DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Pinterest ile sanal mağazanızın yeni yıl satışlarını artırın

Pinterest ile sanal mağazanızın yeni yıl satışlarını artırın

​Pinterest, kullanıcıların ilgi alanları ve tanıtımını yapmak istedikleri ürünlerle ilgili panolar hazırlayarak, diğer kullanıcılara sitelerindeki ürünleri tanıtabildikleri bir paylaşım platformu. Hatırlarsanız IdeaSoft E-ticaret Bilgi Bankası’nda sizlere Pinterest’i nasıl kullanabileceğinizden ve Pinterest ile satışlarınızı nasıl artırabileceğinizden daha önce bahsetmiştik.

Yılbaşına sayılı günler kala Pinterest e-ticaret sitenizin daha fazla müşteriye ulaşmasında size yardımcı olabilir. Şu anda pek çok kişinin halen sevdikleri için yılbaşı hediyeleri aradıklarını düşünecek olursanız, eğer daha önce başlamadıysanız bile sanal mağazanız için Pinterest’i kullanmaya şimdi başlayarak fark yaratabilirsiniz.

İşte yılbaşı ve diğer önemli günlerde Pinterest ile daha fazla satış yakalamak için bilmeniz gerekenler…

Hesabınızı oluşturdunuz mu?

Öncelikle Pinterest’te bir hesabınız olmalı. Pinterest’te profil oluşturmak ve ürünlerinizi bu kanal üzerinden kullanıcılara sunmak için ciddi bir emek sarf etmeniz gerekmiyor.

Sürekli yeni içerikler

Görseller ve içeriğinizi Pinterest üzerinde düzenli bir şekilde güncellerseniz, sizi takip edenlere sayfanızı daha sık ziyaret etmek için bir neden vermiş olursunuz. Ekleyeceğiniz yeni görseller, sürekli farklı şeyler arayan ziyaretçilerin gözünden kaçmayacaktır.

Kaliteli görseller

Pinterest yapılan değişiklik ve eklemelere rağmen esas itibarıyla görsel ağırlıklı bir platform. Bu nedenle görsellerinizin kalitesi e-ticaret sitenizin prestiji açısından büyük önem taşıyor. Yüksek çözünürlüklü ve kaliteli görseller tüketicilerin ilgisini daha çok çekecek, daha çok beğenilerek paylaşılacaktır.

Ayrıca görselleri dönemsel konseptlere uygun seçemek de iyi bir fikir olabilir. Yaklaşan yeni yıl nedeniyle görsellerinizi bu konsepte uygun olanlardan seçmek fark yaratmanızı sağlayabilir.

Farklı konseptler için farklı panolar

E-ticaret için Pinterest sayfası oluştururken kendinize bir pano (board) hazırlamanız gerekiyor. Tek bir panonuz olması ürünlerinizin takibini zorlaştırabilir, bu yüzden panonuzu kategorilere ayırmanız iyi bir fikir olabilir. Böylece müşterileriniz kendilerini ilgilendirmeyen ürünler arasında sıkılıp zaman kaybetmeyecek, neyi görmek ve almak istiyorlarsa onu kolaylıkla bulabilecekler. Panolarınızı müşteri odaklı hazırlamalı, markanızdan önce o kategorideki ürünleri ön plana çıkarmalısınız.

İndirimi herkes sever

İndirim satın alma kararını tetikleyen önemli motivasyonlardan biridir. Ürün görsellerinizi pin’lerken kampanyalı ürünlerinizin fiyatlarını veya indirim oranlarını belirtmeniz, müşterinizi hızlı bir şekilde e-ticaret sitenizin satın alma bölümüne yönlendirebilir.

Başarının sırrı: Farklı olmak

Her gün, hatta her saat yeniliklerin olduğu sosyal medya platformlarında, firmaların bu yeniliklere ayak uydurmaları artık bir zorunluluk. Farklı olmak Pinterest veya başka sosyal medya alanlarında başarılı olmanın olmazsa olmaz koşulları arasında yer alıyor. Bu yüzden oluşturacağınız panolardan, paylaşacağınız görsellere kadar neyi nasıl farklılaştırabileceğinizi düşünmek için vakit ayırmanızda fayda var.

Pinterest’te nasıl fark yaratabileceğinize karar verirken diğer kullanıcıların ve Pinterest’teki markaların panolarını inceleyerek onlaradan esinlenebilirsiniz. Pinterest’i ve diğer sosyal medya kanallarını doğru kullanarak yılbaşı satışlarında öne geçmek için ihtiyacınız olan tüm özellikler IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerinde. Gelin demo hesabınızı bugünden oluşturun ve kazanmaya hemen başlayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!