Ticaret Bakanlığı: Eticarette “e-seferberlik” başlatıldı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 10 çevre ili de etkisi altına alan deprem mücadelesi için Ticaret bakanlığı konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Deprem zedelere destek olma amaçlı Deprem Yardımlaşma Seferberliği “e-seferberlik” başlatıldığını duyurdu.

“Gönüllülük esasına göre yürütülecek e-Seferberliğe ülkemizde faaliyet gösteren elektronik ticaret pazar yerleri, bu platformlarda faaliyet gösteren satıcılar ile kargo ve lojistik işletmecileri katılım sağlayacaktır” denildi.

Aynı zamanda öncelikli olarak elektronik ürünlerde pazaryerlerinin herhangi bir komisyon almayacağına değinildi. Buna ek olarak öncelikli ihtiyaç ürünlerinden olan elektronik ürün kategorisi için pazar yerlerinin komisyon almayacağından ve satıcılarının indirimli ürün sunacağından bahsedildi. “Bu sayede, vatandaşlarımızın uygun fiyatla satın aldıkları ürünler ihtiyaç sahiplerine hızlı bir biçimde ulaştırılarak yaraların sarılmasına katkı sağlanacaktır. Vatandaşlarımızın satın aldığı ürünler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve AFAD’ın belirleyeceği teslimat noktalarına bakanlığımız koordinasyonunda ilgili platformlar ile kargo ve lojistik işletmecileri tarafından ulaştırılacaktır” şeklinde ifadeye yer verildi.

Siz de deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza bireysel olarak katkı sağlamak ve destek olmak için aşağıdaki resmi kurumlara müraacat edebilirsiniz:

KIZILAY : https://www.kizilay.org.tr/bagis-yontemleri/banka-yolu-ile-bagis/21

AFAD : https://www.afad.gov.tr/depremkampanyasi2

AHBAP : https://ahbap.org/bagisci-ol

Hepsiburada : https://www.hepsiburada.com/deprem-seferberligi

Trendyol : https://www.trendyol.com/sr?cid=619322&pi=3

Amazon : https://www.amazon.com.tr/hz/wishlist/ls/1EBJ7MY9SZPZ4/

Migros : https://www.migros.com.tr/deprem-yardimlasma-seferberligi-x-da7

LC Waikiki: https://www.lcwaikiki.com/tr-TR/TR/etiket/deprem-seferberligi

N11.com: https://www.n11.com/promosyon/deprem-yardimlasma-seferberligi-1600359

PTT AVM : https://www.pttavm.com/arama/yardim

Turkcell Pasaj : https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/pasaj/cihazlar/deprem-yardimlasma-seferberligi

Diğer Yazılar

Senem Savcu
2 Mart 2023

Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların kullanışsız olduğunu düşünür. Ancak gerçekte ücretsiz sunulan bu imkanların avantajları ya da dezavantajları seçilen firmalara göre değişkenlik gösterir. Eğer doğru bir platform seçerseniz, ücretsiz sistemler de sorunsuz bir…(Continue Reading)

Senem Savcu
19 Şubat 2023

Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen satıcıların ve girişimcilerin aklında bulunan sorulardan biridir. Eticaret.com, sektöründe kullandığı teknolojik sistemler sayesinde, sahip olduğu free paket içinde şunları teklif etmektedir: Bu bakımdan e-ticarete güzel bir başlangıç yapmanız sağlanır. Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları göz önünde bulundurulduğunda süreç oldukça kolaydır. İlgili Rehber: E-ticaret Sitesi…(Continue Reading)

Senem Savcu
16 Şubat 2023

Online alışveriş tüketicilere fiziksel bir mağazaya kadar ürünleri görme ve satın alma imkanı sunar. Kişiler nerede olursa olsun, bu sistemlerden yararlanması mümkündür. Aynı zamanda bu dünyaya adım atmak istiyorsanız en iyi ücretsiz e-ticaret sitesi açmak mümkündür. Bu kapsamda mevcut olan çok sayıda firma vardır. Hem yerli hem de yabancı seçenekler oldukça fazladır. Ancak bir e-ticaret…(Continue Reading)

Senem Savcu
11 Şubat 2023

E ticaret sitesi nasıl kurulur? Sorusu, markasını dijitale taşımak isteyenler tarafından merak edilmektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapma her geçen gün artan bir trenddir. Zira insanlar acil olmayan ihtiyaçlarını internetten sipariş vermeyi her zaman pratik ve rahat bulur. Bu bakımdan bu sektörde mevcut olan çok sayıda firma vardır. E-ticarete başlamak başlangıçta zor gibi dursa da takip…(Continue Reading)

Senem Savcu
9 Şubat 2023

E-ticaret dünyası her geçen gün gelişen bir dünyadır. Çünkü insanlar internetten alışveriş yapıp, ürünün adresine kadar gelmesini her zaman avantajlı olarak görür. Eğer bir şeye acil gereksinim duyulmuyorsa, çoğu kişi internetten bakmayı tercih eder. Bu dünya oldukça canlı olduğu için pek çok girişimci veya küçük ve orta boyutlu işletme buraya adım atmak ister. Dijitalleşme sürecini…(Continue Reading)