DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Video içerikler e-ticaret işinde ne gibi avantajlar sağlar?

Video içerikler e-ticaret işinde ne gibi avantajlar sağlar?

Dijital dünyanın yükselen değerlerinden biri olan video içerikleri, e-ticaret sitelerinin de reklam ve pazarlama stratejilerinin önemli bir kısmını oluşturuyor. Müşterilerle etkileşim sağlamak için ürün hakkında bilgilendirici videolar kullanmak, e-ticaret sektörü oyuncuları açısından izlenmesi gereken faydalı bir yöntem olabilir. Kullanıcılar, blog yazılarına ve görsellere oranla video içeriklere daha yoğun ilgi gösteriyorlar. Görsel hafızayı harekete geçiren video içeriklerin kavranması, diğer içerik türlerinden daha az zaman aldığı için de tercih ediliyor olabilir. Ayrıca video içerikler, başka işlerle ilgilenmenin önünde bir engel de yaratmıyor. Bu gibi nedenlerle video, kullanıcılar için oldukça iyi bir içerik seçeneği oluşturuyor.

Küçük ve orta ölçekli perakendeciler, büyük şirketlere kıyasla düşük bir maliyetle ürün videosu hazırlayarak işletmelerinin büyümelerine katkıda bulunabiliyor. Pazardaki rekabette öne geçmek ve marka değerinizi artırmak için video içerikleri, şirketiniz için oldukça önemli bir rol oynuyor. Siz de e-ticaret siteniz için videolar hazırlayabilir ve rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz. İşte video içeriklerin e-ticaret işinizde size sunduğu diğer avantajlar…

Ücretsiz tanıtım

Sosyal medya platformlarını verimli bir şekilde kullanmak bir e-ticaret sitesine artı puan olarak geri dönüş sağlayabilir. Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerle ilgili kısa ve eğlenceli videolar çekerek satışlarınızı artırabilirisiniz. Özellikle Facebook, Twitter, YouTube gibi popüler mecralarda yayınladığınız videolar, dönüşüm oranlarını önemli ölçüde etkileyebilir.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

Markanız veya ürünlerinizle ilgili hazırladığınız ilgi çekici ve bilgilendirici videolar, internet kullanıcıları tarafından paylaşılma potansiyeli taşıyor. Bu da viral yollarla tanıtım yapmanızın önünü açabiliyor. Dolayısıyla videolar, sizin ulaşamadığınız hedef kitlelere de bu içeriklerin ulaşmasını sağlayabiliyor. Sadece sosyal paylaşım yoluyla, yüksek bütçeler ayırmadan potansiyel müşterilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Marka değeri

Video paylaşımlarının artması bilinirliğinizin artması anlamına geldiğinden, marka değerinizin de şekillenmesinde oldukça büyük bir rol oynuyor. Marka imajınıza katkıda bulunmak ve kullanıcı zihninde olumlu bir algı yaratmak istiyorsanız paylaşmaya yönlendiren ve değer sunan videolar hazırlamanızda büyük fayda var.

Müşteri sadakati

Video içeriklerinizin ilgi çekici ve merak uyandıran türden olması marka bilinirliği ve değeriniz artırdığı gibi,internet kullanıcılarının güvenini kazanma şansınızı da artırabilir. Kullanıcıların ihtiyaç duydukları anda sizin ürünlerinizi görmelerini ve tekrar satın alma davranışı sergilemelerini bu yolla sağlayabilirsiniz. Müşterilerinizin güvenini kazandığınızda ise sadakatini de kazanabilir ve böylece gelirlerinizin artış göstermesine katkıda bulunabilirsiniz.

Daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve e-ticaret işinizi büyütmek için video içeriklerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca e-ticarette satışlarınızı ve karlılığınızı artıracak her konuda size özel ve akıllı çözümleriyle IdeaSoft her zaman yanınızda. Siz de ücretsiz demo hesabınızı oluşturarak IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaretgörseliçerikkullanıcımarkamarka imajımüşteriMüşteri SadakatiSatışSosyal medyatanıtımürünvideo
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!