DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Yılbaşı döneminde satışlarınızın artmasını sağlayacak 5 ipucu

Yılbaşı döneminde satışlarınızın artmasını sağlayacak 5 ipucu

2015 yılının sonuna doğru yaklaştığımız bu dönemde e-ticaret sitelerini de yılbaşı heyecanı sardı. Tüketiciler için “hediye seçimi” anlamına gelen bu dönem e-ticaret siteleri için de “satışların artması” demek oluyor.

Kullanıcıların internette yılbaşı hediyeleri için araştırmaya yapmaya başlaması, e-ticaret sitelerinin bu hareketli dönem için hazırlıklarını hızlandırmasını sağlıyor. Bu anlamda kullanıcıların hediye heyecanıyla internette araştırma yaparken, sizi tercih etmeleri için gerçekleştireceğiniz çalışmalar e-ticaret sitenizi rakiplerinin önüne geçirebilir.

Peki, bu dönemi kârlı bir şekilde geçirmek için ne gibi çalışmalar yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? İşte e-ticaret sitenizin yeni yıla başarılı şekilde adım atmasını sağlayacak birkaç öneri…

1. Yılbaşına özel içerikler

İçerik her zaman olduğu gibi bu özel dönemde de satışlarınızın artmasında önemli rol oynayabilir. Kullanıcılara sevdikleri için tercih edebilecekleri hediyeler hakkında öneriler oluşturabilirsiniz.

Ayrıca farklı bir strateji izleyerek kullanıcılara yılbaşı dönemine özgü eğlendirici ve etkili video içerikleri oluşturabilirsiniz. Bu içerikleri sosyal medya platformlarında da paylaşarak viral etki yaratabilirsiniz. Böylece kullanıcıların aklında yer edinerek hediye satın almak için tercih edecekleri siteler arasında ilk sırada yer alabilirsiniz.

2. Kullanıcılara sunacağınız fırsatlar

Yılbaşı dönemine özgü kampanyalar, indirimler ve hediyeler e-ticaret sitenizin başarısını artırabilir. Ürünler için hediye paketi seçenekleri, indirim kuponları, satın alınacak ikinci ürüne özel fiyat kampanyaları kullanıcıları etkileyebilir. Tüm bu fırsatlara ilişkin bilgileri hem sitenizin ana sayfasında hem de sosyal medya platformlarında duyurarak sitenizin trafiğini ve dönüşüm oranını artırabilirsiniz.

3. Hediye ürünlere özel sayfalar

Yılbaşı hediyesi arayışında olan kullanıcılar için sitenizdeki hediye olabilecek ya da yılbaşı kampanyasına dahil olan ürünler için özel bir sayfa hazırlamanız faydalı olabilir. Böylece kullanıcılar daha kıs süre içerisinde hediyeleri gözden geçirerek karar verebilir. Kullanıcı dikkat süresinin her geçen gün kısalması, e-ticaret sitenizde yılbaşına özel bu tür bir düzenleme yapmanızın gerekliliğini ortaya koyuyor.

4. Siteniz için yılbaşı tasarımı

Tüm bu çalışmaların daha etkili olması ve sitenize gelen kullanıcıları ilk saniyeden itibaren etkileyebilmesi için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da sitenizin tasarımı. Bu anlamda sokakların, mağaza vitrinlerinin çeşitli şekillerde süslenmesi e-ticaret sitelerinin de tasarımlarını yılbaşına özel tasarımlarla zenginleştirmesi için ilham kaynağı oluyor. Eğer siz de sitenizde alışılmışın dışında bir tasarım kullanmak istiyorsanız IdeaSoft’un Akıllı E-ticaret Paketleri’ndeki 140’tan fazla tasarım seçeneği arasından seçim yapabilir ya da size özel tasarımla sitenizi kolayca farklılaştırabilirsiniz.

5. Teslimat konusundaki çalışmalar

Yılbaşı döneminde e-ticaret sitelerinin özel çalışmaları arasında yer alması gereken noktalardan biri de kargo ve teslimat süreci. Yılbaşı tüm e-ticaret siteleri için bu konuda hareketli bir dönem. Bu nedenle teslimat konusunda gecikmeler yaşamamak ve marka imajınızın bu durumdan olumsuz etkilenmemesi için, ürünlerin belirttiğiniz tarihte teslim edilmesine dikkat etmeniz önem taşıyor.

Bahsettiğimiz ipuçları e-ticaret sitenizi yılbaşına hazırlamak için işinize yarayabilir. Eğer işinizi hemen online’a taşımak ya da IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinin sunduğu ayrıcalıklarla tanışmak istiyorsanız, gelin ücretsiz demo hesabınızı hemen oluşturun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiE-ticaret Sektörü
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!