DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Online alışverişte kadınlar için kalite mi, fiyat mı daha önemli?

Online alışverişte kadınlar için kalite mi, fiyat mı daha önemli?

​Kadınlar alışveriş yapmayı seviyorlar. İndirim ya da ürün çeşitliliğinin fazla olması nedeniyle online mağazaları seçen kadınların beklentisi de yüksek oluyor. Peki kadınlar hangi alışveriş sitelerini tercih ederler, en çok ne alırlar ve en çok neler için daha çok harcama yaparlar? Bu soruların cevaplarını bulmak için çeşitli araştırmalar yapılıyor ve kadınların online alışveriş sitelerinden neler beklediğini ve nasıl alışveriş yaptıklarını araştırılıyor.

IdeaSoft olarak alışveriş yapan kadınların bir siteye girmeden önce satın alma kararlarını etkileyen nedenleri ve yapacağınız ufak değişikliklerle daha çok satış yapabileceğiniz maddeleri sizler için bir araya getirdik. Kadınların online alışverişte neler istediğine gelin birlikte inceleyelim…

Kadınlar ne alıyorlar?

Kadınların güzelliklerine önem vermeleri nedeniyle başta kozmetik ve sağlık ürünlerine ilgi gösteriyorlar. Bunun dışında ev dekorasyonu, mutfak gereçleri ve özellikle giyim ürünleri kadınların alışveriş yelpazesinin en başında yer alıyor.

Ürün çeşitliliğinin avantajları

Online alışverişte ürün çeşitliliği sağlamak kadın müşterilerin sitenize ilgi göstermesini sağlamaya yardımcı olabilir. Üstelik çeşitlilik sayesinde, birbirleri ile ilgili olabilecek ürünlerin bir arada satışlarını da artmasını sağlayabilir. Örneğin giyim odaklı bir e-ticaret sitesinde giyimin yanı sıra aksesuar, parfüm ya da takı gibi ürününlerin de yer alması, hem müşteri memnuniyeti, hem de sepet tutarlarına olumlu şekilde yansıyacaktır.

Popüler ve farklı ürünler bir arada

Özellikle modayı yakından takip eden kadınlar için en popüler ürünler mutlaka mağazanızda olmalı. Farklı olmaktan hoşlanan kadınlara hitap etmek istiyorsanız fikir verecek ürünler ve küçük açıklamalarla satış yapmanız mümkün.

Kalite mi, fiyat mı?

Kadın müşterileriniz düzenlediğiniz kampanyalarınıza ilgi gösterecek fakat bunun yanı sıra sahip olduğu ürünlerin yüksek kalitede olmasını tercih edeceklerdir. Yapılan araştırmalar her 3 kadından birinin e-ticaret alışverişlerinde en önemli kriterin “kalite” olduğunu gösteriyor. Güvenlik, marka ve fiyat ise kalitenin ardından geliyor. Bu nedenle eğer kadınlara hitap etmeyi planladığınız bir e-ticaret siteniz varsa siz de bu faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca kaliteli ürünler çoğunlukla daha yüksek kar marjına sahip olduğu için kaliteye öncelik vermek toplamda karlılığınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Gördüğünüz gibi kadınların alışveriş tercihleri ile ilgili pek çok önemli detay bulunuyor. Sitenizde ve ürün yelpazenizde yapacağınız ufak değişiklikler ile siz de fark yaratarak kadın müşterilerinizin memnuniyetini ve sadakatini artırabilirsiniz. Tabi ki bunun için güvenilir ve gelişmiş özelliklere sahip bir e-ticaret altyapısına sahip olmalısınız. Bunun için tek yapmanız gereken IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri için demo hesabınızı oluşturmak ve e-ticaretin karlı dünyasına adımınızı atmak…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: müşteri ilişkileriSatış öncesi müşteri ilişkileri
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!