DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Online alışverişlerin artışı, işletmelere mağaza kapattırıyor.

Online alışverişlerin artışı, işletmelere mağaza kapattırıyor.

Almanya’da internet kullanıcılarının neredeyse tamamına yakını internetten alışveriş yapıyor. İnternet kullanıcılarının %77’si ise ayda birden çok internetteki alışveriş olanaklarından faydalanıyor.

Bilişim Sektörleri Birliği Bitkom tarafından yapılan araştırmadan çıkan ilginç bir ayrıntı da internetten alışveriş yapan 65 yaş üstü kullanıcılarının sayılarındaki hızlı artış. Buna göre geçen yıl 65 yaş üzerindeki internet kullanıcılarının %88’i internetten alışveriş yaptı.

İnternetten Alışverişte Genel Artış Var

Bitkom Başkan Yardımcısı Archim Berg, yaşlı kullanıcıların internet üzerinden alışveriş yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, bu durumun kullanım sayısını da hızlıca artırdığına işaret etti.

Fiyatlar internette daha cazip

Almanyada yapılan araştırmada internet kullanıcıları, mağaza ve dükkanlardaki gibi sınırlı satış süresi olmaması ve fiyatların daha cazip olması, seçeneklerin fazla olması, eve kadar teslimat imkanı sunulması nedeniyle internetten alışverişi tercih ediyor. Almanyada internetten satışların artması küçük mağazaların kapanmasına veya internetten satış yapmak zorunda bırakıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!