DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Sevgililer Günü’nde Online Mağaza Satışlarınızı Artıracak 5 Efektif Öneri

Sevgililer Günü’nde Online Mağaza Satışlarınızı Artıracak 5 Efektif Öneri

Sevgililer Günü’nde hediye almak, insanların birbirlerine sevdiklerini gösterebilmenin en güzel yollarından biri. Ancak kimi zaman hediye almak oldukça sıkıcı bir hal alabiliyor. E-ticaret sektörü sayesinde, internet kullanıcıları oturdukları yerden, istediği hediyeyi sevdiğine kolayca gönderme imkanı buluyor. Dünya üzerinde 300 milyondan fazla müşteri bulunuyor. İster bir oyuncak ayı, ister güzel bir çiçek, ister mis kokulu bir parfüm isterseniz de ışıldayan takılar satın, siz de bir e-ticaret yöneticisi olarak Sevgililer Günü’nü fırsata çevirebilirsiniz.

1. Promosyon yapın

Sevgililer Günü’nden bir günce promosyon çalışmaları yapmanın dahi etkisi oldukça büyük. Mevcut müşterilerinize mesajlar göndererek ya da gerek Google Adwords gerekse de sosyal medya üzerinden reklam çalışmaları yaparak, online mağazanızdaki ürünlerde Sevgililer Günü’ne özel indirim yaptığınızı duyurabilirsiniz. Genellikle özel günlerde ürünlerin fiyatlarında artış gerçekleşir. Siz de ters bir strateji izleyerek, ürün indirimi gerçekleştirmeniz halinde satış oranlarınızı da artırabilirsiniz.

2. Farklı ürünler satın

İlginç ve kaliteli ürünler satarak rakipleriniz arasında farklılaşabilirsiniz. Sevgililer Günü özel bir gün olduğu için, siz de online mağazanız üzerinden özel ürünler oluşturabilirsiniz. Bu noktada devreye ne kadar yaratıcı fikirlere sahip olduğunuz giriyor. Biraz romantik bir düşünce yapısıyla, sevgililer gününde kapış kapış satılacak ürünler oluşturabilirsiniz.

3. Etkinizi artırın

Etkiyi artırmak için öncelikle trendi iyi takip etmeniz gerekiyor. Bu sene Sevgililer Günü’nde hangi ürün satılabilir? Sevgilinize hangi hediyeyi almak istersiniz? Bu aralar en çok hangi parfümler satılıyor? Bu ve benzeri soruların cevaplarını bulduğunuzda, doğru platformları kullanarak etkinizi artırmaya başlayabilirsiniz. Sosyal medya bu konuda büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Ürünlerinize ilginç başlıklar ve açıklamalar ekleyerek, sosyal medyada duyurusunu yapabilirsiniz. Ürünler için çekeceğiniz kaliteli fotoğraflar dışında, kısa ve eğlenceli videolar da başarılı sonuçlar doğurabilir.

4. Envanterinizi etkin bir şekilde yönetin

Ürünlerin satılması da bir diğer önemli konu. İyi bir reklam çalışmasının ardından internet kullanıcılarının ürünlerinize ilgisi artacak, bir anda sitenize ziyaret akını oluşacaktır. Merak uyandıran, kaliteli ürünler bir gün içinde tamamen satılabilir. Envanterinizi etkin bir şekilde yönetmemeniz halinde, ürünlerin stokta olup olmadığını göremeyebilir, taleplere gerekli cevabı veremeyebilirsiniz. Büyük bir ilgiyle sitenize giren bir ziyaretçinin, “Tükendi” ibaresini görmesi, size olan güvenini sarsabilir. Sadece satışa değil, aynı zamanda müşteri memnuniyetine de odaklanın.

5. Ücretsiz ve aynı gün kargo imkanı sunun

Özel günlerde insanlar sevdiklerini mutlu etmek isterler. Bu yüzden de ürünlerin fiyatlarını çok önemsemeyebilirler. Ancak diğer taraftan siz de çeşitli promosyonlar sunarak, müşterilerinizi mutlu edebilirsiniz. Bunu yapmak için indirim kuponları düzenleyebileceğiniz gibi, ücretsiz kargo imkanı da sunabilirsiniz. Bu tür bir promosyon, müşterilerinizin hoşuna gidecek, ürünlerinizi satın alma isteğini artıracaktır. Ayrıca aynı gün kargo imkanı sunarak da potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

Paylaştığımız ipuçlarından faydalanarak siz de IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri’ni kullanarak e-ticarete atılabilirsiniz. IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri’nde bulunan sosyal medya ve SEO entegrasyonuyla ürünlerinizi tanıtabilir, güçlü sipariş yönetimi desteğiyle başarılı bir envanter yönetimi gerçekleştirebilirsiniz. IdeaSoft e-ticarette satışlarınızı artıracak her konuda size özel, akıllı çözümleriyle yanınızda. Gelin, siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!