DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Yeni nesil annelere satış yapmanın incelikleri

Yeni nesil annelere satış yapmanın incelikleri

Çağımızın çocukları, teknolojinin hayatımızın her alanında etkili olduğu, davranış kalıplarının ve alışkanlıkların büyük hızla değiştiği bir dönemde büyüyorlar. Yeni nesil anneler ise böyle bir ortamda, çocuklarını çok daha sağlıklı, donanımlı ve bilinçli bireyler olarak yetiştirebilmek için sürekli kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar. Bu tutumları özellikle çocuklarıyla ilgili olarak alışveriş tercihlerini de büyük ölçüde şekillendiriyor.

Özellikle 1980’lerden sonra doğmuş olan yeni nesil annelerin; çocuklarını yetiştirirken önceki kuşaklardan ayrılan alışkanlıkları ve davranış şekilleriyle çok daha farklı bir profil çizdikleri, çeşitli araştırma ve anket sonuçlarıyla da ortaya çıkmış durumda.

Yeni nesil anneler, bilgiye çok hızlı ulaşılabilen bir çağda yaşamanın farkındalığıyla, sahip oldukları olanakları en bilinçli şekilde değerlendirebilmek için büyük çaba sarf ediyorlar. Eğer e-ticaret işinizin hedef kitlesinde teknoloji çağının yeni nesil anneleri varsa, pazarlama stratejinizi geliştirirken onları etkileyebilmeniz için, öncelikle onları daha iyi tanımanızda fayda var.

Peki, yeni nesil annelerin alışveriş tercihlerini de belirleyen ayırıcı özellikleri neler?

Teknolojinin sunduğu avantajları kullanıyorlar

Yeni nesil anneler, teknoloji çağında doğdukları ve teknolojinin sunduğu imkanlarla büyüdükleri için özellikle teknolojinin sağladığı avantajları kullanma konusunda diğer annelere göre çok daha bilinçli ve aktifler. Çocukları, aileleri veya kendileri ile ilgili bir ürün tercihi yaparken de, seçtikleri ürünlerin en son teknolojiye sahip olmasına büyük önem veriyorlar.

Sosyal medyada çok aktifler

Yapılan anket ve araştırmalar sonucu yeni nesil annelerin Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram gibi sosyal ağları yoğun olarak kullandıkları ve alışveriş kararlarını verirken de bu platformlardan yararlandıkları görülüyor. Bu açıdan, markanızın yeni nesil annelerle buluşmasını istiyorsanız, pazarlama stratejinizin sosyal medya ayağını güçlendirmeniz oldukça doğru bir adım olabilir.

Araştırmacılar

Anne bebek blog’ları, forumlar, YouTube, Pinterest gibi bilgi alabilecekleri dijital platformları oldukça aktif olarak kullanan çağımızın anneleri, birçok konuda, karar vermeden önce yoğun araştırmalar yaparak detaylı bilgiler ediniyorlar. Özellikle çocuklarıyla ilgili doğru ürüne karar vermeden önce sosyal platformlarda diğer annelerin tavsiye, uyarı ve değerlendirmelerine büyük önem veriyorlar.

Bu araştırmalarının yanı sıra, site içindeki ürün açıklamalarını, ürünlerin etiketlerini, içeriklerini büyük bir titizlikle okuyup inceleyerek satın alacakları ürünü her açıdan tanımaya da özen gösteriyorlar.

Ekolojik ve organik ürünleri tercih ediyorlar

Yeni nesil annelerin bir diğer özellikleri de ekoloji bilincinin oldukça gelişmiş olması diyebiliriz. Bu duyarlı anneler çocukları için gıdadan kıyafete, kullandıkları bebek bakım malzemelerinden, oyuncaklara kadar her alanda en doğal ve sağlıklı olanı seçme konusunda büyük bir titizlik gösteriyorlar. Sağlıklı, organik, doğa ve çevre dostu ürünler sunarak siz de yeni nesil anneleri çok daha kolay etkileyebilirsiniz.

Fiyata değil kaliteye öncelik veriyorlar

Yeni nesil anneler, özellikle de çocukları için alışveriş yaparken ürünleri fiyatından çok kalitesine göre değerlendirmeyi seçiyorlar.

Bu açıdan, e-ticarette ürünlerin kalitesini etkileyen ürünün kendisinden de öte birçok farklı faktör olduğunu söyleyebiliriz. Sitenin kalitesi, ürün tanıtımlarının tatmin edici olması, ürün görsellerinin kalitesi gibi faktörler yeni nesil anneleri etkileyebilmek için büyük önem taşıyor.

Birçok işi aynı anda yapabiliyorlar

Teknoloji çağının yeni nesil anneleri, çoğunlukla çalışan anneler oluyor. İş hayatlarının yanı sıra bedenlerini geliştirip güçlendirebilecekleri bir spor dalıyla ve bunun yanında yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri hobilerle de ilgileniyorlar. Kısacası on parmaklarında on marifet olan bu annelerin, günlük rutinleri de oldukça planlı ve programlı oluyor.

Bu açıdan değerlendirildiğinde yeni nesil anneler işlerini kolaylaştıracak, pratik ve fonksiyonel ürünlere de oldukça büyük bir ilgi gösterebilir. Onları etkileyebilmek için ürününüzü tanıtırken onun hayatlarını kolaylaştıran yönlerini, pratik kullanım özelliklerini vurgulamanız oldukça işinize yarayabilir.

Siz de e-ticaret işinizde çağımızın bilinçli, seçici ve araştırmacı yeni nesil annelerini hedefliyorsanız, açıkladığımız bu özelliklerine göre farklı pazarlama stratejileri geliştirebilirsiniz. IdeaSoft olarak e-ticaretinizin başarısı için size her tür altyapı kolaylığını sağlıyoruz. Hemen demo hesabınızı oluşturun hedef kitlenizle buluşun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaE-ticaret İşletmeciliği
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!