DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Teslimat sırasında marka imajınızı olumlu etkileyecek kargo ürünleri

Teslimat sırasında marka imajınızı olumlu etkileyecek kargo ürünleri

Günümüzde e-ticaret sayesinde, alıcıyla doğrudan temasa geçmeden online satış yapmak mümkün olabiliyor ve müşterilerin ihtiyaç duydukları ürün, çoğunlukla kapılarına birkaç tıklamayla ve bir iki gün içinde ulaştırılabiliyor.

Diğer taraftan müşteriler, e-ticaretin sunduğu rahatlık ve kolaylıklardan memnuniyetle yararlanıyor olsalar da bu; e-ticaretteki bazı işlemlerin ‘kişisellikten uzak’ ve ‘soğuk’ bir doğasının olduğu gerçeğini de değiştirmiyor. Bu nedenle, “farklı” bir imaj oluşturarak hatırlanmak isteyen e-ticaret siteleri ; pozitif pazarlama stratejisinin önemli bileşenleri olan; sıcak, samimi vb. gibi bir marka imajı oluşturmalarına katkı sağlayacak özel kargo öğelerini kullanmayı yeğliyor. Peki e-ticaret sitelerinin, ürün teslimatı sırasında marka imajını olumlu yönde etkileyecek özel kargo öğeleri neler olabilir?

Özel kargo kutuları

Özel kargo kutuları; renkler, logo ve yaratıcı tasarımlar ile ürününüzü daha belirgin, marka kimliğinizle daha uyumlu ve sofistike hale getirebilmenize yardımcı olur. Böylece; bütçenize göre, kutunun tamamına veya belirli bir bölümüne tek veya iki renk baskı düzenli karton tasarımlar ile ambalajınıza kusursuz bir görünüm verebilirsiniz.

Özel kargo kutuları için, opsiyonlu ve toptan indirimler de alabilirsiniz. Bu anlamda, görünümünü online olarak, anında özelleştirerek hemen bir fiyat teklifi alabilme olanağı; özel kutuların en avantajlı yanlarından biri olabilir. Ayrıca; pencereli ve gösterişli kutular, yiyecek, kozmetik ve şarap kutuları gibi özel tasarımları veya farklı tarzlardaki markalı özel kargo kutu seçeneklerinden biri e-ticaret siteniz için ideal olabilir.

Özel kargo bantları

Kargo bantları da birbirleriyle hep aynı, sıkıcı bir kahverengi veya standart renkte olmak zorunda değil. Bu nedenle; özel kargo bantları kullanıp, bantlarınızı kraft malzemeden veya e-ticaret sitenizin logosunun renklerinden seçip özelleştirerek, e-ticaret sitenizin marka kimliğine uygun bir hale dönüştürebilirsiniz.

Küçük ölçekli e-ticaret işletmeleri için özel kargo bantlarının maliyetleri pahalı gelebilir. Bu nedenle, marka kimliğiniz ve amacınız ile örtüşen; detaylı bir fiyat araştırması yaptığınız uygulamaları ve firmaları tercih etmenizde yarar var.

Özel koruma malzemeleri

Ekoloji dostu, biyolojik olarak parçalanabilen koruma malzemeleri (kağıt, strafor vb.); toksik olmayan, sürdürülebilir ve tamamen dayanıklı olmaları nedeniyle, çocuklar ve evcil hayvanlar için güvenli. Bu malzemeler istifleme ve darbelere karşı geleneksel malzemelerden daha başarılı koruma sağlayacak biçimde tasarlanmış.

Özel koruma malzemeleri tam olarak markalaşmaya hizmet etmese de, onları kullanan e-ticaret sitelerinin, ekoloji konusunda bilinçli oldukları müşterilerin gözünden kaçmadığı için; bu durum, e-ticaret sitenizin “ekoloji dostu” imajına katkı sağlayabilir.

Özel kargo çantaları

Eğer ürünlerinizi daha fazla “sofistike” bir hale getirmek istiyorsanız, özel kargo çantalarından da yararlanabilirsiniz. Bu anlamda, ürününüz ve müşterilerinizi göz önünde bulundurarak özel kargo çanta seçimleri yapabilir; örneğin özel tasarım ürünleriniz için, üst sosyo ekonomik müşteri grubuna hitap eden çevre dostu, kumaş ve gurme çantaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca, özel kargo çantalarınızı amacınıza göre şeritler, fiyonklar vb. ile zenginleştirmeniz de etkileyici olabilir.

Paylaştığımız ipuçlarından yola çıkarak, e-ticaret sitenizin markalaşmasına katkı sağlayacak özel kargo öğelerinden; siz de yaratıcı bir biçimde yararlanmanın yolunu bulabilir ve sitenizin müşterilerinizin zihinlerinde daha çok yer etmesini sağlayabilirsiniz. IdeaSoft, e-ticarette satışlarınızı ve kârlılığınızı artıracak her konuda size özel ve akıllı çözümleriyle her zaman yanınızda. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: LojistikTeslimat
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!