DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Mobil e-ticarete entegre olmak için 5 iyi neden

Mobil e-ticarete entegre olmak için 5 iyi neden

E-ticaret markaları için özellikle son yıllarda trendler mobile işaret ediyor. Mobil teknolojiler, online ticari faaliyetlerin geleceğini belirleyen, hedef kitleye kolaylıkla ulaşımı sağlayan pek çok alternatif sunuyor. Bu nedenle, artık yalnızca e-ticaret sitesi kurmak, masaüstü ve dizüstü cihazlardan hedef kitleye ulaşmaya çalışmak yeterli olmuyor. Bunun yanında mobil entegrasyonlar, e-ticaret dünyasındaki öncelikler arasında yerini aldı. Böylece mobil stratejiler de tıpkı diğer online pazarlama yöntemleri kadar büyük önem kazandı.

Peki, mobil entegrasyon e-ticaret için nasıl bu kadar önemli hale geldi? E-ticareti mobile entegre etmek, girişimcilere neler kazandırır? Dilerseniz, gelin birlikte e-ticaret dünyasının yükselen yıldızı mobile entegre olmak için 5 iyi nedene göz atalım…

Müşteri ağınızı genişletir

Mobil cihaz kullanımı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızlı bir yayılım gösterdi. Yalnızca akıllı telefonlar değil, artık tabletler de sıklıkla kullanılıyor; her yaştan hemen herkes zamanını bu cihazlar üzerinden ziyaret ettikleri sitelerde geçirmeyi tercih ediyor. Mobil cihazların bu şekilde yaygınlaşması ve kullanıcı dostu tasarımlarıyla geniş kitlelere hitap etmeye başlaması, mobil uyumlu e-ticaret sitelerinin de bu sayede daha fazla ilgi görmesine olanak tanıdı.

Mobil cihazların çok daha yoğun bir şekilde kullanıldığı genç kuşaktan, mobil teknolojiye daha sonra adaptasyon sağlayan daha ileri kuşaklara kadar tüm kullanıcılar, kolaylıkla mobil e-ticaret sitelerini kullanabilme imkanı buldu. Bu da mas üstü ve dizüstü cihazlardan sağlanamayan müşteri akışının mobilden gerçekleşmesine zemin hazırladı. Siz de e-ticaret sitenizi mobile entegre ederek daha geniş kitlelere hitap edebilir, kolaylıkla müşteri ağınızı genişletme fırsatı bulabilirsiniz.

Markanızın keşfedilmesini kolaylaştırır

Mobil cihazlar her an her yerde kullanıcıların yanında. Bu nedenle, yalnızca ev ve ofislerde değil, toplu taşıma araçlarından sosyal alanlara, uzun yolculuklardan varılan seyahat rotalarına kadar internet erişim fırsatı bulunabilen her yerden mobil alışveriş yapabilmek artık mümkün. Dolayısıyla, online kanallarda vakit geçiren kullanıcılar yeni markalarla sıklıkla karşı karşıya gelebiliyor; ilanlar, sosyal medya reklamları ve markaların sosyal medya kanalları üzerinden bağlantılara tıklayarak e-ticaret sitelerini incelemek isteyebiliyor. Bu noktada, mobil uyumlu olmayan siteler ve ürün sayfalarından ayrılma oranı artış gösteriyorlar.

Buna karşılık, mobil uyumlu e-ticaret siteleri kendilerini kendilerini henüz keşfeden kullanıcılar için oldukça cazip hale geliyor. Öyle ki bu ziyaretlerin pek çoğu e-ticaret sitesine gerçekleştirilen üyelik ya da doğrudan satın alma ile de sonlanabiliyor. Siz de keşfedilme oranınızı mobil uyumla artırabilir, sitenize yapılan yeni ziyaretleri alışverişe dönüştürebilirsiniz.

Satış ve karlılığınızı artırır

Kullanıcıların e-ticaret sitenizi keşfetmesi, ilgi çekici ürünlerle karşılaştıklarında mobil uyumlu sitenizden anında alışverişe başlamaları belki de düşündüğünüzden çok daha kolay olabilir. Özellikle de etkili bir sipariş yönetimi ile bu oldukça mümkün. Üyeliksiz alışveriş imkanı sunan bir e-ticaret paketiniz varsa ve mobil uyumunuz sayesinde hedef kitlenize kolaylıkla ulaşma fırsatı verdiyseniz, online gezintileri sırasında ürünlerinizle her an her yerde karşılaşabilir ve anında alışveriş için markanıza yönelebilirler. Bu sayede kısa sürede satışlarınızı artırabilir, hatta sepet ortalamalarınızı mobil uyum sayesinde çok daha fazla yükseltebilirsiniz.

Güven sağlamanıza yardımcı olur

Mobil uyumlu e-ticaret siteleri, artık bu uyumu henüz tamamlamamış markalardan çok daha fazla güven sağlıyor. Mobil uyuma sahip olmayan e-ticaret sitelerinde yaşanan görüntüleme problemleri ve kullanım zorlukları, mobil cihaz kullanıcılarının siteyi terk etmesine ve markaya karşı güvenlerinin sarsılmasına zemin hazırlayabiliyor. Buna karşılık mobil uyumlu e-ticaret siteleri, kullanıcı dostu tavırlarıyla marka ve müşteri arasında bağ kurulmasını destekliyor. Bu sayede, mobilden yapılmak istenen her alışverişte tercih edilen ilk adres olma özelliğine sahip olabiliyor.

Pazarlama potansiyelinizi yükseltir

Mobil stratejiler kurmak ve e-ticaretteki başarınızı mobil uyum sayesinde mobilde de sürdürebilmek için farklı projeler geliştirmeniz, alanınızdaki pazarlama gücünüzü artırarak gelişen teknolojilere ayak uydurmanızı kolaylaştırır. İlerleyen zamanlarda alternatif satış kanalları oluştukça çözümler üretme ve sizin de bu teknolojilere uyum sağlama potansiyelinizi artırabilirsiniz.

Yalnızca e-ticaret değil mobil e-ticaret için de farklı çözüm ve öneriler için IdeaSoft’a başvuabilirsiniz. IdeaSoft ve tmob iş birliği sayesinde IdeaSoft’un e-ticaret paketlerini kullanan KOBİ’ler, tmob’un mobil ticaret uygulama geliştirme ürünü t-appz’e geçiş yapabiliyor. Markanıza değer kazandırmak ve e-ticarette başarıyı yakalamak için hemen siz de ücretsiz hesabınızı oluşturun; kazanmak için daha fazla beklemeyin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamae-ticarete-ticaret çözümlerie-ticaret mobil uyume-ticaret paketie-ticaret paketlerie-ticaret stratejilerie-ticaret teknolojilerimobil e-ticaretmobil e-ticaret çözümlerimobil e-ticaret stratejilerimobil entegrasyonpazarlama stratejileri
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!