DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

İnternetten bilgisayar satmak

İnternetten bilgisayar satmak

​Sanal mağazanız ile satışını yapabileceğiniz ürünler çok çeşitli. E-ticaret Bilgi Bankası’nda zaman zaman farklı ürün gruplarının internet üzerinden satışına dair bilgiler paylaşıyoruz. Örneğin yakın zamanda internetten otomotiv yedek parçası satmak ve e-ticaret sitenizden cep telefonu satmak konusunda ipuçlarına yer vermiştik.

Alışveriş sitenizden satışını gerçekleştirebileceğiniz diğer bir ürün grubu da bilgisayarlar. Eskiden daha çok fiziksel mağazalardan satın alınmakta olan bilgisayarların internetten satışı her geçen gün artıyor ve giderek e-ticaret için daha da önemli bir fırsat haline geliyor.

Fakat bilgisayarların birim maliyetlerinin yüksek olması bir yandan sizin için satış başına genellikle daha yüksek bir kar bırakması anlamına gelirken, diğer yandan bu yüksek maliyet müşterinin satın alma kararını yavaşlatabiliyor.

Peki ne yapmak gerekli? İşte internetten bilgisayar satmak isteyenler için IdeaSoft’tan faydalı ipuçları…

Güvenilir tedarikçilerle çalışın

Bildiğiniz gibi elektronik ürünlerde garanti koşulları müşterinin satın alma kararında son derece etkili oluyor. Bu da aslında ürünün ithalatçısı veya distribütörü ile ilgili bir konu olmasına rağmen, olası bir aksaklıkta müşterileriniz memnuniyetsizliklerini önce size yansıtacaklardır. Bu nedenle güvenilir ve sorumluluklarını yerine getirecek bir firma ile çalışmak uzun vadede sizin için faydalı olur.

Müşterinin seçim yapmasına yardımcı olun

Eğer müşteriniz tam olarak ne istediğini biliyorsa sorun yok ama rekabetin yüksek olduğu online bilgisayar satışı konusunda kararsız müşterilerinizin seçim yapmasına yardımcı olmak size rekabet avantajı sağlayabilir.

Aksesuarları unutmayın

İnternetten bilgisayar satarken, müşterilerinizin ihtiyaç duyabilecekleri bilgisayar aksesuarlarının da ilgi görebileceğini unutmayın. Satışı daha kolay olan bu ürünleri bilgisayarlar ile birlikte satarak toplam sepet tutarını artırabilirsiniz.

Özel ihtiyaçlara hitap eden PC’ler satın

Diz üstü bilgisayarların satışı artarken masaüstü PC’lerin azaldığını biliyoruz. Bununla beraber PC satışları halen göz ardı edilemeyecek kadar yüksek. Üstelik PC satışlarının azalma eğilimde olması satıcı sayısının da azalmasına neden oluyor. Bu fırsatı kullanmak için müşterilerin oyun, iş veya ev gibi özel olarak tanımlayabilecekleri ihtiyaçlarına yönelik PC’leri satmak iyi bir fikir olabilir. Hatta bu PC’leri kendiniz toplayarak özel bir konfigürasyon sunabilirseniz hem fark yaratmış, hem de karlılığınızı artırmış olursunuz.

Sahte satın almalara karşı dikkatli olun

İnternetten bilgisayar satmak konusunda önemli bir de uyarımız var. Çalıntı kredi kartları ile internet üzerinden en çok satın alınan ürünlerin başında bilgisayarların gelmesi, güvenlik konusuna ekstra önem vermenizi zorunlu kılıyor. Eğer güvenliği en üst düzeyde tutan IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini kullanıyorsanız bu konuda çok daha rahat edeceğinizi de belirtelim.

Tek seçenek B2C değil

İnternetten bilgisayar satmak denildiğin ilk olarak akla son kullanıcıya satış yapmak geliyor olsa da, kurumların toplu bilgisayar ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir B2B e-ticaret sitesinin de çok karlı bir iş olabileceğini unutmayın. Bunun için B2B e-ticaret ile ilgili bilmeniz gerekenleri bir araya topladığımız makaleye de göz atmanızı öneririz.

Doğru bir şekilde ele alındığında internetten bilgisayar satmak son derece karlı bir iş olabilir. Bu işi kurup sürdürebilmek içinse ihtiyacınız olan güvenilir bir alt yapı ve size her konuda destek olacak bir çözüm ortağı. IdeaSoft E-ticaret Paketleri her iki konuda da sizin yanınızda. Gelin siz de hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun ve kazanmaya bugünden başlayın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiE-ticaret Sektörü
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!