DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Müşterileri etkileyecek ideal bir ana sayfanın olmazsa olmazları

Müşterileri etkileyecek ideal bir ana sayfanın olmazsa olmazları

E-ticaret tüm dünyada ve Türkiye’de büyük bir hızla gelişiyor. Milyarlarca liralık hacme ulaşan e-ticaret sektöründe başarılı olmak ve rakiplerinizin önüne geçmek için, müşterilerinizle bağ kurduğunuz her detayın önemi büyük. Reklamlarınız, SEO’nuz, e-postalarınız, sosyal medya paylaşımlarınız hedef kitlenize sesinizi duyurmanız ve onları etkileyerek başarılı bir yere gelmeniz için büyük titizlikle ele alınması gereken noktalar. Tüm bunların başında ise e-ticaret sitenizin kalitesi geliyor.

Kaliteli ve profesyonel bir e-ticaret sitesinin de kendi içinde yine titizlikle hazırlanması gereken bölümleri var. Bu açıdan, müşterilerinizle buluştuğunuz ilk sayfa olan ana sayfanız sitenizin belki de en önemli alanı. Sitenizin ve markanızın gücünü yansıtabilmesi için, ideal bir e-ticaret sitesi ana sayfasının olmazsa olmazları var.

Peki, müşterilerinizi etkilemek, kendinizi en iyi şekilde tanıtmak ve dönüşümlerinizi artırmak için e-ticaret sitenizin ana sayfası nasıl olmalı?

Kurumsal kimliğinizle uyumlu bir tasarım

Kurumsal kimliğiniz; yani ambleminden, rengine, sloganından, yazı karakterine kadar markanızın her detayı, müşterileriniz tarafından bilinmenizi ve onlara güven vermenizi sağlar. Bu açıdan ana sayfanızın tasarımının marka kimliğinizle uyumlu olmasına, logonuzun, sloganınızın görülebilir olmasına dikkat etmeniz çok önemli.

Hakkımızda ve iletişim bölümleri

Hedef kitleniz sizden alışveriş yapmadan önce, kim olduğunuzu, ne zamandır bu işi yaptığınızı, profesyonelliğinizi anlayabilmek için bu bölümlerden yararlanmak isteyebilir. Onlar üzerinde güven sağlamak istiyorsanız firmanızın, markanızın kısa da olsa bir tanıtımını yaptığınız ve gerektiğinde size ulaşabilecekleri iletişim numaralarını verdiğiniz sayfalara yönlendirme vermeyi ihmal etmeyin.

Blog

Bloglar e-ticaretinizde uzmanlığınızı gösteren, güvenilirliğinizi artıran ve sayfanıza trafik çekmenizi sağlayan en önemli bölümler arasında. Bu nedenle blog oluşturmanız ve ana sayfanızdan yönlendirme yapmanız markanız için büyük avantajlar sağlayabilir.

En çok satanlar

Ana sayfanızda en çok satanlar bölümünüzün olması ürünlerinizle ilgilenen kitleyi en popüler ürünlerinize yönlendirmeniz için oldukça işinize yarayabilir. Bu sayede etkisini kanıtlamış ve kazandıran ürünleriniz üzerinden dönüşümlerinizi artırabilirsiniz.

Kampanyalar ve fırsat ürünleri

Kampanyalar ve indirimler her zaman tüketicileri harekete geçiren ve satışları artıran en etkili pazarlama yöntemleri olarak değerlendirilebilir. Siz de bu fırsat ürünlerine yönlendirerek ana sayfanıza gelmiş potansiyel müşterilerinizi etkileyebilirsiniz.

Yeni ürünler

Eğer sürekli güncellenen bir ürün yelpazeniz ve ürünlerinizle ilgilenen sadık bir kitleniz varsa, yeni ürünler bölümü ile onlara yeni ürünlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

E-katalog

Sektörünüz ne olursa olsun, eğer fazla sayıda ürün çeşidiniz varsa, e-katalog müşterilerinizin ürünlerinizi daha rahat bir şekilde inceleyebilmesi açısından çok işinize yarayabilir.

Markalar

Eğer birden fazla marka satışı yapıyorsanız, ana sayfanızda markalar başlığı altında bu markaları açabilir ve müşterilerinizi yönlendirebilirsiniz.

Destek ve müşteri hizmetleri

Ana sayfanızda destek ve müşteri hizmetleri nin görünür bir yerde olması güvensiz müşterilerinizi etkilemeniz için oldukça önemli bir fırsat olabilir.

Sık sorulan sorular

Ürünlerinizin kullanımıyla, çeşitleriyle, hizmetlerinizle ilgili detaylı açıklamaların olduğu SSS bölümü meraklı, şüpheci ve araştırmacı müşterilerinizi yakalamanız için oldukça önemli olabilir.

Vitrin

E-ticaret sitenizin ana sayfasında yer alan vitrininizi ziyaretçilerinizi etkileyebilmek için en güzel ve kaliteli ürün görsellerini kullanarak düzenleyebilirsiniz.

Sosyal medya bağlantıları

Sosyal medyayı pazarlama stratejinizin bir parçası olarak kullanıyorsanız, ana sayfanızda facebook, twitter, linkedin gibi kanallara bağlantılar vermeniz sitenize gelen ziyaretçilerinizi sosyal medya sayfalarınıza yönlendirmeniz açısından büyük önem taşıyor.

Siz de ana sayfanızı en etkili şekilde kurgulayarak e-ticaret sitenizi güçlendirebilirsiniz. Bu noktada IdeaSoft olarak sizlere e-ticaret sitenizin her aşamasında verdiğimiz profesyonel destekle başarınızın yanındayız. Ana sayfasından, SEO desteğine kadar her açıdan daha profesyonel ve güçlü bir e-ticaret sitesi için hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun, kazancınızı artırın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğie-ticaret sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!