Yandex.Market ürün ve fiyat karşılaştırma sistemi

Yandex’in farklılaşmak için yeni birçok servisini Türkiye’de hizmete açtığını biliyoruz. Daha önce sizlere Yandex.Metrica servisini ve e-ticaret sitelerine sağladığı avantajları yazmıştık. Yeni bir hizmet olan Yandex.Market artık ürün arayan kitlelere daha kapsamlı cevaplar verecek, fiyat karşılaştırmalarına olanak sağlayacak ve farklı filtre seçenekleri sunacak.

Yandex.Türkiye’nin market.yandex.com.tr olarak adreslediği Yandex.Market aslında ülkemizde yeni hizmete girdi. Hizmet verdiği diğer ülkelerde daha önce yayına alınan bu servis e-ticaret sitelerindeki ürünlerin fiyatlarına, özelliklerine ve müşteri yorumlarına hızlıca erişebilmeyi mümkün kılıyor.

Yeni açılan bu hizmet şuanda 500’den fazla e-ticaret sitesini içeriyor. İçlerinde IdeaSoft kullanıcıları’nın da yer aldığı Yandex.Market 970 farklı ürün kategorisinde hizmet veriyor ve tıpkı bir e-ticaret sitesinde arama yapılıyormuş gibi hızlıca sonuçları ve özellikleri sunabiliyor.

Yandex.Market nasıl çalışıyor?

 

Yandex.Market ziyaretçileri, görmek istediği markaları veya ürün kategorileri arasından seçim yaptıktan sonra, teknik özellikler ve fiyat filtreleri aracılığıyla seçim yelpazesini daraltabilecek, belirli bir ürün,model veya satıcı hakkında yapılan yorumları da inceleyerek kendilerine en uygun seçeneği belirleyebiliyor. Ziyaretçi seçimlerini yaptıktan sonra ilgili e-ticaret sitesine yönlendiriliyor ve sipariş sürecine e-ticaret sitesi üzerinden devam etme olanağı buluyor.

Yandex.Market içerisinde IdeaSoft kullanıcıları ürünlerini nasıl sergileyebilir?

IdeaSoft kullanıcısı olan sanal mağaza sahiplerinin şuanda herhangi bir çalışma yapmasına gerek bulunmuyor. Ürün kategorileri uygun olan kullanıcılarımız yavaş yavaş Yandex.Market içerisinde yerini almaya başladı ve zaman içerisinde Yandex.Market şartlarına ve kategorilerine uygun olan e-ticaret sitelerimiz de Yandex.Market içerisinde yerlerini alacaklardır. IdeaSoft olarak kullanıcılarımızın ürün satışlarına ve trafik sağlayabilecekleri olasılıkları biz sizler için değerlendiriyor ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Diğer Yazılar

Savaş Çetinkaya
1 Kasım 2022

İçinde bulunduğumuz “dijital çağ”, hızla ve önemli ölçüde girişimcilerin ticaret yapma biçimini değiştiriyor. Bu anlamda, online alışveriş yapanların sayısının artması; internetten satış için şirket kurmak isteyen birçok girişimciyi, digital bir mağaza açarak e-ticaret sektörüne adım atmaya yöneltiyor. Bilindiği gibi; fiziksel bir mağaza sahibi olmak ile karşılaştırıldığında, internetten satış için şirket kurmak, yatırım ve işletme maliyetlerinin…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
29 Ekim 2022

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir ve yeni başlayanlar ilk olarak nelere ihtiyaç duyar? Bunu mercek altına almak ve e-ticarete yeni başlayacaklara ön ayak olmak istedik. Geçtiğimiz 5 yılda ülkemizde elektronik ticaret hızla gelişim gösteriyor. Birçok büyük markanın ilgisini çektiği gibi küçük ve orta ölçekli işletmelerin de e-ticaret ilgi odağı…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
28 Ekim 2022

Uzun zamandır çalışarak online satış sitesi kurmak ve online satış yapmak için gereken tüm eksikleri tamamladığınızı ve ilk satışınızı da yaptığınızı düşünelim. Artık online satış sitesi kurmak sizin için bir plandan öteye geçmiş ve gerçekleşmiş oldu. Ancak ilk günlerdeki yoğunluk azaldığı ve diğer konuları hallettiğiniz için online satış rakamlarına odaklandığınızda işlerin düşündüğünüz gibi gitmediğini görebilirsiniz.…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
26 Ekim 2022

Halihazırda kendini kanıtlamış bir markaya, sahip olduğundan daha iyi bir isim bulmayı hiç denediniz mi? Bu küçük oyunun, düşündüğünüzden daha güç olduğunu, ilk denemeden sonra bile kolayca fark edebilirsiniz. Benzer şekilde; e-ticarette sıkça oynamak zorunda kaldığımız bir oyun: Sanal mağazamıza isim seçmek. Farklı ürünler ve markalara yer vereceğiniz sanal mağazanıza yeni bir alan adı ve…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
21 Ekim 2022

Bir önceki yazımızda Mobil SEO’nun ve mobil öncelikli indekslemenin üzerinde detaylı bir şekilde durarak, neden bu konuya önem vermeniz gerektiği ele almıştık. Bugünkü yazımızda ise mobil SEO’nuzu geliştirmek ve arama sorgularına daha iyi yanıt verebilmek için neler yapabileceğinizin üzerinde duracağız. Sitenizin mobil aramalarda daha iyi bir performans göstermesi ve sayfa sıralamanızı geliştirmek için bir takım…(Continue Reading)