DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Reklam önleyici yazılımlar internet reklamcığını nasıl etkiliyor?

Reklam önleyici yazılımlar internet reklamcığını nasıl etkiliyor?

Reklam; işletmeler ve markalar açısından hayati önem taşıyan bir süreç olarak, ticaretin ve rekabetin olduğu her alanda oldukça etkili. Çağımızdaki hızlı teknolojik gelişmeler paralelinde; imaj oluşturmak, marka bilinirliği sağlamak, büyümek, satışları artırmak gibi alanlarda işletmeler için bir gereklilik olan reklamlar da sürekli bir değişim halinde.

Özellikle son yıllarda değişen tüketim alışkanlıklarına bakacak olursak online alışverişin yaygınlaşması kadar, mobil kullanımının da artmasıyla e-ticaret büyük önem kazandı. Ticaretle uğraşan küçük büyük birçok işletme önce e-ticaret sitesine daha sonra da mobil e-ticaret sitesine kaynak ayırmaya başladı.

Bu noktada online mağazacılığın, geleneksel mağazacılıktan ayrılan birçok farklı özelliği olduğunu unutmamakta fayda var. Reklam ve tanıtım kanalları, bu farklı özelliklerin başını çekiyor. Fakat bugün, demografik özelliklere ve kullanıcıların ilgi alanlarına göre hedefli reklamlar gösterebilmeyi sağlayan dijital reklamcılık da farklılaşmaya, değişmeye başladı. Çünkü, internet kullanıcıları artık rahatsızlık verici boyutlarda maruz kaldıkları reklamları önleyebilmek için gerek mobil ortamda gerekse bilgisayarlarında reklam önleyici yazılımlar ve programlar kullanıyorlar. Bu durum da e-ticaret girişimcilerini ve dijital reklam verenleri biraz endişelendirmeye başladı.

Peki, bu yeni reklam engelleyici yazılım ve programlar, internet reklamcılığının sonunu mu getiriyor, yoksa çok daha yaratıcı ve yenilikçi reklamlar için bir itici güç mü oluyor?

Her platform bir reklam kanalı olabilir

Çağımızın tüketicileri artık sadece masa başında belli bir alana bağımlı olarak değil, akıllı telefonları ve tabletleri sayesinde her an ve her yerde internete girebiliyorlar. İnternetin hayatımızın birçok alanını etkisi aldığını ve genç yaşlı herkesin internet kullanıcısı haline geldiğini düşünürsek, hedef kitlenizi klasik internet reklamlarının dışında da farklı şekillere yakalayabilmeniz mümkün.

Bunun için hedef kitlenizin internette ne şekilde zaman geçirdiğini, en çok hangi alanlarda interneti kullandığını ve hangi saatler arasında daha aktif olduklarını inceleyerek onları en doğru yerde ve zamanda yakalayabileceğiniz stratejiler geliştirebilirsiniz. Örneğin Facebook, Twitter, YouTube gibi farklı kanallar bu konuda sizin için eşsiz birer kaynak olabilir. Bu kanalların her biri reklam verenler için farklı avantajlar sağlayabiliyorlar. Hatta sadece bu kanallarda varlık göstermeniz ve müşterilerinizin ilgisini çekebilecek güçlü paylaşımlar ve kampanya duyuruları yapmanız bile tanıtımınız açısından oldukça önemli bir adım olabilir.

E-posta kampanyalarını daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz

E-posta kampanyaları hedef kitlenize doğrudan ulaşabileceğiniz en önemli kanalların başında geliyor. Profesyonel bir şekilde hazırlanan ve doğru zamanda gönderilen e-posta kampanyaları, tüketicileri hiç istemedikleri zamanlarda karşılarına çıkan taciz edici internet reklamlarından çok daha fazla etkileyebilir.

İçerik pazarlama ve SEO

İster mobil cihazlarda ister bilgisayarlarda olsun, arama motorları, tüketicilerin ihtiyaç duydukları ürünlere ulaşması için en önemli kanalların başını çekiyor. Blog yazıları ve SEO ile tüketicileri sitenize çekebilir ve ürünlerinizin reklamını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ürüne yönelik SEO ile bu işi çok daha hedef odaklı ve etkili bir şekilde yapmanız ise sizi rakiplerinizin bir adım daha önüne geçirebilir. IdeaSoft’un ürün yönetim panelinde sunduğu ‘ürüne yönelik arama motoru optimizasyonu’ özelliği ise bu konuda oldukça işinize yarayabilir.

Türkiye’nin lider internet altyapı sağlayıcısı IdeaSoft olarak biz, müşterilerimiz için her zaman en profesyonel ve yenilikçi çözümleri sunuyoruz. Siz de e-ticaret işinizde daha başarılı olmak istiyorsanız doğru adımı atın ve ücretsiz demo hesabınızı hemen oluşturun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaPazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!