DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Mobil e-ticaret sitesi ile satışlarınızı artırmanın yolları

Mobil e-ticaret sitesi ile satışlarınızı artırmanın yolları

Bugün mobil alışveriş, çağımızın tüketim alışkanlıkları arasında giderek yaygınlaşan bir akım haline geldi. Dünya çapında değerlendirildiğinde tüm alışverişlerin yüzde 30’u mobil cihazlar üzerinden gerçekleşiyor. Konuyla ilgili yapılan anket ve araştırmalardan çıkan sonuçlara göre tüketicilerin mobil alışverişi tercih etme sebeplerinin arasında güvenli ve hızlı bir şekilde alışverişlerini gerçekleştirebilmek ilk sıralarda geliyor.

Mobil e-ticaret sitesi oluşturmak rekabet avantajı sağlaması, müşteri deneyimini iyileştirmesi, daha geniş bir kitleye ulaştırması açısından da e-ticaret işinize önemli katkılar sağlayabilir. Peki, bir mobil e-ticaret sitesi ile nasıl satışlarınızı artırabilirsiniz?

Her cihaza uyumlu arayüz kullanın

Mobil alışveriş yapan tüketicilerin en büyük sorunlarının başında ürünleri rahat bir şekilde inceleyememeleri geliyor. Bu açıdan ürünlerin net olarak her ekran boyutunda görünebilmesi mobil satışlarınızı artırmanızı sağlayabilecek oldukça önemli bir konu. Bugün hala birçok e-ticaret sitesinin her cihaza uyumlu bir mobil e-ticaret sitesi yok. Bu açıdan, rekabet avantajı da sağlayabilmek için mobil uyumlu site yerine, e-ticaret işinize uygun profesyonel bir mobil e-ticaret sitesi sahibi olarak mobil kullanıcılarını da kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

IdeaSoft olarak sunduğumuz mobil e-ticaret özelliğindeki gelişmiş özellikler ile size her cihazla birebir uyumlu arayüz tasarım seçenekleri sağlıyoruz.

Kullanıcı dostu bir site

Akıllı telefonların ve mobil cihazların daha küçük olan ekranları sebebiyle, mobil e-ticaret siteniz için daha sade ve basit bir tasarım tercih etmenizde fayda var. Karışık ve gereksiz bilgiler içeren bir arayüz müşterilerinizin aradıklarını bulmasını zorlaştırabilir, kafasını karıştırabilir ve alışverişini sonlandırmadan sitenizden ayrılmalarına sebep olabilir.

Hızlı bir alışveriş deneyimi sunun

Hayatımızın birçok alanında çağımızın en önemli kriteri hız ve pratiklik. Her işlerini mobil cihazları aracılığıyla kolayca halletmeye alışan hedef kitlenizin sitenize gelip, ürünleri inceleme ve sipariş verme aşamalarında hızlı ve kolay bir alışveriş beklentisi içinde olduğunu unutmayın. Müşterileriniz mobil cihazları üzerinden alışveriş de yapsalar, daha sonra başka bir cihazdan satın almak için sadece ürünleri de inceleseler; e-ticaret sitenizin mobil üzerinden de kusursuz bir müşteri deneyimi sunduğundan emin olmanız çok önemli.

Raporları inceleyin

Mobil e-ticaret siteniz üzerinden gelen, ürünlerinizi inceleyen, alışverişlerini gerçekleştiren müşterilerinizle ilgili verileri incelemeniz ve mobil e-ticaret sitenizin etkinliğini ölçmeniz satışlarınızı artırabilmeniz için size oldukça faydalı bilgiler sağlayabilir. Müşterilerinizi tanımanız ve anlamanız yeni ve etkili stratejiler oluşturmak açısından oldukça önemli. Bundan dolayı e-ticaret işinizi geliştirebilmek için düzenli olarak raporlarınızı incelemeyi ihmal etmemenizde fayda var.

Siz de tüm bu bilgilerden yararlanarak mobil alışverişi tercih eden müşterileriniz için kusursuz bir müşteri deneyimi yaşatabilirsiniz. Türkiye’nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcı IdeaSoft ile mobil e-ticaret sitenizi de en profesyonel şekilde hayata geçirebilirsiniz. E-ticaret işinizde kazancınızı artırmak için IdeaSoft her konuda size eşsiz çözümler sunuyor, hemen demo hesabınızı oluşturun, başarıya ulaşın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaretE-ticaret İşletmeciliği
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!