DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Native Advertising nedir ve e-ticaret sitelerine neler kazandırır?

Native Advertising nedir ve e-ticaret sitelerine neler kazandırır?

Son zamanlarda eminiz siz de Native Advertising terimini sıkça duymaya başlamışsınızdır. Geleneksel reklam klişelerinden ayrılıp, eğlenceli ve öğretici şekilde ürün pazarlama yöntemine verilen bir isim Native Advertising (Doğal Reklamcılık). E-ticaret sitenizin kendisi veya içinde barındırdığı ürünler için siz de son zamanların bu gözde reklam yönteminden faydalanabilirsiniz.

 

Native Advertising uygulamalarında ağırlıklı olarak farklı mecralarda yer alan video ve içeriklere ürün yerleştirmek en çok tercih edilen yöntem oluyor. Örneğin Native Advertising için hazırlanmış bir videoda yer alan bilgisayar görüntüsünde, oyuncu bir web sitesini ziyaret etmek için tarayıcıyı açtığında ilk anda karşısında sizin e-ticaret siteniz gösterilebiliyor. Bu yöntemle doğal ve gerçek hayat ile özdeşleşmiş tanıtımlar yapmanız mümkün oluyor.

 

Peki, Native Advertising yöntemleri nedir, nasıl yapılır, ne fayda sağlayabilir?  İşte IdeaSoft’tan Native Advertising ile ilgili ipuçları…

 

Neden Native Advertising?

Native Advertising; banner’ların eski kadar ilgi çekememesi, reklamları engelleyen yazılımlar, elektronik postanın etkisinin azalması ve dikkati dağılmış tüketicilerin artması nedeniyle son zamanlarda giderek daha popüler hale geliyor. Bu sayede reklam mesajınızı tüketiciye ulaştırmak yeniden mümkün hale gelmiş oluyor.

 

Native Advertising ile ilgili ipuçları

Native Advertising çalışmalarında geleneksel banner’lar kullanmak yerine, ürün veya reklamlar doğallığı bozmayacak şekilde içeriğin içine yerleştirilmesi en önemli detaylardan biri.

  • Blog yazıları Native Advertising için son derece uygun. Pazarladığınız ürünlerle ilgili tanıtıcı blog yazan sitelerde yayınlanacak Native Advertising makalelerinden olumlu geri dönüşler elde edebilirsiniz.
  • Advertorial modeli de etkili Native Advertising yöntemlerinden biri. Vurgulamak istediğiniz ürün hakkında haber niteliği taşıyan bir içerik hazırlayarak ilgili yayınlarda yer almasını sağlayabilirsiniz. Önemli olan nokta içeriğin reklam hissi vermemesi ve ürünle ilgili haber değeri taşıyan bir içerik şeklinde hazırlanmış olması.
  • Bugün TV ve sinema filmlerinde kullanılan ve çok sık karşımıza çıkan bir diğer yöntem de ürün yerleştirme. Her hangi bir dizi ya da sinema filminde dikkat ederseniz birçok ürün elden ele dolaşıyor. Bu durum izleyicinin dikkatini dağıtmadan ürünü benimsemesine yol açarak farkındalık yaratıyor. Örneğin James Bond’un Nokia ve Ericsson telefonlarını tercih ettiğini fark ederek, filmi izledikten sonra siz de bu ürünler hakkında sonra araştırma yapmış olabilirsiniz.

 

E-ticaret sitenizin gelirlerini artırmak ve daha fazla tüketiciye ulaşarak daha çok kazanmak için IdeaSoft yanınızda. Gelin siz de ücretsiz demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini 15 gün boyunca ücretsiz olarak kullanın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: online reklamReklam
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!