DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Sanal mağazanızın satışlarını Vine ile artırmanın 6 yolu

Sanal mağazanızın satışlarını Vine ile artırmanın 6 yolu

Günümüzde dünya çapındaki her üç e-ticaret girişimcisinin biri içerik pazarlama kampanyasının bir parçası olarak Vine uygulamasını kullanıyor. Bu kısa videoları kullanan pazarlamanın öncüleri; ürünleri tanıtmak, hedef kitleleri için eğlenceli içerik üretmek, marka oluşturmak, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek, çalışanları tanıtmak ve hatta temel müşteri hizmetleri sunmak amacıyla Vine kullanıyorlar.

Vine kullanımı Facebook’un hâlâ gerisinde olmasına rağmen birçok girişimci, bu altı saniyelik filmlerin değerli bir pazarlama aracı olduğuna inanıyor. Sosyal Ticaret IQ Perakende’nin 2013 raporunda; internet üzerinde iş yapan yaklaşık 800 girişimcinin yüzde 38’inin Vine videolarını aktif olarak kullandıkları belirtiliyor.

IdeaSoft size, gün geçtikçe yaygınlaşan ve yeni kullanım amaçları keşfedilen Vine’ı kullanmanın 6 önemli yolunu sunuyor.

1. Marka oluşturma amaçlı Vine kullanımı

Online pazarlama söz konusu olduğunda potansiyel müşterilere, en iyi nereden alışveriş edebilecekleri ve girişimcilerin dünya görüşleri konusunda bilgi verebilen Vine, marka oluşturmada da en etkin yardımcı araçların arasında yer alıyor.

2. Eğlence veya bilgilendirme amaçlı Vine kullanımı

Vine videolarını izlemek çok eğlenceli olabiliyor ve potansiyel müşterilerden girişimcilere kadar, herkes tarafından tekrar tekrar paylaşılıyor. İyi ve yararlı bilgiler sağlamak için ve blog yazılarında da kullanılabilen vine videoları, doğrudan bir veya daha fazla “ürün detayı” sayfalarına eklenebiliyor ve sosyal medyada paylaşılabiliyor.

3. Müşterilerin ilgisini çekme amaçlı Vine kullanımı

Herhangi bir sosyal medya platformu gibi Vine da, potansiyel müşterilerin dikkatini çekme yolu olarak kullanılabiliyor. Örneğin potansiyel müşteriler, düzenlenen bir yarışmaya katılmak için kendi Vine videolarını gönderebiliyor.

4. Ürün tanıtma amaçlı Vine kullanımı

Vine videoları bir iPhone veya Android tabanlı mobil cihaz kullanarak kolayca çekilebiliyor ve ürünleri görüntülemek, alışveriş yapanlara ürünlerin hareketli önizleme imkanı sunmak için kullanılabiliyor.

Vine enerjili ürün videoları, bir kategorideki çeşitli ürünleri 360 derecelik açıyla kolayca gösterebiliyor. Herhangi bir web sitesinde yer alması kolay olan Vine videoları, ‘ürün detay’ ve ‘ürün kategori’ sayfalarına eklenebiliyor.

5. Müşteri hizmetleri sunma amaçlı Vine kullanımı

Vine’ın kısa formatlı videoları en temel müşteri hizmetlerinde ya da müşterilerin sık sordukları sorulara yanıt vermek için kullanılabiliyor. E-ticaret sitesi sahipleri, bir ürünü iade etme sürecinin nasıl olduğunu ya da sipariş geçmişinin nasıl bulunacağını potansiyel müşterilerine bir Vine videosu aracılığıyla gösterebiliyor.

6. Şirket çalışanlarını tanıtma amaçlı Vine kullanımı

Markanın soyut bir olgu olmaktan çıkarılıp, sunduğu faydayı somutlaştırmaya yardımcı olan bu yolla, şirketinizin ‘insani’ yanını 6 saniyelik Vine videosuyla vurgulama şansınız oluyor.

Vine her ne kadar kolay üretilir ve etkili bir pazarlama aracı olsa da, potansiyel müşterilerinizi sitenize çektikten sonra onlarınr ahat kullanarak, sorunsuz bir şekilde alışverişlerini tamamlayabilecekleri bir altyapıya sahip olmanız gerekiyor. Bu yüzden eğer henüz tanışmadıysanız vakit geçirmeden IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile tanışmanız ve demo üyeliğinizi başlatmanız yeterli…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaPazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!