DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenize Twitter akışını nasıl eklersiniz?

E-ticaret sitenize Twitter akışını nasıl eklersiniz?

E-ticaret sitenizde Twitter sayfanızı öne çıkartmak isteyebilirsiniz. Bunun için Twiiter sayfanızın takip butonunu ekleyebilir ya da ana sayfa akışınızı sitenize ekleyebilirsiniz.

Twitter akışını sitenize eklemek için bir koda ihtiyacınız var ve bunu 3. parti yazılıma ihtiyaç duymadan doğrudan Twitter üzerinden yapabilirsiniz.

1. adım

Öncelikle internet tarayıcısı üzerinden Twitter hesabınıza giriş yapın. Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan “Profil ve Ayarlar” seçeneği üzerinden “Ayarlar” kısmına gidin.

Twitter-akis-ekleme

2. adım

Açılan pencerede en altta bulunan “Widgets / Bileşenler” seçeneğine tıklayın ve “Yeni Bileşen Oluştur” butonuna tıklayın.

3. adım

twitter-akis-ekleme2

Açılan sayfada yapmanız gereken birkaç ayar bulunuyor. Sırasıyla;

  • Kullanıcı adı bölümüne Twitter’daki kullanıcı isminizi tam olarak girin.
  • Seçenekler bölümünde, size gönderilen yanıtların görünmesini sağlayabilirsiniz ve fotoğrafların otomatik olarak büyütülmesini seçebilirsiniz.
  • Yükseklik bölümü standart olarak 600 piksek olarak gelmektedir. Bunu dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
  • Tema seçeneklerinden açık ve koyu olanı seçebilirsiniz. Burada sitenizin arkaplan rengi ile bir uyum sağlayacak rengi seçmenizde fayda var.
  • Bağlantı rengi seçeneğinde, linklerin hangi renk ile görünmesini istediğinizi seçebilirsiniz.Standart renk mavi olarak gelmekte; ancak dilediğiniz rengi seçebiliyorsunuz.

Bu işlemleri yaparken sağ taraftaki kutuda yaptığınız ayarların önizlemesini görebilirsiniz. Böylelikle bileşeninizin site üzerinde nasıl görüneceğine dair bir fikir edinebilirsiniz.

4. adım

Bu işlemler bittikten sonra aşağıdaki mavi renkli butonda “Bileşeni Oluştur” dedikten sonra yandaki kutu içinde bir kod belirecek. Bu kodu kopyalayın.

5. adım

Kopyaladığınız kodu internet siteniz üzerinde eklemek istediğiniz bölümün HTML kodlarına ekleyin ve dosyayı kaydedin. Bu işlemler sonrasında Twitter akış sayfanız internet sitenize yüklenmiş olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaret bilgi bankasıSosyal medya
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!