DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Video pazarlamada takip edilmesi gereken trendler [İnfografik]

Video pazarlamada takip edilmesi gereken trendler [İnfografik]

Son yıllarda video içeriklerin gücü giderek artmaya başladı ve önümüzdeki dönemlerde de bu içeriklerin önemi daha da artmaya devam edecek. Youtube başta olmak üzere diğer sosyal ağlarda da video içeriklerin sıklıkla kullanılsa da önümüzdeki dönemlerde video içeriklerin kullanım alanları genişlemeye başlayacak.

Videonun geleceğini ve trendlerini takip etmek video pazarlama çalışmalarınız için doğru stratejileri belirlemenize yardımcı olur. Uscreen’in hazırladığı infografik video içerik trendlerinin nasıl değişmekte ve gelişmekte olduğunu gösteriyor.

Canlı yayınların popülerliği artıyor

Kullanıcıların canlı yayınlara olan ilgisi giderek artmakta. Kullanıcıların yüzde 80’lik bir bölümü blog içerikleri okumaktansa markaların canlı yayın videolarını izlemeyi tercih ediyor. Yüzde 82’lik bir bölümü ise markaların sosyal paylaşımlarında canlı yayınları görmek istiyor.

Videolar kullanıcıları alışverişe yönlendiriyor

Videolar kullanıcıların satın alma kararlarını da önemli bir şekilde etkiliyor. Tüketicilerin yüzde 96’lık bir bölümü videoların satın alma kararlarını etkilediğini söylüyor. E-ticaret sitelerinde ürün sayfalarındaki videolar, ürünlerin değerini yüzde 50 artıyor.

360 derece videolar popülerleşiyor

360 derece video çekimlerinin yaygınlaşması kullanıcıların içeriklere olan ilgisini önemli derecede artırıyor. Spor ve gezi, canlı etkinlikler, filmler, haberler ve belgeseller ile televizyon şovları 360 derece video içerikler için en çok ilgi gören kategoriler olarak öne çıkıyor.

Video içerikler VR’da da öne çıkıyor

VR (artırılımış gerçeklik) yazılım ve donanımları da video içerikler için önemli bir pazar haline gelmeye başlıyor. 2020 yılında bu pazarın globalde 22,4 milyar dolar olması bekleniyor. VR çalışmaları, sağlık, mimari, oyun, eğitim ve iş hayatında birçok farklı bir alanda yer almaya başladı ve bu trend devam etmeye devam edecek.

Kare formattaki videolar yaygınlaşıyor

Özellikle Facebook ve Instagram üzerindeki video paylaşımlarında, hem alanın daha iyi kullanılması hem de mobil cihazlar üzerindeki görünümün kare formatta daha iyi bir şekilde görünmesi, kare formattaki paylaşımların yaygınlaşmasını sağladı. Önümüzdeki dönemlerde de 1:1 formattaki bu kare videoların paylaşımlarının devam etmesi bekleniyor.

Vloglar blogların yerini almaya başlıyor

Video bloglar, klasik blog içeriklerinin yerini almaya başlıyor. Kullanıcılarla daha iyi bir şekilde iletişim kurmanın yanı sıra, etkileşimleri artırması ve daha dikkat çekici olması nedeniyle vloglar kullanıcılar tarafından daha fazla tercih ediliyor.

Videolar arama motorları için de önemli bir kaynak olmaya başladı

Youtube, Google’dan sonra 2. en büyük arama motoru özelliğini koruyor olsa da bunun yanı sıra video içerikler de kendi SEO değerlerine sahipler ve arama motorlarında yapılan arama sorgularında video içeriklerin de indeksleniyor oluşu, markaların organik olarak da trafik elde etmesini sağlıyor.

Uscreen’in hazırladığı infografiği aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. İnfografikte paylaşılan diğer bilgileri de burada inceleyebilirsiniz.

video-trendleri-info1

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!