DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Mobil uyumlu bir e-ticaret sitesi size neler kazandırabilir?

Mobil uyumlu bir e-ticaret sitesi size neler kazandırabilir?

Eskiden telefonlar sadece arama yapmak için kullanılırken, günümüzde cep telefonları temel fonksiyonu olan iletişimin yanı sıra her an, her yerden internete bağlanmak için de işimizi kolaylaştırıyor. İnternetin mobil ortama taşınmasının sağladığı kullanım ve erişim kolaylığı kullanıcıların mobil cihazları, bilgisayarlardan daha çok tercih etmesine neden olmaya başladı.

Bu durum e-ticaret siteleri için de çok önemli bir fırsatın ortaya çıkmasını sağlıyor: Mobil ticaret. Her geçen gün daha fazla internet kullanıcısı alışveriş yapmak için her an ceplerinde taşıdıkları mobil cihazları tercih etmeye başladılar.

Kullanıcıların sizin sanal mağazanıza da her an, her yerden erişmelerini sağlayacak olması mobil uyumlu bir e-ticaret sitesinin önemli faydalarından biri ama tek faydası da bu değil. İşte mobil uyumlu bir e-ticaret sitesinin size kazandırabilecekleri…

Zaman ve mekandan tam bağımsız hale gelin

Kullanıcılar gün içinde mobil cihazlarını ellerinden düşürmüyor ve bu sürenin önemli bir kısmını da internette geçiriyorlar. Eğer bu süre içerisinde kendi potansiyel müşterilerinize erişebilmek istiyorsanız mobil uyumlu bir e-ticaret siteniz olmak zorunda. Bu sayede mobil durumdaki müşterinize zaman ve mekandan bağımsız olarak satış yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Hedef kitlenizi genişletin

E-ticaret sitenizin hedef kitlesini iyi tanıyor ve onlara hangi kanallardan erişebileceğinizi zaten biliyorsunuzdur. Fakat mobil cihaz kullanıcılarının ayrı bir profil olduğunu hesaba katmakta fayda var. Genellikle alım gücü daha yüksek olan bu kitlenin e-ticarette satın alma tutarları var olan müşterilerinizin üzerinde olabilir. Bu yüzden mobil uyumlu e-ticaret siteniz ile mobil kullanıcılara ulaşabilmek karlılığınız anlamında büyük bir fark yaratabilir.

Doğru bir mobil site arayüzü seçin

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri sizler için mobil ticareti kolaylaştırıyor. Gelişmiş özelliklere sahip IdeaSoft mobil site ile sanal mağazanızı en iyi şekilde mobil cihaz kullanıcılarına da ulaştırabilirsiniz. Fakat bu sırada IdeaSoft’un sizlere sunduğu onlarca farklı arayüzden var olan e-ticaret siteniz ile en uyumlu olanı seçmeye özen gösterin. Bu sayede e-ticaret sitenizin tüm farklı cihazlardaki ortak algısını güçlendirebilirsiniz.

Arama motorlarında öne geçin

Arştırmalar arama motorları üzerinden gerçekleştirilen aramalarda mobil cihaz kullanımının artığını ortaya koyuyor. Eğer sabit bilgisayarlardan elde ettiğiniz organik trafiğin ötesine geçmek istiyorsanız, mobil uyumlu bir web sitesi sayesinde mobil aramalarda da yer alabilirsiniz. Ayrıca başta Google olmak üzere çoğu arama motoru, sabit bilgisayarlardan gerçekleştirilen aramalarda mobil uyumluluğu olan sitelerin bir adım daha öne geçebildiğini de unutmamakta fayda var.

E-ticaret işinizi kurmak ve büyütmek ile ilgili her türlü ihtiyacınızda IdeaSoft yanınızda. Mobil uyumlu web sitesinden gelişmiş teknik destek özelliklerine kadar sizlere sunabileceğimiz sayısız özelliği kendiniz görmek için tek yapmanız gereken ücretsiz demo üyeliğinizi bugünden başlatmak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret Sektörüİpuçları
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!