DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Satışlarınızı artıracak ürün videolarınızı yayınlayabileceğiniz 8 popüler kanal

Satışlarınızı artıracak ürün videolarınızı yayınlayabileceğiniz 8 popüler kanal

İnternet, e-ticaret sektöründeki firmaların trafiklerini ve dönüşüm oranlarını artırmalarını sağlayacak stratejiler geliştirmeleri için çok sayıda kaynak sunuyor. Hedef kitlenize sesinizi duyurabilmek ve ürünlerinizi etkili bir şekilde tanıtabilmek için e-posta kampanyalarından SEO optimizasyonuna kadar birçok farklı kanaldan yararlanabilirsiniz.

Özellikle ürünlerinizin tanıtımlarını görsel olarak yapabileceğiniz, ürünlerinizin özelliklerini, nasıl kullanılabileceğini de gösterebileceğiniz video içerikler, tanıtımınız için oldukça önemli. Birçok sosyal paylaşım ağı bugün video içerik paylaşımı için eşsiz fırsatlar sunuyor. Siz de en popüler kanallarda düzenli bir şekilde ürün videolarınızı paylaşarak potansiyel müşterilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İşte, size bu konuda yararlanabileceğiniz 8 popüler kanal…

YouTube

Yayına başladığı 2005 yılından bugüne hızla büyüyen YouTube, ürün videolarınız için yararlanabileceğiniz en kapsamlı paylaşım ağlarının başında geliyor. İçerik üreticileri ve reklamverenler için sağladığı birçok araçla ürünlerinizin tanıtım videolarını rahatlıkla yayınlayabileceğiniz YouTube; hayranlarınızı artırmanızı sağlayacak programlar, analitik, video editörü gibi araçlarla da işinizi büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

Facebook

Video içerik paylaşımı konusunda YouTube’a yaklaşmaya başlayan Facebook, bugün 4 milyardan fazla günlük video görüntülenme oranına ulaşmış durumda. Hedef kitlenize rahatlıkla sesinizi duyurmayı sağlayan reklam olanaklarıyla da oldukça etkili bir paylaşım platformu olan Facebook hali hazırda video reklamlara da olanak veriyor.

Instagram

Daha çok fotoğraf paylaşımlarıyla öne çıkan Instagram 15 saniyeye kadar video paylaşımları da yapabileceğiniz popüler ağlar arasında. iOS ve Android işletim sistemleriyle çekeceğiniz ürün videolarınıza filtre, etiket ve konum bilgisi ekleyebilir ve Instagram ile aynı anda Facebook ve Twitter’da da paylaşabilirsiniz.

DailyMotion

YouTube’tan sonra ülkemizde de yoğun olarak takip edilen DailyMotion, ürün videolarınızı yayınlayabileceğiniz güçlü alternatifler arasında. Aylık 125 milyon tekil ziyaretçiye sahip sitede, 60 dakikaya kadar uzunlukta videolar paylaşılabiliyor. Kullanıcılara yüksek çözünürlükte canlı yayın yapma imkanı da sağlayan DailyMotion’ı da ürün video içeriklerini paylaşma amaçlı geliştireceğiniz stratejilerinize eklemenizde fayda var.

Vimeo

Daha çok orijinal içeriklerin paylaşıldığı Vimeo, yaratıcı işlerini paylaşmak isteyen bir grup sinemacı tarafından kuruldu. Üyelerinin haftada 500 MB içerik yükleyebildikleri platform; eğitim ve danışmanlık da alabileceğiniz Video School araçlarına da erişim imkanı sağlıyor. Siz de yaratıcı ürün videoları hazırlayarak Vimeo’da paylaşabilirsiniz.

Twitter

Tüm dünyada en popüler paylaşım platformlarının başında gelen Twitter, Türkiye’de de oldukça yoğun olarak kullanılıyor. Paylaşımların kelime odaklı ve karakter sınırına göre yapıldığı ve hashtag’ler ile yayıldığı Twitter, bugün video paylaşımına da olanak sağlıyor.

Periscope

Twitter’ın canlı yayın yapılabilmesini sağlayan akıllı cihazlar için bir uygulaması olan Periscope, canlı olarak yapabileceğiniz yayınları takipçilerinizin anında beğenip, yorum yapmasına olanak veriyor. Twitter’a canlı yayın için buradan bir bağlantı verdiğinizde tüm Twitter takipçileriniz yayını web sitesinden veya uygulamalarından aynı anda izleyebiliyorlar. Canlı yayının ardından videonun tekrar izlenmesi ve paylaşılması da mümkün.

Vine

Kısa ve eğlenceli videolar hazırlayıp paylaşmak için popüler bir uygulama olan Vine da ürün tanıtımlarınız için değerlendirebileceğiniz bir diğer platform. Vine, çektiğiniz kısa videoları aynı anda Twitter, Facebook ve Tumblr’da paylaşmanızı sağlarken, videolar üzerinde düzenlemeler yapmanızı kolaylaştıran araçlar da sunuyor.

Siz de verdiğimiz tüm bu bilgilerle ürünlerinizin tanıtım videolarını ya da markanızla ilgili yaratıcı, ilgi çekici videoları paylaşarak e-ticaret işinizde başarınızı artırabilirsiniz. Başarınızın temeli olan sitenizin tüm altyapı çözümlerini ise IdeaSoft olarak biz akıllı paketlerimizle sağlıyoruz. Siz de hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun, geleceğinizi sağlam temeller üzerine kurun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: İçerik pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!