DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Müşterileriniz yeni ürünlerinizden nasıl haberdar olacak?

Müşterileriniz yeni ürünlerinizden nasıl haberdar olacak?

E-ticaret sitenizde çeşitli ürünler sunarken zaman zaman bunlara yenilerini ekleme ihityacı duymanız son derece doğal. Örneğin hali hazırda satışta olan bazı ürünler tükendikten sonra aynılarını tekrar tedarik etmek mümkün olmadığında benzer işleve sahip yenileri eklenebilir. Veya ürün yelpazenizi genişletme kararı alıp, daha önce sitenizde olmayan yepyeni ürünleri konseptinize uygun şekilde paketleyip tüketicilerin beğenisine sunabilirsiniz.

Nedeni ne olursa olsun e-ticaret sitenize yeni ürünler eklemek satışları artırmak adına olumlu bir adım. Fakat bir sorun var; e-ticaret sitenize yeni eklenen ürünlerden müşterilerinizi nasıl haberdar edeceksiniz?

İşte müşterilerinizi yeni ürünlerden haberdar etmek için ipuçları…

Yeni ürün için pazarlama kanalları araştırın

Eğer yeni bir ürünü satışa sunmadan önce nerede satabileceğinizi bilmiyorsanız yanlış yolda olabilirsiniz. Sitenizde satışa sunacağınız ürünlerin hiç beklemediğiniz satış alanları olabilir. Mesela su geçirmez bir kulaklık satışı için elektronikle ilgili pazarlarda tanıtım yapabileceğiniz gibi dalgıçlar ya da yüzücülerle ilgili yazılar yazan bir blog yazarının yazısında sizden bahsetmesini de sağlayabilirsiniz.

Ayrıntılı ve eğlenceli ürün açıklamaları yazın

Ürün açıklamalarında, sadece ürünün özelliklerini listeleyen sıradan yazılardan çok ilgi çeken ve ürünü her ayrıntısıyla açıklayan metinler tercih etmekte fayda var. Ürün açıklamalarını yazarken üzerinde zaman ve emek harcamak satışlarınızı arttırmanızda size yardımcı olabilir.

Eski kullanıcılarınıza ulaşabilmek için e-posta pazarlama kampanyaları hazırlayın

Mevcut ya da eski kullanıcılarınız, sitenizden alışveriş yaptıkları için satılan ürünleri zaten biliyorlar. Yeni ürünlerle ilgili bildirimler yapabileceğiniz e-posta pazarlama kampanyaları ile yeni ürünlerden haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Yeni ürünleri tanıtan videolar hazırlayın

Çevrimiçi alışverişle ilgili belki de en büyük sorunların başında kullanıcıların ürünleri doğrudan görememesi geliyor. Fiziksel mağazalarda ürünlere dokunup, görsel olarak inceleyebilen kullanıcılar e-ticaret sitelerinde sadece ürün görselleriyle yetinmek durumunda kalıyorlar. Bu nedenle, kaliteli ürün görsellerinin yanında, her ürün için hazırlanabilecek kısa tanıtım videoları sayesinde yeni ürünleri daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Sizi rakiplerinizden ayıracak benzersiz satış teklifleri sunun

Özellikle piyasaya yeni girecek olan ürünlerle ilgili, aynı ürünü satan rakiplerinizde olmayan kolaylıklar ya da avantajlar sunmanız yeni ürününüzün talebine olumlu etki yaratabilir. Bunun için, kargo avantajları, yan ürünler, kampanyalar gibi araçları kullanabilirsiniz.

Bu stratejilere ek olarak yapabileceğiniz sosyal medya çalışmalarıyla da düzenli olarak yeni ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. E-ticarette her konuda deneyimli bir desteğe ihtiyaç duyduğunuzda IdeaSoft yanınızda olmaya hazır. Hemen şimdi ücretsiz demo hesabınızı oluşturarak IdeaSoft e-ticaret paketleriyle daha çok kazanmanın tadına varın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğimüşteri ilişkileri
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!