DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Online mağazanıza trafik sağlayacak 5 farklı kaynak

Online mağazanıza trafik sağlayacak 5 farklı kaynak

E-ticaret sitesi kurarken sitenin tasarımı ve hazırlık aşaması çok önemli ancak siteyi hazırlamakla iş bitmiyor. Kusursuz olarak hazırladığınız sitenize trafik almanız gerekiyor. Yeni kurulmuş bir web sitesi için satış rakamlarından çok sitenin ne kadar trafiğe sahip olduğu önem taşıyor. Çünkü satışların artması için öncelikle site trafiğinin artması gerekiyor.

Satışlarınızı artıracak düzenli bir web sitesi trafiği oluşturmak, için başarılı bir dijital pazarlama stratejisi oluşturarak uzun vadeli bir plan yapmak gerekiyor. Peki yeni kurduğunuz web sitenizin trafiğini artırmak için nasıl bir strateji oluşturmanız ve nelere dikkat etmeniz gerekiyor? İşte işinize yarayacak ipuçları…

1. Sosyal medya

Sosyal medya alanında yapılacak iyi bir çalışma, müşteriler arasında sadık bir grup oluşturmak için en doğru yöntem olabilir. Eğer hava filtreleri satıyorsanız, alerji üzerine insanların yaroumda bulunacağı, tavsiyeler veren paylaşımlar oluşturabilirsiniz. Havuz malzemeleri gibi mevsimlik ürünler satıyorsanız, kış ayları boyunca, tatil, havuz, güneş fotoğrafları yayınlayarak sezon dışı dönemde de kitlenizin aklında kalmayı sağlayabilirsiniz.

2. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), arama motoru algoritmalarının gelişmesiyle birlikte mutlaka üzerinde çalışma yapılması gereken bir konu haline geldi. Kullanılabilecek düzinelerce taktik ve strateji yardımıyla sitenizi optimize edebilir, kategori ve ürün sayfaları için benzersiz içerikler oluşturabilirsiniz. Sektördeki online mağazaların çoğu aynı üretici tarafından sağlanan ürün bilgilerini kullandığı için özgün içerikler üretmek sitenize avantaj sağlayabilir.

3. Tıklama Başına Ödeme (PPC) reklamları

Piyasada pek çok “tıklama başına ödeme” seçeneği bulunmakta ancak “PPC” genellikle, arama sonuçlarında üst sıralarda görünen ve sadece metinden oluşan reklamlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu metin reklamları, diğer göz alıcı reklam türlerinden farklı olsa da mağazanızın ve ürünlerinizin benzersiz özelliklerini anlatmak için iyi bir fırsat olabilir.

PPC’nin yanı sıra farklı online reklam türlerinden faydalanarak e-ticaret sitenizin trafiğini artırabilirsiniz.

4. E-posta pazarlaması

E-posta pazarlaması, site ziyaretçilerinin mağazanıza geri dönüş yapmaları için gereken teşvikleri sağlamada önemli bir araç olarak kullanılabilir. Hedef kitlenizin ilgi alanlarıyla ilgili promosyonlar, indirimler, kuponlar ve makaleler kullanarak e-posta pazarlaması çalışmalarınızı daha etkin hale getirebilirsiniz.

5. Blog oluşturmak

İyi hazırlanmış bir blog, firmanızın sanal dünyadaki sesi olabilir. E-ticaret sitenize ait bir blog, müşterilerle aranızda bağ kurmayı ve sitenizin sektörde prestij sağlamasını kolaylaştırabilir. Bu sayede yeni potansiyel müşterilerin yanı sıra, olası iş ortakları ile bağlantı kurma imkanı da elde edebilirsiniz. Özellikle de büyüme aşamasında olan e-ticaret siteleri blog’lardan beklentilerinin de üzerinde bir fayda sağlayabilir.

Eğer sitenize daha trafik sağlamak istiyorsanız diz de bu ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Bu anlamda online reklamlar, müşteri tabanı oluşturmak için hızlı bir yolken, eğer daha fazla zaman ve uzun vadeli bir strateji arıyorsanız, potansiyel müşterilerin dikkatini çekecek bir SEO, blog ya da sosyal medya çalışması sizin için daha uygun olabilir.

Hangi stratejiyi belirleyeceğinize karar verme aşamasında ve e-ticaretle ilgili her türlü konuda, IdeaSoft’un size sunduğu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Gelin hemen, ücretsiz e-ticaret demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya başlayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret GirişimciliğiE-ticaret Sektörü
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!