonrası kullanıcıya sunulan ürün önerileri, dönüşüm ve etkileşim oranlarında hedeflediğiniz rakamlara ulaşmanıza yardımcı olur. Yılbaşı için kampanya oluşturma sürecinde, boşluk olduğunu düşündüğünüz bir alanda kullanacağınız tetiklenmiş bir e-posta sayesinde tüm e-posta pazarlamanızı çeşitlendirebilirsiniz.

Dikkat çekici içerikler hazırlayın

Hemen hemen bütün perakendeciler yılbaşı için kampanyalar hazırlayacaklar. Dolayısıyla oluşturacağınız içeriklerin özgün, ilgi çekici ve yaratıcı olmasında fayda var. Kullanıcıların gelen kutularında diğer e-postalar arasından sıyırılabilecek, onları sitenize çekebilecek içerikler oluşturarak dönüşüm oranlarını ve satışlarınızı yükseltebilirsiniz.

Zamanı doğru kullanın

Kampanya ve stratejilerinizi oluşturmaya ne kadar erken başlarsanız o kadar sorunsuz ve rahat bir yaratım süreci geçirirsiniz. Zamanın kısıtlı olması içerik oluştururken ve kampanyanızı faaliyete geçirirken sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca kampanyaya erken başlamanız rakiplerinizin önüne geçmenizde size avantaj sağlayabilir.

E-posta pazarlamasında ayrı bir öneme sahip özel günlerin başında gelen yılbaşı dönemini en kârlı şekilde geçirebilmek için e-posta pazarlama da Sendloop ile işbirliğiyle size önemli fırsatlar sunan IdeaSoft tecrübesinden faydalanabilirsiniz. E-ticarette IdeaSoft avantajlarından faydalanmak için hemen demo hesabınızı oluşturun, daha çok kazanmaya başlayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaE-posta Pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!