DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Özel günlerde satışları artırmanın yolları

Yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü gibi günler sadece kullanıcılar için değil, e-ticaret siteleri için de özel günlerdir. Pek çok e-ticaret sitesi yalnızca bu özel günlerde tüm ay boyunca elde ettikleri ciroların üzerine çıkabiliyorlar.

Peki ama bunu nasıl başarıyorlar?

 

Her şeyden önce bunun bir ön çalışma gerektirdiğini unutmamak gerekli. Satışların önemli bir kısmı daha takvimler o özel günü göstermeden önce gerçekleşiyor. E-ticaret sitelerindeki çalışmalar ise çok daha önceden başlıyor.

 

İşte özel günlerde e-ticaret sitenizin satışlarını artırabilmek için göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli ipuçları…

 

Takviminizi önceden hazırlayın

Bir yıl içerisinde insanların birbirlerine hediye aldıkları kaç tane özel gün olduğunu biliyor musunuz? Eğer yanıtınız “hayır” ise işe buradan başlamak gerekiyor. Biz IdeaSoft olarak takviminiz üzerinde özel günleri daha yıl başlamadan önce işaretlemenizi öneriyoruz. Böylece yoğun olarak hediye alınan dönemleri gözden kaçırmamış olursunuz.

 

Doğru anahtar kelimeleri belirleyin

E-ticaret siteniz içerisinde her ürünün özgün bir içerik ile tanıtılıyor olmasının önemi büyük. Bu hem müşterileriniz, hem de arama motorları için sitenizin cazibesini artıracaktır. Özel günlerden önce ise ürün metinlerini gözden geçirerek yaklaşan günün niteliğine göre doğru anahtar kelimeler ile hem ziyaretçileriniz, hem de arama motorları açısından sitenizi daha çekici hale getirebilirsiniz.

 

Özel reklam bütçesi ayırın

Bu özel günlerde satışlar normallerin çok üzerine çıktığı için aynı zamanda e-ticaret siteleri arasında yoğun rekabet yaşanan dönemlerdir. Hem bu rekabette öne çıkabilmek, hem de bu günlere özel kampanyalarınızı duyurabilmek için özel bir reklam bütçesi ayırmak faydalı olacaktır.

 

Alışveriş rehberi hazırlayın

Özellikle özel günlerde hediye almak için son ana kadar bekleyen müşteriler için en büyük sorun hediye seçmektir. Sitenizde hazırlayacağınız alışveriş rehberleri ile ziyaretçilerinizin bu konudaki sorunlarını çözebilir ve dönüşüm oranlarını artırabilirsiniz. Özel kampanyalar düzenlemek de benzer şekilde etkili olacaktır.

 

Hediye paketi seçeneğini unutmayın

Muhtemelen normalde de bir hediye paketi seçeneğiniz vardır ama yoksa özel günlerde bu ufak detay yüzünden çok sayıda satış kaçırabilirsiniz. Eğer hediye paketi imkanı sunuyorsanız, seçenekleri bu dönemlerde çeşitlendirmek faydalı olacaktır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Özel günlerSatış
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!