DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

İnternet üzerinden satılamayacağı düşünülen (ama satılan) 5 ürün

İnternet üzerinden satılamayacağı düşünülen (ama satılan) 5 ürün

Online alışveriş kavramı satın alma alışkanlıklarını tepetaklak ederek müşteri deneyimine hiç şüphesiz çağ atlattı. Fiziksel mağazaları dolaşmaktan kaynaklanan zaman kaybını, yorgunluğu ve sınırlı kaynak sorununu fırsata dönüştüren online alışveriş dünyası ilk başlarda güven sorununa yol açsa da kullanıcılar tarafından kısa sürede benimsendi.

İnternet kullanıcıları diledikleri hemen her şeye zaman kaybetmeden ulaşabilmenin keyfini sürüyor. Gerçekten de internet üzerinden satın alınabileceklerin bir sınırı yok gibi duruyor. Ancak internette çoğu zaman kargo maliyetlerini artırmayacak ürünler satışa sunuluyor. Bu durum da online olarak satın alınabilecek ürünlerin çok sınırlı olduğu algısına yol açıyor.

Peki gerçekten kullanıcılar diledikleri her şeyi internetten satın alabilir mi? İşte internet üzerinden satın alınmasına ihtimal bile veremeyeceğiniz 5 ürün…

1. Araba

Kulağa inanılmaz gelse de araba modellerine internet üzerinden karar verip, yine internet üzerinden ödeme yaparak araba satın almak mümkün. Yurt dışında uzun süredir uygulanan online araba satışı ülkemizde de yeni yeni yaygınlaşıyor.

Test sürüşü gibi bazı imkanların internet üzerinden sunulamaması sebebiyle online araba satın almak başlarda yadırgansa da bazı ek ücretlerin ortadan kalkması online araba satışının önünü kolayca açabilir. Bir zamanlar gazete kuponu biriktirilerek araba sahibi olunduğu göz önüne alındığında internet üzerinden araba sahibi olmanın çok daha kolay olduğu ve zaman kazandırdığı söylenebilir.

2. Sigorta Poliçesi

Birçok bankacılık işleminin online yollardan güvenli bir şekilde gerçekleştirilebildiği bir dünyada sigortacılık işlemlerinin de internet üzerinden yürütülebilmesi çok da inanılmaz gelmeyebilir. Birçok sigorta şirketinin kapısını çalıp bilgi almak yerine sigorta hizmetlerini internetten araştırıp karşılaştırmak, özellikle karar verme aşamasında kafa karışıklıklarını gidermeye yardımcı olabilir.

3. Ada

Yanlış okumuyorsunuz. Arazi, köy derken artık ada satışları bile internet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Satıcı adayı kargolaya verip alıcıya gönderemiyor tabi ki, ama tapusuyla yapısıyla kafa dinlemek için gidebileceğiniz bir adanız olabiliyor.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

4. Numaralı gözlük

Neden internetten satın alınmasın ki? Sonuçta numarasını biliyorsanız gözlük modellerine internet üzerinden de erişebilirsiniz. Hatta fiziksel bir mağazada bulabileceğinizden çok daha fazla modeli görebilir ve karşılaştırabilirsiniz. Yüzünüze uygun olup olmadığı noktasına takılıyorsanız, bu sorunu kamera teknolojisi kullanılarak oluşturulan sanal ayna yöntemi ile çözen gözlük markalarını tercih edebilirsiniz.

5. Gıda

Şehir hayatının yoğunluğu sebebiyle insanlar birçok ihtiyaçlarını online yollardan karşılamayı tercih ediyor. Online yemek siparişlerinin günden güne artış göstermesi bu durumun en çarpıcı kanıtı olabilir.

Kullanıcıların mutfak ihtiyaçlarını karşılayabilecek zamanı bulamayışından yola çıkan girişimciler de tek tuşla sebze, meyve, hatta şarküteri ürünü satın alabilme fırsatı sunan yöntemler geliştiriyor. Gıdaların bozulma riskinin göz ardı edilmemesi gereken gıda kategorisinde online alışveriş, gün geçtikçe daha popüler bir hale geliyor.

Gördüğünüz gibi internet üzerinden satışı yapılan ürünlere her gün bir yenisi ekleniyor. Eğer siz de hızla büyüyen e-ticaret sektöründe yer alarak, tüketicileri her istedikleri ürüne sahip olmalarına yardımcı olmak istiyorsanız IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketleri ile satışlarınızı kolaylıkla artırabilirsiniz… Gelin zaman kaybetmeden IdeaSoft demo hesabınıza başvurun ve e-ticaret ile kazanmaya başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret Girişimciliğiürün yönetimi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!