DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Linkedln Şirket Sayfaları ile e-ticaret işinizi büyütmek

Linkedln Şirket Sayfaları ile e-ticaret işinizi büyütmek

​Linkedln 300 milyona yakın üyesiyle, ‘dünyanın en büyük profesyonel ağı’ kabul ediliyor. Profesyonellere hitap etmesi nedeniyle LinkedIn, genellikle B2B e-ticaret şirketlerinin tercih ettiği bir sosyal ağ olma özelliği taşıyor.

Linkedln’de, şirket sahiplerinin önemli içeriklerini paylaşabildikleri, ürünlerini sergileyebildikleri ve ilgili takipçileriyle bağlantı kurabildikleri platforma “Şirket Sayfaları” adı veriliyor.

IdeaSoft olarak, ‘Linkedln Şirket Sayfaları’nı kullanarak e-ticaret işinizi geliştirmenizin yollarını sunuyoruz..

Takipçilerinizin ilgisini canlı tutun

Takipçilerinizin içeriklerinize ilgi duymaları; bu ilgiyi canlı tutmak ve sürdürmek için yollar bulabilirsiniz. Örneğin soru sormak, konuşmayı başlatmak için iyi bir yol olabilir. Bu sizi kaliteli içerikler üretmeye, paylaşım ve yorumlara teşvik eder. Linkedln Şirket Sayfanızı sürekli izlemeniz, yorum ve sorulara yanıt vermeniz takipçilerinizin ilgisini canlı tutacaktır.

Ürün ve Hizmetler sayfanızdan sitenize bağlantı sağlayın

Linkedln, kendi “Ürün ve Hizmetler” sayfasını oluşturan girişimcilerin takipçilerinin, şirketlerin takipçilerinden 2 kat fazla olduğunu belirtiyor. “Ürün ve Hizmetler” sayfasını, yeni ürünlere yer vermek ve ürün kategorilerini listelemek için kullanabilirsiniz. Trafik sağlamak amacıyla her ürün için (varsa YouTube ürün videolarınızdan da), sitenize bağlantı sağlayabilirsiniz.

Çalışanlarınız takipçileriniz olsun

Şirketinizi, kendi kişisel profillerine eklemeleri için çalışanlarınızı teşvik edebilirsiniz. Böylece çalışanlarınız takipçiniz olur; paylaşımlarınızı beğenebilir, üzerinde yorum yapabilir ve şirket güncellemelerinizi paylaşarak, etki alanınızı genişletmenize yardımcı olabilir.

Benzersiz özellikleri olan araçları tercih edin

YouTube gibi, her zaman görsellik içeren veya bol mesaj gönderilebilen medya araçlarını tercih edebilirsiniz. LinkedIn’de paylaşılanlar içerisinde, YouTube video bağlantıları doğrudan görülebiliyor ve bu, yüzde 75’e yakın oranda daha fazla paylaşıma sağlayabiliyor.

LinkedIn’in sahibi olduğu SlideShare, farkındalık sağlamak ve içerik paylaşmak için benzersiz bir yol sunuyor. Şirket sayfanızdaki PowerPoint sunumlarınıza, ürün kullanma kılavuzlarınıza, tanıtım broşürlerinize ve e-kitaplara SlideShare’i ekleyerek onları online olarak paylaşıma açabiliyorsunuz.

Vitrin Sayfalarını etkin kullanın

LinkedIn “Vitrin Sayfaları” adıyla, Şirket Sayfalarının yeni bir uzantısını kullanıma açtı. Vitrin Sayfasındaki takipçiler, içerik ve güncellemeler Şirket Sayfanızdakilerden farklılık gösteriyor. Ürün zinciriniz ve çok satan markalarınız vb. gibi; işinizin vurgulamak istediğiniz bölümleri için tasarlanan Vitrin Sayfaları; kısa vadeli pazarlama kampanyaları için sizi takip etmek isteyenlerle, uzun vadeli ilişkiler kurmanızı amaçlıyor. LinkedIn üyeleri şirketin ana sayfası üzerinden, aramayı kullanarak Vitrin Sayfalarını bulabiliyor.

Her gün içerik paylaşmaya çalışın

LinkedIn Şirket Sayfanızda günlük olarak uygun bir içerik paylaşma; farkındalık elde etmenin ve hem potansiyel hem de mevcut müşterilerin zihinlerinde üst sıralarda yer almanın en iyi yollarından birisi. Şirket haberlerinizi, iş alanınızla ilgili makaleleri, düşünce liderliği örneklerini ve ürün tanıtımlarınızı bu sayfada paylaşabilirsiniz.

İçerikleriniz konusunda öneriler:

  • Bir ‘yayın takvimi’ oluşturabilirsiniz. Fakat bu esnada güncel gelişmeleri gözden kaçırmayacak şekilde gerektiğinde takviminizin dışına çıkma konusunda esnek olmanızı öneririz.
  • Bilgilendirici mesajlarla, eğlenceli ve ilham verici mesajları harmanlamak etkiyi artıracaktır.
  • Yeni içerik arayan takipçilerinizi elinizde tutmak için konuları, belirli aralıklarla yayınlayabileceğiniz bölümlere ayırabilirsiniz.

Linkedln ve diğer sosyal platformları en etkin şekilde kullanarak işinizi geliştirmek için, hemen IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerine başvurup, ücretsiz demo hesabınızı oluşturabilirsiniz

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!