DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Video düzenlemede kullanabileceğiniz online araçlar

Video düzenlemede kullanabileceğiniz online araçlar

E-ticaret firmaları için video içeriklerin önemi her geçen gün artmaya devam ediyor. Geri dönüşüm ve etkileşim oranlarının yüksek olması video içeriklerin değerini artırırken, gelişen teknoloji de video içerik üretimini bir hayli kolaylaştırmaya ve video içerik üretim maliyetlerinin düşmesine yardımcı oluyor.

Kendi video içeriklerini üreten ya da üretmek isteyen e-ticaret firmaları online video düzenleme araçlarıyla video çekimleri sonrasında içeriklerini düzenleyebilirler. Bu rehberimizde de video düzenleme konusunda yararlanabileceğiniz araçları sizlerle paylaşıyor olacağız.Başlıklara tıklayarak ilgili araçların sayfalarına gidebilirsiniz.

Youtube Editor

Youtube üzerinde videolarınızı kliplerinizi düzenlemeyebilir, Youtube’un müzik kütüphanesinden müzikler seçerek kliplerinize ekleyebilir, farklı efekt seçeneklerini kliplerinize ekleyerek video kliplerinizi bu platformda oluşturabilirsiniz. Düzenlediğiniz videolar otomatik olarak Youtube sayfanıza eklenir. Bu aracı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Adobe Spark

Bir mobil uygulama olan Adobe Spark, mobil cihazınızdaki videoları ya da mobil cihazınıza aktardığınız videolar üzerinde düzenlemeler yapmanızı sağlıyor. Birden fazla video klibi sıralayabilir, videolarınızın üzerine metinler ve müzikler ekleyebilirsiniz. Spark’ın kendi müzik kütüphanesi haricinde, kendi seçtiğiniz müzikleri de bu uygulamaya aktararak, kendi müziklerinizi kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı da ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Magisto

Magisto, profesyonel olarak video düzenlemeleri yapabileceğiniz bir diğer mobil uygulama. Kolay kullanım sunan bir arayüz ve video düzenlemede kullanılan birçok araca erişim sunan uygulama ile şirketinizle ilgili video içerikler oluşturabilirsiniz. Uygulamanın ücreti aylık 9,99 dolardan başlıyor.

Loopster

Loopster, bir online video düzenleme aracı. Kullanıcı dostu arayüzü, Loopster’ın kullanımını bir hayli kolaylaştırıyor. Loopster ile videolarınızın sürelerini ayarlayabilir, birden fazla video klibin montaj işlemlerini yapabilir, ses efektleri ve müzikleri kliplerinizin üzerine yerleştirebilirsiniz. Metin, başlık ekranları ve efektler gibi gelişmiş ayarlara da bu araç üzerinden ulaşabilirsiniz. Loopster’ın ücreti aylık 4,99 dolardan başlamakta.

Wideo

Pazarlama kampanyaları için animasyon video oluşturmak için Wideo’dan yararlanabilirsiniz. Kendi görselleriniz üzerine farklı elementleri ekleyerek animasyonlu bir video hazırlayabilirsiniz. Wideo’nun hazır şablonlarını da kullanarak animasyonlu videolar oluşturabilirsiniz. Wideo’nun aylık 19 dolarlık bir ücreti bulunuyor.

WeVideo

Tam donanımlı bir online video platformu olan WeVideo, videolar arası geçiş efektleri, klipler üzerine metin eklemeleri, video içinde video, yeşil ekran teknolojisi, müzik kütüphanesi gibi birçok ileri seviye özellik sunuyor. WeVideo’nun Premium planı aylık 4,99 dolardan başlıyor.

StoriesAds.com

StoriesAds.com Instagram hikayeleri için dikey formatta videolar oluşturmanıza yardımcı olan bir araç. Instagram Hikayeler reklamlarından faydalanan reklamcılar ve pazarlamacılar için birçok özellik sunan bu aracı belli bir süreliğine ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Animoto

Animoto, video ve slayt şovlar hazırlamak için kullanabileceğiniz bir araç. Video kliplerinizi ya da fotoğraflarınızı bir slay şova dönüştürerek, sosyal mecralarda paylaşabilirsiniz. Animoto’nun yaklaşık 100 farklı hazır şablonu bulunuyor ve kendi çalışmalarınızda da bu şablonlardan yararlanabilirsiniz. Online platformun haricinde Animoto’nun mobil uygulaması da bulunuyor. Profesyonel planın aylık 22 dolardan başladığını belirtelim.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!