DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Mobilde konum bazlı reklamların önemi

Mobilde konum bazlı reklamların önemi

Online satış yapan şirketlerin tüketicilere ulaşması için birçok farklı kanal bulunuyor. Sosyal medya pazarlamasının yanı sıra artık mobil cihazların da kullanımının artmasıyla beraber mobil reklamların da önemi artmaya başladı.

Tüketicilere ulaşma konusunda mobil reklamlar önemli olsa da konum bazlı reklamlar çok daha etkili oluyor. E-ticaret sitelerinin ve hem offline hem de online hizmet veren markaların mobilde konum bazlı reklamlara önem vermeleri gerekiyor.

Mobilde konum bazlı reklamlar neden önemli?

Hedeflenen tüketiciye ulaşma olanağı

Fiziki mağazası da bulunan e-ticaret şirketleri için konum bazlı mobil reklamlar oldukça önemli. Hedef kitlelerine online platformlar dışında da ulaşabilirler. Mobil uygulamanızı indiren tüketicilerin konumlarını takip ettiğinizde, sizin mağazanıza yakın oldukları bölgelerde onlara reklamlar sunabilirsiniz.

Bu reklamlarda onlara indirim kuponları sunabilir, ürünlerinizdeki kampanya ve fırsatlar hakkında onları bilgilendirebilirsiniz.

Tüketicilerin büyük birçoğunluğu halen internet yerine fiziki mağazalardan alışveriş yapmayı tercih ediyor. Ancak bu kişilerin yine büyük çoğunluğu da alışveriş yapmadan önce bilgisayarları ya da akıllı telefonları üzerinden ürün araştırması yapıyor.

Tüketiciler internet üzerindeki araştırmalarını yaptıktan sonra fiziki mağazalarda alışveriş yapmadan önce onlara çıkartacağınız mobil reklamlar onların satın alma kararlarını etkiler. Yakınlarda bulunan bir mağazayı gezmek ve ürünleri incelemek isteyebilirler.

Kullanıcılar kendilerine özel kampanya sunulacaksa konumlarını paylaşıyor

Local Mobile Search’ün araştırmasına göre tüketicilerin yüzde 70’lik bir bölümü kendilerine özel ve anlamlı bir kampanya ya da fırsat sunulacaksa konumlarını paylaşmaya sıcak bakıyor.

Bu da konum bazlı pazarlamayı daha de değerli kılıyor. E-ticaret şirketleri, tüketicilere özel kampanya hazırlayabilirlerse ve bunu spam yapmadan onlara sunabilirlerse konum bazlı pazarlamadan etkin bir şekilde yararlanabilir ve geri dönüşümlerini artırabilirler.

Fiziki mağazaya daha çok kişi yönlendirilebilir

Konum bazlı reklamlar, belli bölgelerde kullanıcılara gösterilir. Bu da fiziki mağazanızın yakınlarında olan kişilere konum bazlı reklamlar sunarak, onları mağazanıza çekebileceğiniz anlamına geliyor.

Özellikle mobil reklamlarla tüketicilere bir indirim ya da fırsat sunduğunuzda tüketiciler bu mağazaya bakmak isteyeceklerdir. Bu da fiziki mağazanıza daha çok kişiyi çekmenizi sağlar.

İlerleyen günlerde konum bazlı reklam örneklerini ele alarak, kendi işiniz için bu reklam modelini nasıl kullanabileceğinize dair daha detaylı bilgiler sunacağız.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaret bilgi bankasımobil reklam
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!