DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

LinkedIn’i e-ticarette daha etkili kullanmak için ipuçları

LinkedIn’i e-ticarette daha etkili kullanmak için ipuçları

​LinkedIn’in e-ticaret siteleri için tanıtım ve potansiyel iş birliklerini keşfetmek için önemli bir kanal olduğundan daha önce bahsetmiştik. LinkedIn’i bireysel olarak kullanmanın yanı sıra, şirketiniz için bir LinkedIn sayfası oluşturmak bu yönde atabileceğiniz ilk adım olarak kabul edilebilir.

 

Çok da geç kalmadan e-ticaret siteniz için bir LinkedIn sayfası oluşturmanız faydalı olacaktır. Eğer bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz daha önce bu süreci adım adım anlattığımız yazıya da göz atabilirsiniz.

 

LinkedIn, Facebook veya Twitter gibi popüler sosyal ağlara göre farklılık gösterdiği için bu kanaldaki faaliyetlerinizi de LinkedIn’in özelliklerini göz önünde bulundurarak gerçekleştirmeniz daha etkili olacaktır. İşte e-ticarette LinkedIn’i daha verimli kullanabilmeniz için IdeaSoft’tan ipuçları…

 

Şirket bilgilerini detaylı doldurun

Şirketinize dair bilgilerin tamamını doldurmanız, LinkedIn üzerinde şirketinizi inceleyen potansiyel alıcı veya iş ortaklarınızın kafasında soru işareti kalma riskini ortadan kaldıracaktır. Ekleyeceğiniz görselleri doğru seçmek ise profesyonelliğiniz konusunda şirketinizi takip edenlere akılda kalıcı bir fikir verecektir.

 

Şirket sayfanızı duyurun

Aynı Facebook ve Twitter’da olduğu gibi LinkedIn üzerinde oluşturacağınız e-ticaret sitenizin sayfasını da insanlar takip edebilirler. Fakat bunun için ilk yapmanız gereken şirketinizin LinkedIn sayfasını duyurmak. Bunu diğer sosyal ağ hesaplarınızdan ve sitenizin blog’undan yapabileceğiniz gibi gerek duyuyorsanız LinkedIn üzerinde reklam vererek de gerçekleştirebilirsiniz.

 

Faydaya sağlayacak, kaliteli içerik paylaşın

Şirketinizin LinkedIn sayfasını takip etmeleri için insanlara bir neden, hem de iyi bir neden vermeniz gerekiyor. Faaliyet gösterdiğiniz alanla ve ürünleriniz ile ilgili takip edenlere fayda sağlayacak, kaliteli içerikler paylaşıyor olmak bu konuda önemlidir.

 

Tavsiye istemeyi unutmayın

Ürün ve hizmetleriniz hali hazırda çok kaliteli ve pek çok kişi için uygun olabilir. Fakat bunun için bir ispat sunma imkanınız olursa, insanları sizi tercih etmeye ikna etmeniz de kolaylaşacaktır. Bu amaçla ürün ve hizmetlerinize dair LinkedIn üzerindeki bağlantıda olduğunuz kişilerden tavsiye istemeyi unutmayın.

 

Analizlere göz atın

LinkedIn’in işletmeler için sunduğu en önemli özelliklerden biri de analizler. Şirketinizin LinkedIn sayfası için aynı web sitenizdeki analiz araçlarına benzer sunduğu raporlar sayesinde bu profesyonel sosyal ağ sitesi üzerindeki faaliyetlerinizin ne kadar etkili olduğunu ölçebilir ve gerekiyorsa geliştirebilirsiniz.

 

LinkedIn üzerinde kuracağınız bağlantılar ve yeni iş ortaklıkları, IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini kullanarak kurmuş olduğunuz e-ticaret işinizi büyütmeniz için çok faydalı olabilir. Eğer henüz Ideasoft ile tanışmadıysanız, gelin ücretsiz demo kaydınızı bugünden oluşturarak farkı kendiniz görün.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!