DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Mobil e-ticaret satışlarını artırmak için ipuçları

Mobil e-ticaret satışlarını artırmak için ipuçları

Gelişen teknolojiyle birlikte, kullanıcılar da isteklerine en hızlı şekilde ulaşmayı amaçlıyorlar. İstenilen her yerde kolayca internete erişmeyi sağlayan mobil cihazların kullanımı da bu nedenle her daim artan bir ivmede ilerliyor.

Ülkemiz, 2015 yılı içerisinde yüzde 92’lere ulaşan mobil yaygınlık oranına sahip. Bu oran, e-ticaretin mobil ayağının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Yüzde 30’lara ulaşan mobil alışveriş oranımız, pek çok Avrupa ülkesini de geride bırakmış oluyor.

Mobil alışverişin bu kadar yüksek potansiyele sahip olması, e-ticaret firmalarının mobil alışverişe önem vermesine yol açıyor. Siz de mobil e-ticaret satışlarınızı artırabilmek için aşağıdaki püf noktalarına dikkat edebilirsiniz.

Hızlı olun

Hız konusu, internet kullanıcılarının en büyük beklentileri arasında yer alıyor. Kullanıcılar, aynı şeyi e-ticaret sitelerinden de bekliyorlar. Hatta mobil alışveriş yapan kullanıcılar, diğer kullanıcılardan daha sabırsız olabiliyor. Sitenizin mobil cihazda yavaş yüklenmesi, kullanıcının başka bir siteye yönelmesine yol açabiliyor. Bu nedenle hızlı yüklenen bir sitenizin olması, önem vermeniz gereken durumların başında geliyor.

Kolay sunum yapın

E-ticaret sitenizde bulunan bazı kategorilere mobil cihazlar yoluyla ulaşmak zor ve zahmetli olabilir. Bu nedenle bilgileri, kullanıcıların hızlıca ulaşabilecekleri şekilde düzenlemenizde fayda var. Örneğin, satışta olan bir ceketin tüm renkleri ve benzerleri aynı sayfada yer alabilir ve böylece kullanıcı tek tek tüm sayfalara bakmak durumunda kalmadan hepsini bir arada bulabilir.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

Videolardan faydalanın

Yapılan çalışmalar, videoların mobil cihazlardan izlenme oranının yüzde 50’lere ulaştığını gösteriyor. Bu veri, satışını hedeflediğiniz ürün ya da hizmetlerin, kullanıcının ilgisini nasıl daha fazla çekebileceği hakkında ipucu veriyor.

Ürünü yakından inceleme fırsatı sağlamak, gerçek kullanıcıların ağzından yorumları duymak, kullanım yerlerini görüntülemek ve daha pek çok özellik için videolardan faydalanmanız mümkün.

Ödemeyi kolaylaştırın

Kullanıcıların önemli bir kısmı e-ticaret sitelerinde ürünleri inceleyip sepetlerine atıyor; ancak alım aşamasını bilgisayarlarından gerçekleştiriyorlar. Bunun önemli nedenlerinden biri de, mobil e-ticaret sitelerinde ödemeyi gerçekleştirmenin zor olduğu algısının bulunması.

Bankaların çeşitli cüzdan özelliklerinden faydalanarak ya da çeşitli online ödeme sistemleri kullanıp indirimler ve kampanyalarla bu sistemlerin kullanımı teşvik ederek kullanıcıya bazı kolaylıklar sağlanabilir.

Bu ipuçlarından faydalanarak mobil e-ticaret satışlarınızı artırmanız mümkün. Ayrıca mobil reklamları kullanarak da daha çok kullanıcıya ulaşabilir ve uyguladığınız ipuçları sayesinde sitenizden kolayca alışveriş yapmalarına fırsat verebilirsiniz. IdeaSoft’un akıllı mobil e-ticaret tasarımlarını inceleyebilir, dilerseniz ücretsiz demo talebinde bulunabilir ve böylece kendinize en uygun mobil e-ticaret tasarımıyla satışlarınızı artırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: mobil ticaretMobil uygulama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!