DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

İşinizi internete taşımanız için 4 önemli neden

İşinizi internete taşımanız için 4 önemli neden

İnternet teknolojisinde yaşanan gelişmeler, her sektörde olduğu gibi ticarette de geleneksel iş yapış şekillerini değiştiriyor. Sadece geleneksel kanal yoluyla fiziksel mağazasında ticaret yapan birçok işletme artık büyümek hatta ayakta kalabilmek için online dünyada yer alması gerektiğinin farkında.

Karlılık konusunda sıkıntı çekmeyen fiziksel mağaza sahipleri bile markalaşmak için internette var olmaları gerektiğini bilerek bu alana yatırım yapıyor. Çünkü artık müşteriler internetten araştırma yapmadan ürün ya da hizmet satın almıyor. Bu nedenle internette var olan firmalar rakiplerinin önüne geçerek bu araştırma sürecinde kullanıcıları etkileyerek müşteriye dönüştürüyor.

Peki müşterilerin değişen satın alma davranışları dışında işinizi online platforma taşımak için başka ne gibi nedenler var?

1. Sınırsız özgürlük alanı

E-ticaret iş modelinin modeline sunduğu sınırsız özgürlük alanı girişimcileri cezbediyor. Modern teknoloji sayesinde, dizüstü bilgisayar, tablet hatta cep telefonu kullanarak işletmenizle ilgili pek çok şeyi hemen her yerden halledebilme imkânı hem işleri hızlandırıyor hem de kolaylaştırıyor.

Ayrıca, sabah 09.00 akşam 17.00 gidip gelinen bir ofis ortamında olmaktansa gitmek istediğiniz her yerden işlerinizi idare edebilmek tek bir noktaya hapsolmanızı da önleyen bir durum. Bu durumu çalışanlarınız için de değerlendirebilirsiniz. Özgürlüğü bir motivasyon olarak kullanırsanız çalışanlarınızdan aldığınız verimi de yükseltebilirsiniz.

2. Dünya pazarına girebilmek

Online işletmelerin en güzel yanlarından biri de 7/24 gelir getirme özelliklerinin olması. İnternet ortamında coğrafi ve siyasi sınırlar olmadığı için, çevrimiçi çalışan bir kurumun dünyanın her yerine her an satış yapma imkânı olması, satışlarınızı artırmak ve işletmenizi büyütmek için bulunmaz bir fırsat olabilir. Tüm dünyaya parmaklarınızın ucuyla erişebilirsiniz. Belirli devletleri, bölgeleri ve ülkeleri satış odağı haline getirebilme lüksü, online işletmelere önemli bir üstünlük sağlıyor.

3. Hedef kitle ve müşteri segmentasyonu

Pek çok işletme türü için hedef kitleyi doğru şekilde belirlemek ve onlara hızlı ulaşmak zor olabilir. Ancak bir e-ticaret siteniz varsa, müşteri segmentasyonu yapmak, hedef kitle belirlemek ve onlara ulaşmak, herhangi bir fiziksel mağazaya göre daha kolay olabilir. E-ticaret sitelerinin düşük bütçelerle dijital reklam vermesi, sosyal medya ve diğer online platformlar yoluyla ücretsiz pazarlama faaliyetleri gerçekleştirmesi geleneksel pazarlama yöntemlerine göre çok daha kolay ve ucuz.

4. Düşük maliyet ve yüksek kâr payı

E-ticaret siteleri, fiziksel mağazaların yüklenmek zorunda kaldıkları pek çok maliyeti işin başında elemiş oluyorlar. İşyeri kirası, stopaj ücretleri, ulaşım maliyetleri gibi uzun dönemli maliyetlerin düşük olması ya da hiç olmaması bir yana, drop shipping iş modeliyle çalışan yani sipariş üzerine iş yapan ya da bir işletmeyseniz stok ve depo maliyetleri gibi kısa dönem maliyetleri de minimumda tutabilirsiniz.

Bu anlamda mevcut bir işletmeyi online tabanlı bir işletmeye dönüştürmenin en önemli avantajı maliyetlerin düşmesi olarak gösterilebilir. Ancak bunun yanında hedef kitleye ulaşmanın ve potansiyel müşterileri artırabilmenin kolay oluşu, zaman ve yer kısıtlaması olmadan satış yapabilmek ve özgür çalışma olanakları da online işletmeler için diğer avantajlar. Eğer siz de işletmenizi internete taşımayı düşünüyorsanız IdeaSoft sitenizin ihtiyacı olan tüm özellikleri size sağlayabilir, akıllı e-ticaret paketleriyle e-ticarete kârlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Hemen şimdi ücretsiz e-ticaret demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya başlayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiE-ticarete giriş
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!